wykroczenie z art. 119 par 1 kw Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

to jest zgodnie z prawem? Dodam, że po kilku dniach wpis znajomego na forum (cały wątek) został usunięty. No i słusznie,że usunięto,bo to jest usiłowanie popełnienia przestępstwa z art. (...)

Zły Policjant

Zły Policjant

skarbowe. Osoby z wykroczeniami dostają możliwość pracy w tym zawodzie. Należy nad tym ubolewać. sertop To lista wykroczeń pomimo których można teraz być policjantem;] : -art. 134. § 1 (...)

Wykroczenie drogowe art. 86 i sprawa sądowa

Wykroczenie drogowe art. 86 i sprawa sądowa

mnie już stresuje ta sprawa, niby taka głupota, a takie problemy. Witam Popełnienie wykroczenia z art. 86 par. 1 kodeksu wykroczeń zagrożone jest wyłącznie karą grzywny. W związku (...)

karana i chora

karana i chora

karana i chora Witam mam taki pytanie moja siostra w 2009 dostała wyrok za współudział w kradzieży i niszczeniu mienia tj. za wykroczenie z art. 119 & 1 kw. Po upływie (...)

Paranoja na stacji CPN!!!

Paranoja na stacji CPN!!!

Paranoja na stacji CPN!!! Witam pozdrawiam wszystkich na wstępie! Otóż dostałem do domu wezwanie z policji o tręsci - jako świadek -"kradzież paliwa" art. 119 par 1 (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

winnego popełnienia zarzucanego mu czynu, opisanego w części wstępnej wyroku i stanowiącego wykroczenie z art. 86§2 kw i za to na podstawie tego przepisu i art. 24§1 (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Kradzież

Kradzież

. 119 k.w. kradzież rzeczy ruchomej o wartości nieprzekraczającej 250 zł stanowi wykroczenie. Dziecko dostanie wpis do akt szkolnych na pewno i z panią skontaktuje się zapewne kurator. (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

kara. § 2. Nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego określonego w Art. 134, Art. 148 § 1, 2 lub 3, Art. 156 § 1 lub 3, Art. 163 § 1 (...)

Art. 77 Kw

Art. 77 Kw

Art. 77 Kw Witam. Przedstawię po sytuację jaka miała miejsce: 2 miesiące temu na teren mojej firmy(teren uzyteczności publicznej Stacja Diagnostyczna-teren otwarty) przybłąkał się bezdomny (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wyliczen z gazowni jest to 10x1,75 + abonament czyli jakies 25 zł. NIestety nie ejstem zameldowana! problem wynika z tego, że wynajmująca wmówiła mi, że musi przy tym być i powiedziała, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

co grozi za paserstwo

co grozi za paserstwo

przedmiotu(ów) nie przekracza 250zł w pozostałych przypadkach przestępstwem z art. 291 KK. Zgodnie z powyższym ustawodawca rozróżnił wykroczenie paserstwa umyślnego (art. (...)

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

podrapani koledzy. W wyroku zapisano: ...doprowdzajac do naruszenia czynnosci narzadu ciala pasazerow xyz , na czas nie przekraczajacy 7 dni w rozumieniu art. 157 & 2 kk, tj. wykroczenie z (...)

wyrok nakazowy

wyrok nakazowy

czynu zarzuconego mu we wniosku o ukaranie, to jest wykroczenia z art 87 par. 2kw i za to na podstawie tego przepisu wymierza mu karę 400zł grzywny; 2.na podstawie art 87 par (...)

przywłaszczenie rzeczy znalezionej???

przywłaszczenie rzeczy znalezionej???

to udowodnienie, że ten telefon był wart mniej niż 250 zł. Wtedy jest odpowiedzialność jedynie za wykroczenie (Art. 119. § 1. Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz (...)

Art 86 1 kw kolejna rozprawa? dlaczego? POMOCY!!!

Art 86 1 kw kolejna rozprawa? dlaczego? POMOCY!!!

Art 86 1 kw kolejna rozprawa? dlaczego? POMOCY!!! Witam, mam pytanie. Z dniem dzisiejszym otrzymałem list z zawiadomieniem o rozprawie która odbędzie się w połowie października. (...)

kara za kradzież tablic rejestracyjnych

kara za kradzież tablic rejestracyjnych

. I do tego anal z 3geyami Bruce Ja bym zastrzelił bronią głatkolufową Piotrek A nie jest to 119 kw? Czy to oznacza że policja może poprzestać (...)

Mandat za zakłócanie ciszy nocnej?

Mandat za zakłócanie ciszy nocnej?

sporadyczne w innym wypadku to sąd grodzki i większe konsekwencje. Mikeee [cytat] faktycznie mandat za zakłócanie ciszy nocnej może wynieść do 5 000 zł - wynika to z art. 18 kw w (...)

List gonczy

List gonczy

dokumentu nawet niejako z przypadku. Jest to więc przestępstwo kradzieży dokumentu (art. 275 par. 1 kk. Jeżeli został wystawiony lis gończy to należy albo jak najszybciej uiścić (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

.1KW w zw.z par.86 ust.4 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wew. i Adm. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.Nr 170,poz1393)i art.97KW w zw.z art.24 (...)

Znalazłem telefon

Znalazłem telefon

rzeczy powinna przekraczać 250 zł. Jeśli wartość nie przekracza 250 zł, zastosowanie mają przepisy kodeksu wykroczeń. Art. 119 § 1 k. w. przewiduje w takim wypadku zagrożenie (...)

Niezrozumialy wyrok sadu.

Niezrozumialy wyrok sadu.

, tj. o wykroczenie z art. 86 paragraf 1 k.w. Obwinionego (starszego pana) uniewinnia od zarzutu popełnienia czynu opisanego w części (...)

Art. 97 kodeksu wykroczeń

Art. 97 kodeksu wykroczeń

Art. 97 kodeksu wykroczeń heja ludziska dostałem dziś mandat z art. 97 kw - parkowanie w obrębie skrzyżownia 300 zl jeden punkt. zostałem poinformowany, że to jest sztywna stawka (...)

pobicie

pobicie

Witam, Oczywiście, że powinien Pan zgłosić na Policji popełnienie przestępstwa z art. 157 par. 1 kk na Pana osobie. Może Pan również domagać się od sprawcy (z tym, (...)

nielegalny handel

nielegalny handel

nielegalny handel Nowelizacja kodeksu wykroczeń z 31 sierpnia 2011 r. dała nowe uprawnienia dla straży miejskich i gminnych. Zgodnie z art. 603 par. 1 k.w. za takie (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz (...)

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

udzielenie tejże informacji wbrew obowiązkowi. Na to wysłaliśmy taki oto tekst: "Jeżeli jestem traktowany jako świadek to korzystam z przysługującego mi prawa i zgodnie z art. 41 (...)

Witam, dostałem do zapłaty grzywne w wysokości 400zl za wykroczenie z art 85 kw oraz 124 kw. Grzywna

Witam, dostałem do zapłaty grzywne w wysokości 400zl za wykroczenie z art 85 kw oraz 124 kw. Grzywna

Witam, dostałem do zapłaty grzywne w wysokości 400zl za wykroczenie z art 85 kw oraz 124 kw. Grzywna Witam, dostałem do zapłaty grzywne w wysokości 400zl za wykroczenie (...)

1

2

3

4

5

...

11