wymiar czasu pracy w 2012 tabela Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

od września = 5 dni w związku z tym że pracuje Pan w niepełnym wymiarze czasu pracy (tj 5 a nie 8 godzin) urlop przelicza sie na godziny czyli: 5 dni * 8 godzin = 40 godzin w (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje w (...)

Ewidencja czasu pracy

Ewidencja czasu pracy

: - dobowa norma czasu pracy to 8godz - tygodniowa norma czasu pracy to 40godz - z uwagi na zatrudnienie na 1/4 etatu przeciętny czas pracy wyniesie 10 godz tygodniowo - wymiar (...)

wymiar czasu pracy 2011 tabela

wymiar czasu pracy 2011 tabela

wymiar czasu pracy 2011 tabela Witam Mam pytanie jaki wymiar czasu pracy dla nauczycieli, gdzie znjade taka tabele?Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

sytuacji złożone przez nauczycieli wnioski w okresie wakacji powinny być rozpatrzone w dniu 1 września czyli w dniu , w którym rozpoczynają się zajęcia w szkole." Pozdrawiam (...)

ile przysługuje mi dni urlopu???

ile przysługuje mi dni urlopu???

; jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 2)26 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze (...)

Ile przysługuje mi urlopu? Proszę o pomoc.

Ile przysługuje mi urlopu? Proszę o pomoc.

przypadku zaliczamy do stażu ten czas, który jest korzystniejszy dla pracownika (nigdy nie dublujemy, nie sumujemy czasu pracy i czasu studiów, wobec tego Twój okres pracy w (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

2012. Oczywiście nikt wcześniej, mimo ich listów, nie dzwonił w tej sprawie (jak nie dzwonił, jak dzwonił i sprawa zaczęła się w maju 2011, a nie lipcu 2012). Był bardzo nie (...)

ktore dni mam wolne i ile ?

ktore dni mam wolne i ile ?

niedziele i dni swiateczne?czy to prawda jak to rozliczyc .prosze o pomoc w tej sprawie. Wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym wylicza sie następująco : Kodeks pracy (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

ktore wygrały w Szczecinie , sa juz 2 ( to juz w sumie 17 w całej Polsce) nowe pozytywne wyroki , ogólnie temat zaczyna sie robic do ogarnięcia . Nareszcie polskie sady zaczynaja zauważać (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

trafiłeś na zołzę która nie zhańbiła się pracą ale nie oceniaj wszystkich kobiet jednakowo . Taka która ma już dziecko w wieku w którym może iść do pracy niech się weżnie (...)

ile dni urlopu mi bedzie przyslugiwało?praca na pol etatu

ile dni urlopu mi bedzie przyslugiwało?praca na pol etatu

wyłącznie na dni pracy pracownika, w wymiarze tylu godzin, ile pracownik powinien w danym dniu przepracować, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy (art. 1542 (...)

Systemy i rozkłady czasu pracy

Systemy i rozkłady czasu pracy

zatrudniania pracownika w czasie nie dłuższym jak 12-godzin. Można w tym przypadku stosować różnorodny wymiar czasu pracy w określonych dniach w zależności (...)

Matka mieszka z dzieckiem w Niemczech a ojciec w Polsce skąd alimenty?

Matka mieszka z dzieckiem w Niemczech a ojciec w Polsce skąd alimenty?

Matka mieszka z dzieckiem w Niemczech a ojciec w Polsce skąd alimenty? witam mam pytanie otoz mieszkam w niemczech od 7 lat i jestem w 36 tygodniu ciazy z ojcem dziecka nie jestem (...)

Wymiar urlopu dla licencjata?

Wymiar urlopu dla licencjata?

lat. Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu. § 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar (...)

Przerwa na papierosa

Przerwa na papierosa

pracowników. Swoboda pracodawcy w tym zakresie nie jest jednak nieograniczona. Podstawowa przerwa w pracy została uregulowana w art. 134 k.p. Zgodnie z tym przepisem, (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

BĘDĄ TEGO JAKIEŚ PÓZNIEJSZE KONSEKWENCJE W MOJEJ PRACY LUB W MGOPS.POZDRAWIAM. sylwunia prawo-pracy.net mam pytanie w kwietniu konczy mi sie umowa o prace i juz wiem ze mi jej nie (...)

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

? Skontaktuj się z nami.  e-prawnikpl Witam w 2004 roku miałam wypadek w pracy , zgłosiłam to w miejscu pracy jak i w poradni chirurgicznej do której się udałam (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

poszla do swojego pokoju plakac. W miedzy czasie jak szla MrHak rzucil w Nią ksiazkami, ktore byly w jego pokoju. Po tym zajsciu zadzwonil na policje i jawnie wyznajac, ze wrocil od kochanki (...)

Wymiar urlopu

Wymiar urlopu

najmniej 10 lat. § 2. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, (...)

wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego

wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego

pragmatycznie i interesuje mnie to kto ustala wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego? mam pytanie odnośnie czasu pracy młodocianego w czasie przygotowania do zawodu?? (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

urzędzie pracy bezrobotny rozwiązał stosunek pracy (służbowy) za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, ? 180 dni, jeżeli w okresie 6-ciu miesięcy poprzedzających rejestrację (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

poszukuję dobrego adwokata w poznaniu  rozwód i podział majatku

poszukuję dobrego adwokata w poznaniu rozwód i podział majatku

zostaje na noc. Rozmowy nt powrotu do małżeństwa nic nie dają. Potrafiła nawet wezwać policję ponieważ stanowię zagrożenie dla jej życia. W chwili interwencji nie było mnie w domu (byłem (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

- umowa na czas określony do 02.05.2009r Czy za 2008 r należy mi się urlop? i jak to wygląda dalej?. EWA prawo-pracy.net Jeśli masz udokumentowane w zakładzie pracy 1 pracy to należy (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

października. W skardze zawarłem wniosek o wstrzymanie egzekucji do do czasu rozpatrzenia skargi, mimo to komornik nadal ściąga alimenty z renty. Dostałem jedno pismo od komornika, w którym (...)

Urlop ojcowski w 2012 .

Urlop ojcowski w 2012 .

Urlop ojcowski w 2012 . Hej ktoś może mi powiedzieć co nie co na temat tacierzyńskiego w przyszłym roku?:) Dziewczyna ma termin na wrzesień next year;) Wraz z rozpoczęciem 2012 (...)

1/21 etatu

1/21 etatu

dopuszczalną liczbę godzin pracy na 160 godz miesięcznie, ponad określony w umowie wymiar czasu pracy pracownika(tj.1/21) których przekroczenie uprawnia pracownika do dodatku (...)

umowa o prace prosze o pomoc

umowa o prace prosze o pomoc

rade, pozdrawiam Maksymalny wymiar czasu pracy jest określony w kodeksie pracy i rozporządzeniach właściwego ministra. Zapis, który Pani cytuje dotyczy rozkładu czasu (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

wygaśniecie umowy. Jak widać są buraki, których nie powinno być na rynku pracy. Co zrobić w tej sytuacji? 1. Od zwolnienia dyscyplinarnego trzeba się odwołać do sądu pracy. Postępowanie (...)