wykazpkwiu na 2011r21 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

interwencynych, potem przedłużono mi umowę na okres próbny 3 miesiecy. Koniec umowy przypada na 31 grudnia. Wiem, że zostanę przyjęta na czas określony na 1 rok. I tu zaczynaja (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

mineralow oraz filie swej kancelarii na Slasku Opolskim. Ow adwokat na terenie Bonn zatrudnial dwie sekretarki mowiace po polsku a na terenie Polski zalatwial obywatelstwa niemieckie hurtowo (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

. W ciągu tych lat: 3 lata spędziłam na urlopie wychowawczym, 6 lat pracowałam na pół etatu, a od września 2009 zatrudniona jestem na cały etat, lecz po przepracowaniu 3 misięcy przebywałam (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

pożyczy na alimenty na swoje dziecko a nie jeździ na rajdy po Polsce,ma w posiadaniu 2 tel. komórkowe,pali dwie paczki papierosów dziennie(marlboro,camele)i stać go na wynajęcie (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

prawo-pracy.net WITAM.CZY JESLI DOCHOD NA OSOBE PRZEKROCZYL 504 ZŁ NA OSOBE,A WYNIUSŁ 529 ZŁ NA OSOBE.CZY W TEJ SYTUACJI NALERZY MI SIE DODATEK W KWOCIE 400ZŁ?JESTEM NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM.UMOWE (...)

zachowek

zachowek

swojemu synowi cały swój majątek(2002r), moj ojciec nie dostał nic. w tej chwili trwa postępowani sądowe i juz na pierwszej rozprawie sad rejonowy powołał się na ustawę sadu najwyższego. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

potrafiło się dostac na studia dzienne. Uważam też, że nie powinienem dalej płaci alimentów. Czy mam rację? Zdzisław alimenty.pl Mam 30 lat. Od urodzenia lecze sie na powazna chorobe. Ze (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

w 2014 roku. Nie zalapłaciliśmy czekaliśmy na dalszy rozwój wydarzeń. Wtedy kwota wynosiła 193 zł. Teraz pismo na kwotę 207 zł. Widocznie próbują na nowo. Czy ktoś sobie z nimi (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawa ciagnie sie od 2004r, faktury sa z grudnia. Marta Witam! W 2004 r. zarejestrowałam się na działalności gospodarczej nie długo po tym na to zaświadczenie wzięłam telefon (...)

Waloryzacja polisy PZU

Waloryzacja polisy PZU

syna. Ubezpieczenie rozpoczęło się w 1988 roku, okres ubezpieczenia został określony na 20 lat. Suma ubezpieczenia została ustalona na kwotę 150.000 starych złotych, natomiast składka miesięczna (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

dyrektora, bedacego na rocznym urlopie na poratowanie zdrowia, to niezrozumialy jest dla mnie fakt jego zatrudnienia u dotychczasowego pracodawcy az do 16 grudnia 2001 r. w sytuacji, gdy spólka (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

od 18.05 do 18.08 bylam na okresie probnym i teraz jestem na umowie na 2 lata i chce zmienić prace złożyć wypowiedzenie-wiec ile dokladnie nalezy mi sie urlopu za okres od 18.05 do 10.09 (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przekazaniem pieniędzy Mojej Byłej. Była złożyła wniosek o kredyt na moje nazwisko na poczet alimentów bez mojej wiedzy.Czy to jest możliwe?czy prawo na to pozwala?Dzieci odwiedzam,zabieram (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

:( na początku roku poszlam na kierunek Fryzjer pierwsze praktyki bylam 1 dzien i wiecej nie poszlam:D potem szukalam i znalazlam gdzie indziej i też 1 dzien i dalej poszlam az w koncu przenioslam (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

miesiecy .czyli od stycznia do lipca. milena prawo-pracy.net minol juz rok jak pracuje w tej samej firmie na umowe na czas nieokreslony mam 28 lat ile mam urlopu na ten rok dziura prawo-pracy.net (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-cywilne.net Dzisiaj 04.03.2010 r dostalem telefon z jakiejs firmy od dlugow ze mam zaplacici dwie faktury z Centertela za rok 1999 r ! Bo sa nie zaplacone na kwota naleznosci okolo 360zl plus (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

sklepach z córcią i picie piwa 1 za drugim na szczęscie siostra i mama mi pomogły i nie musiałam juz zostawiać małej z nim.Wszystkie moje prosby o skończeniu z piciem były na darmo.Wyjazd (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

ma tu znaczenia). Podkreślić jednak należy, że do skorzystania z ulgi konieczne jest zameldowanie przez wskazany okres na pobyt stały. Meldunek na pobyt czasowy, bez względu na długość (...)

VAT-25

VAT-25

września 2008r. (data wpływu 11 września 2008r.), uzupełnionym pismem z dnia 19 listopada 2008r. (data wpływu 19 listopada 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

alimentów na kwotę 600zł na dwójkę dzieci(po 300zł na jedno). Dodatkowo mój były mąż pobiera w Niemczech zasiłek rodzinny na dwójkę dzieci. Co mam zrobić w takiej sytuacji? (...)

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

odcinku szyjnym. Wynikiem sprzeciwu do decyzji ZUS z dnia 24.11.2010 r. ZUS wyznaczył mi badanie przez Komisją Lekarską ZUS na dzień 04.01.2011 r., na którą stawiłem się. Ku (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

mojej działce tylko) szacuję na jakieś 60m. Na stary kabel była podpisana zgoda z elektrownią wraz ze skromnym odszkodowaniem. Na położenie nowego (niby to było tylko przełożenie (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

abyś przez ten czas pozwoliła NA WIDZENIE SIĘ Z DZIECKIEM-sprubuj porozmawiac na ten temat z nim polubownie ale nagraj to na dyktafon -rozmawiaj z nim na wazne żeczy jak jego zarobek (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

dalej płacone świadczenia na zwolnieniu a potem na macieżyńskim? aneta prawo-pracy.net Mam umowe na czas nieokreslony 25 0.3.2009r poszlam na zwolnienie pracodawca szykowal (...)

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

nigdy nie dostal zadnej umowy, konczylo sie na obiecankach. Czy powinien on rozliczac sie w jakis sposob z urzedem skarbowym, jesli tak to na jakiej podstawie i jak ? na kilku fakturach widnieje (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dwóch rozprawach i wnioskuję z nich ( nie mam jeszcze pisemnego uzasadnienia) ze sady zaliczaja urlopy dla poratowania zdrowia sprzed 01.07.2004r na 100% a po 1.11.05r raczej mozna mieć (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

(mimo mojego pisemnego sprzeciwu i bez mojej wiedzy) została przedłużona na czas nieokreślony. Po miesiącu otrzymałam FV opiewającą na kwotę przewidzianego, w zawartej wcześniej ze mną (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

samochód przepisał na ojca, pracuje na czarno, wynajmuje mieszkanie. Zostawił potężne obciążenia na domu (niespłacona hipoteka po jego kredycie na firmę). Jakie są warunki, (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

: robertjacksonfinacialservice@hotmail.com robert Potrzebujesz finansowania? Czy potrzebujesz pożyczki na potrzeby biznesowe lub osobiste? Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek osobom prywatnym lub firmom (...)