Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • DOWODY ??????30 Grudnia 2003

  CO JEST DOWODEM W SPRAWIE KARNEJ - mam ostatnio trochę doświadczeń z "sali sądowej" (jako porzywdzony) i narastające przekonanie,że dla sądu JEDYNYM DOWODEM jest przyłapanie sprawcy za rękę. (...)

 • Spółka cywilna11 Lutego 2001

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć solidarność. Czekam na solidne argumentacje. Zobaczymy (...)

 • zmiana wspólnika20 Sierpnia 2007

  mam problem otóż byłem w spółce cywilnej ale jeden wspólnik został zmieniony, ta osoba złożyła wypowiedzenie ze spółki z dniem 30 a nowy wspólnik z dniem pierwszego nastepnego miesiaca (...)

 • Nieuczciwy wspólnik18 Sierpnia 2009

  Jestem współudziałowcem w trzy-osobowej spółce cywilnej. Ostatnio odkryłem, że jeden ze wspólników przelewa pieniądze ze sprzedaży towaru na swoje konto lub w przypadku sprzedaży gotówkowej nie wpłaca (...)

 • Zaniedbanie przez wspólnika spraw spółki25 Lutego 2007

  Przez dwa lata prowadziliśmy ze wspólnikiem spółkę cywilną.Prowadziliśmy, to za dużo powiedziane, gdyż po 6 miesiącach wspólnik wyjechał za granicę i stwierdził że to co zarobię jest moje (...)

 • Były wspólnik nie płaci rachunków5 Lipca 2012

  Witam. Kilka miesięcy temu zamknąłem spółkę cywilną. W czasie jej istnienia wspólnik podpisał umowę na usługi telekomunikacyjne dla 2 telefonów. Pod tym samym numerem klienta był również mój (...)

 • spółka-rozwiązanie5 Grudnia 2011

  Jestem członkiem spółki cywilnej dwuosobowej- sklep. Postanowiłem rozwiązać spólkę z końcem roku i prowadzić interes sam Pismo z moją decyzją przedstawiłem mojemu wspólnikowi który się pod nim podpisał( (...)

 • spólka cywilna - zmiana składu osobowego i długi9 Marca 2010

  Witam Jak większość osób na tym forum również i ja wpadłem w kłopoty. Otóż prowadziłem ze wspólnikiem małą firmę przez ok. 2 lata. W trakcie trwania spółki kupiliśmy na kredyt auto, oraz posiadaliśmy (...)

 • zrzeczenie solidarnosci19 Listopada 2009

  Prowadziłam działalność gospodarcza w spółce cywilnej. Niestety wspólnik był nieuczciwy wiec wypowiedziałam udział w spółce. Niestety powstał dług. Wierzyciel zaproponował ugodę jeśli zapłacę (...)

 • Wspólnik w sp.j a dotacje.24 Marca 2010

  Witam, jestem w trakcie wchodzenia do spółki jawnej, otwieram nową (pierwsza moją) działalność gospodarczą i mam pytanie czy mogę starać się o dotację? Pozdrawiam

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane