Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  macierzyńskim. Wczesniej byłam zatrudniona na czas nieokreślony. Mój mąż zarabia ok. 1500 netto. Czy to znaczy, że należy mi się płatny urlop wychowawczy?Pozdrawiam. K. Kasia prawo-pracy.net ja (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego roku szkolnego, aby nie dezorganizować teraz pracy (...)

 • Urlop bezpłatny13 Sierpnia 2002

  Chciałabym uzyskać odpowiedz na dość niemiłą sytuację jaka spotkała mnie w pracy. Wzięłam urlop bezpłatny na dzień 16.08. Mój pracodawca udzielił mi tego urlopu jednocześnie oznajmiając, ze (...)

 • Problem ze zwolnieniem8 Grudnia 2006

  Witam sedecznie wszystkich użytkowników i na dzień dobry proszę o pomóc w rozwianiu moich wątpliwości. Obecnie jestem zatrudniony na umowę o pracę na czas określony (jest to już moja druga (...)

 • kiedy nalezy złożyć wniosek o urlop24 Maja 2011

  Witam Państwa! Ostatnio otrzymałam ochrzan od szefa, że zbyt późno dostarczyłam mu wniosek o urlop. Nie dość, że mnie okrzyczał, to jeszcze zapowiedział mi, ze nie zezwoli mi na (...)

 • Praktyczna nauka zawodu24 Grudnia 2006

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej osoby, ale jak wygląda to z punktu prawnego. Tu nasuwają (...)

 • Wniosek o urlop16 Września 2012

  Jest taka sytuacja. Osoba zakłada działalność gospodarczą i prowadzi sprzedaż usług. Miejsce przedsiębiorstwa jest inne niż lokal w którym wykonywane są usługi. Pracodawca zatrudnia na umowę o (...)

 • Urlop bezpłatny lub wypowiedzenie10 Marca 2013

  Witam, Chciałabym opisać swoją sytuację i prosić o pradę co mogłabym zrobić, żeby nie być poszkodowaną i czy pracodawca postępuje właściwie? Zatrudniłam się w firmie 01.10.2008 r. -umowa (...)

 • urlop wychowawczy a zus21 Lutego 2006

  Co daje wlasciwie urlop wychowawczy kobiecie. Rozwiazuje mi sie umowa w czasie urlopu wychowawczego. Czy ma sens staranie sie o jej przedluzenie do konca urlopu. Wiem ze jest to okres wliczany do emerytury (...)

 • Wniosek o urlop na zadanie.22 Czerwca 2012

  Witam, keidy najpóżniej mogę złożyć wniosek o urlop na żadanie i kiedy szef najpóźniej może mi na niego odpowiedzieć? urlop na żądanie najpóźniej w dzień urlopu (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane