Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spółka cywilna a słowna umowa.6 Października 2013

  Witam. Ponad rok temu z ówczesnym przyjacielem postanowiliśmy zainwestować równe pieniądze w otwarcie sklepu. Na początku stwierdziliśmy, że nie warto zakładać spółki, aby nie płacić podwójnie zus'u (...)

 • kradzież pieniędzy z konta7 Stycznia 2013

  Witam, w Wigilię minionego już roku spotkała mnie przykra sprawa - zostałam oszukana i okradziona. Ale po kolei. Rano tego dnia otrzymałam smsa z mojego banku, ze moje konto zostało zablokowane. Ponieważ (...)

 • Czy jest możliwy rozwód bez zgody męża13 Listopada 2012

  Witam mam taki problem Jestem już rok w związku małężeńskim przez ten rok żona zdradziła mnie 2 razy zakażdym razem powiedziała mi to prosto w oczy potrafiłem zdrady wybaczyć wszystko wróciło do normy (...)

 • zmiany w zakresie nabycia obywatelstwa polskiego poprzez uznanie5 Listopada 2012

  W sierpniu weszły w życie nowe przepisy. Warunkiem do uznania za obywatela polskiego jest posiadanie stabilnego i regularnego źródła dochodu, tytułu prawnego do zajmowania lokalu mieszkalnego oraz wykazanie (...)

 • dochody konkubenta 14 Czerwca 2012

  Krótkie pytanie. Czy w sądzie mogę wnioskować o wykazanie dochodów konkubenta mojej ex w sprawie o podwyższenie alimentów. Niestety nie , sad przyznaje alimenty od ojca dziecka i to jego obowiazkiem (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.13 Września 2011

  wykazanie niesłuszności wyroków (decyzji) krajowych organów władzy, a co za tym idzie ma służyć obronie i egzekwowania należnych praw konkretnym podmiotom. W rzeczywistości na kilka tysięcy spraw (...)

 • Alimenty od bezrobotnego9 Kwietnia 2011

  Wiatm mam 5 miesieczne dziecko nieslubne. pisze w sprawie alimentow. ojciec dziecka ma 28 lat ale nigdy jeszze nie pracowal na bialo, spedzil 8 lat w szwecji, tam tez sie wybiera, teraz pracuje na czarno na gospodarce. (...)

 • PIT 2010: Jak rozliczyć zbycie nieruchomości7 Kwietnia 2011

  Witam Sprzedaliśmy w tamtym roku mieszkanie z żoną. Czy jest konieczne wykazanie tego przed Fiskusem? jeśli tak, to jak najlepiej jest to zrobić? Pozdrawiam

 • Na co matka wydaje alimenty??15 Listopada 2010

  Witam Mam pytanie płace alimenty na syna ma on 15 lat mamy ze sobą kontaky i jets problem z pieniążkami które płacę czy da sie sprawdzić na co matka wydaje dziecku ja od lat kupuje ubrania i zawsze jeśli (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich matce4 Listopada 2010

  Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie są podstawy prawne do odebrania praw rodzicielskich matce? Zgodnie z art. 111 k.r.o. jeżeli władza rodzicielska nie może byc wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane