www.stawki vat na pasze od 01.01.2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

sierpnia 2010 r. w Wydziale I na rozprawie sprawy ze skargi J. B. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w L. z dnia [...] stycznia 2010 r. nr [...] w przedmiocie (...)

VAT-25

VAT-25

września 2008r. (data wpływu 11 września 2008r.), uzupełnionym pismem z dnia 19 listopada 2008r. (data wpływu 19 listopada 2008r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

czy limity VAT na materiały budowlane mają wzrosnać?! luc667 limit będzie wyższy jeśli złożysz wnioski o zwrot VAT w I kwartale 2012 r, to jest na bank pewne! eryk14 (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przekazaniem pieniędzy Mojej Byłej. Była złożyła wniosek o kredyt na moje nazwisko na poczet alimentów bez mojej wiedzy.Czy to jest możliwe?czy prawo na to pozwala?Dzieci odwiedzam,zabieram (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

chwili złożenia deklaracji VAT należności wynikających z faktur od zakupów. Podstawa prawna: * Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

wyliczyłem odszkodowanie na 300tyś a oni zaproponowali 5tyś, tak to u nich wygląda. Dlatego sprawy prawie zawsze trafiają na Sąd remi81 to warto złożyć? bo nic nie napisała mi ta firma ile (...)

Niezłożona deklaracja VAT-R

Niezłożona deklaracja VAT-R

dopiero dobrze przeszperałem internet po przestrodze od znajomego i okazało się że nie miałem prawa wystawić faktury VAT. O ile sam VAT nie jest tu żadnym problemem, bo oni ja ani mój (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

zakup nowych części. Dodatkowo zaproponowano mi odbiór kwoty odszkodowania, ale bez VAT-u. Jezeli chce otrzymać odzkodowanie z VAT-em musze przedstawić rachunki VAT-owskie na naprawę. (...)

wynajem lokalu a podatek VAT

wynajem lokalu a podatek VAT

, ale ja nie prowadzę żadnej fimy i nie jestem podatnikiem VAT. Proszę o odpowiedź jak mam wystawić fakturę tej firmie, jaki jest VAT na coś takiego. (J-P) Podatek VAT na (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

SENDIT ale zacznę od początku jest 23-12 -2013 dostałem korektę faktury na email z terminem płatności 19-12-2013 na kwote 156 zł i uwaga najlepsze KOREKTA F/VAT ZA 01-04-2013 (...)

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

brak splaty pozyczki i nie otrzymanie umowy spolki

osiemset złotych ) wraz z ustawowymi odsetkami od dnia 30.04.2010r do dnia zapłaty, 6)przeprowadzenie rozprawy także w mojej nieobecności, 7)zasądzenie od pozwanego, na moją rzecz, (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

wytrwała w tym związku. Ja na twoim miejscu dawno rzuciłbym męża podał o alimenty na dzieci i siebie. Szkoda Ciebie dla takiego faceta odzyskaj wolność dla siebie samej i dzieci a na (...)

Vat od ciężarówki

Vat od ciężarówki

likwiduję ( po zawale) i chcę oddać 22% VAT od ceny aktualizowanej amortyzacją. Skarbowcy jednak powiedzieli, że ustawa o VAT z marca 2004 r działa wstecz,teraz trzeba liczyć (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Danuta K. nie ma pracy od kilku lat. Rozpoczęła działalność na własny rachunek, ale na razie nie daje ona dochodów. Jej mąż jest bezrobotny od kwietnia 2000 r. i stracił (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl maciej99 szukam kogoś kto korzysta lub korzystał kiedyś z firmy windykacyjnej-Alibi Bartłomiej Kucharski (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

polegały przede wszystkim na wywieraniu presji na dłużnika, którzy skołowani i przerażeni dokonywali niekorzystnych dla siebie czynności: np. uznawanie przedawnionych roszczeń, zawyżonych (...)

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

? Może ktoś ma pomysł jak wybrnąc z tej sytuacji? azw Developer nie może decydować, czy naliczać VAT od sprzedaży mieszkań po 01.01.2002 r., bedzie to wynikało z ustawy o VAT. (...)

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

wykup mieszkania spółdzielczego a podatek VAT

Lublinie, wynika, że VAT nalicza się od wartości nieruchomości po uwzględnieniu bonifikat. Jak ta sprawa wygląda w innych miastach? KOX podobno do konca 2006 roku jest 0% a od 2007 r (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej? Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co 5 (...)

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

, chyba że na podstawie ustawy będą w stanie wskazać zasadność domagania się takiego dokumentu. Art. 105 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004r. (Dz. U. z 2004r. (...)

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

na podstawie ryczałtu. Od stycznia 2012 r. przeszedłem na zasady ogólne, z tym że nie złożyłem deklaracji VAT-R. Z powodu nie wiedzy wystawiłem w styczniu kilka (...)

Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

100 000 złotych. W związku z tym mam kilka pytań: Czy w ogóle mogę kupić taki sprzęt na spółkę? Opłaci mi się zakup na spółkę? Czy będę mógł odliczyć podatek VAT od (...)

Zakup auta z tzw

Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT W obecnym roku istniała możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" (czyli z homologacją ciężarową). (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. knox ciulu na rope (...)

Kiedy staje się płatnikiem VAT

Kiedy staje się płatnikiem VAT

Kiedy staje się płatnikiem VAT Założyłem wniosek o rejestrację spółki z o.o. w KRS i złorzyłem do urzędu skrbowego druki NIP-2 i VAT-R., otrzymałem numer REGON. Od którego (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011 Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wpis sądowy - 200 zł • VAT od taksy notarialnej z wpisem - 475,2 zł • opłata sądowa - 2820 zł • prowizja pośrednika - 3 proc. - 7500 zł • VAT (...)

Koniec z VAT od paliwa w 2013 roku!!

Koniec z VAT od paliwa w 2013 roku!!

się zgodził na przedłużenie na 2013 r. zakazu odliczania VAT od paliwa. Teraz jeszcze RF próbuje naprawić swój \"błąd\" bo to była dobra opcja dla społeczeństwa (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

sprawach karnych na pewno Beata1204 czy ktoś może wpisać adres strony na której była oferta pracy? Beata1204 ja już nie widzę tych ogłoszeń w internecie,ale na pewno ktoś ma na (...)

1

2

3