wniosek o zmiane decyzji w trybie art. 155 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam Tych, którym nie byłem w stanie odpowiedzieć indywidualnie. postrachWKU Zwracam sie z prośba o to bysmy (chodzi o tych co walcza z nieszzcesnym wku (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

złozyłam w sądzie wniosek o zaprzeczenie ojcostwa i dziecko dostało nazwisko mojego narzeczonego.Sprawa kosztuje 200 zł. Jeżeli jesteś bezrobotna możesz się ubiegać o zwolnienie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest status nauczyciela w dniu spełnienia ostatniego warunku określonego w art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela. W związku z powyższym, zarówno nabycie uprawnień emerytalnych, o (...)

Zmiana nazwiska dziecka

Zmiana nazwiska dziecka

o zmainę nazwiska, wzięlam adwokata i przeszłam przez całą te procedurę lacznie z badaniem przez biegłego psychologa. Wygralam w drugiej instancji, w pierwszej przegrałam. Będę tera (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc sąd przesłuchuje (...)

Służebność

Służebność

ustawie czasu, czyli 20 lub 30 lat, w zależności od tego, czy posiadacz służebności był w dobrej, czy w złej wierze (art. 172 k.c). Jednakże władanie w zakresie służebności (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

moge zrobic w tej kwestii??? Aga Chodzi mi tylko o tą konkretną sprawę twojej koleżanki o której pisałaś w poście z 27.07.2015 "Moja koleżanka po macierzyńskim nie dopełniła (...)

Zmiana nazwiska

Zmiana nazwiska

nazwiska,dodam ze synek ma 3 latka.Prosze o pomoc. Ps.jeszcze jedno pytanie,czy ojciec ma pelne prawa rodzicielskie?,jesli uznal dziecko? Antonia może Pani złożyć wniosek do sądu rodzinnego o (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

ubiera dzieci ani mnie,siebie tez nie ubiera.Jeśli chodzi o mnie i o dzieci pomagają mi rodzice(ubieraj nas itd.)sypiamy osobni tzn.ja w pokoju z dziecmi a mąż w swoim pokoju.Współżyjemy (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

wniosek w tym roku zlozyc. Pozdrawiam mariusz306 alimenty.pl Witam!!! mam zamiar w tym roku zlozyc wniosek o uniewaznienie malzenstwa i bardzo prosze o przeslanie takiego (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

obecnie na umowę o dzieło gdzie moje dochody są w wysokości 600-900zł. Opłata "lokum" w moim miejscu zamieszkania to 500zł. Czy w związku z tym, że pracuję a zarobki są niewystarczające (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

niesłusznie zwolnić pracownika dyscyplinarnie i w takiej sytuacji pozostaje odwołanie się do sądu pracy. mrozowskim Witam, bardzo serdecznie proszę o radę o jakąkolwiek pomoc. Mianowicie (...)

Uznanie dziecka

Uznanie dziecka

dziecka. Natomiast zmiane nazwiska dziecka mozna przeprowadzic bez problemu po uprawomocnieniu sie wyroku o pozbawienie wladzy rodzicielskiej w USC w zamieszkania paula72 Witam i proszę (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ten leży w granicach miasta Bielsko-Biała. Szukam chętnych do wystąpienia w mym imieniu o odszkodowanie, wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: zaak@onet.eu widz1 (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

upadłości konsumenckiej; ? sporządzanie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej; reprezentacja przed sądem upadłościowym w sprawie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej; ? reprezentacja (...)

Zmiana imienia

Zmiana imienia

zamierzam później wystąpić też do uczelni o wydanie dyplomu w języku angielskim ? i jeżeli miałoby być tam napisane duplikat, to wolę się wstrzymać z dyplomem w j. angielskim do (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

rozliczał się z Urzedem Skarbowym w Niemczech. Czy tutaj bedzie wykazywał jakiś dochód tzn. czy Urząd Skarbowy Niemicki informuje Urząd Skarbowy w Polsce o osiaganych dochodach. Czy (...)

Odwołanie od decyzji Inspekcji budowlanej

Odwołanie od decyzji Inspekcji budowlanej

? Ja tak rozumiem ten art. Art. 154 "Decyzja ostateczna, na mocy której żadna ze stron nie nabyła prawa może być w każdym czasie uchylona lub zmieniona przez organ administr. publ., który (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

kochanki z usmiechem na ustach. W miedzy czasie jak nie bylo go w domu jego zona dowiedziala sie o tym. Po przyjsciu powiedziala mu, ze wie o tym, a jedyna jego reakcja byla taka, ze (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

przekazal sprawe do SR w K. do rozpatrzenia w trybie zwykłym, o czym SR powiadomil mnie w maju 2016. Od razu napisalem do SR w K. pismo z prosba o przekazanie sprawy (...)

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

przesłanki stwierdzenia nieważności decyzji wymienione w art. 156 k.p.a.? 2. Czy sąd administracyjny jest związany wnioskiem skarżącej o uchylenie decyzji organów obu (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

Polsce czy w Niemczech?Ja wlasnie chce sie za to zabrac i nie wiem gdzi ebedzie szybciej czy w PL czy w De. Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Karo Cześć wszystkim! (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

wnioskujaca o alimenty postępuje w sposób właściwy i nie narusza zasad współzycia spolecznego- np. dotad nie ukonczyla szkoly, a w chwili jak opisano w poscie ubiega sie o (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

problemu. bozena rudi.102@op.pl 0305 Witam, błagam kogoś o pomoc. Prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą w latach 2006 do 2012r. w międzyczasie z powodu choroby matki i jej (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

to by zwrócił mi jakąś część alimentów które powinien był płacić na dziecko a nie płacił od narodzin?? Asica W trybie art. 140 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego mozesz dochodzić (...)

Wymeldowanie pełnoletniego dziecka.

Wymeldowanie pełnoletniego dziecka.

pomoc :) pewnasprawa "Jestem w domu co weekend" fakt przebywania 2 dni w domu w tym przypadku jest uzasadniony - Studia dzienne. Studiując dziennie zgodnie z Art 8 UOELiDO powinnaś (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

, według prawa rodzinnego zasądzone alimenty przysługują do 26 roku życia, w sytuacji kiedy dziecko nie jest w stanie się samo utrzymać, bądź nadal się uczy. Pozew o uchylenie alimentów (...)

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

. ( tekst jedn. Dz.U.z 2003r. nr 119 poz.1116 z póxniejszymi zmianami) w trybie art.42 i 43. Spółdzielnia w tym celu powinna najpierw 'wyodrębnić' nieruchomość, w której (...)

1

2

3

4

5

...

35