wniosek o urlop na opieke nad dzieckiem art. 188 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

. Podczas widzeń u matki jedynym zajęciem jest gra na komputerze , nic im nie kupują i nie dbają o potrzeby dzieci.Musi pan złożyć wniosek do sądu rodzinnego o powierzenie władzy (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

WYCHOWAWCZY? MAGDA prawo-pracy.net MAM PYTANIE O URLOP MACIEŻYŃSKI I O URLOP WYCHOWAWCZY...TERMIN PORODU DZIECKA MAM WYZNACZONY NA 16 08 2010 r. MAM UMOWE NA CZAS NIEOKREŚLONY (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

pieniedzy na dalsza nauke wiec siedze w domu bez jakiegokolwiek zawodu mam zamiar napisac o pienieadze na dzieci i na siebie. ile moge rzadac? on dzieci nie odwiedza nie spedza z nimi (...)

KONTAKTY Z DZIECKIEM

KONTAKTY Z DZIECKIEM

siebie.nie opiekuje sie dzieckiem,nie karmi.5-10 min zajmuje sie dzieckiem czasami.ja sie go balam i balam sie zadzwonic na policje bo mi grozil.powiedzial ze nigdy nie pojade na urlop (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, dzieckiem nie jesteś obciążona. burza Mam dwoje dzieci.Ile sad moze mi przyznac alimentow na kazde z nich?Obecnie place po 150 zl na kazde.Matka jednego z nich wystapila o podwyzszenie (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

feministycznych głosów. Osobiście jestem po rozwodzie, ja opiekuję się dzieckiem a na dodatek moja była żona wystąpiła o alimenty na siebie. Nic nie płaci na dziecko (...)

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem. Pracodawca odmawia mi prawa do 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem (art.188 i 189 kodeksu pracy) ponieważ moja żona nie pracuje zawodowo. (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

zareagował w żaden sposób na powyższy wypadek, nie założył opatrunku, nie zawiózł na pogotowie, nie zarządał dokumentacji o szczepieniu psa tylko dalej grilował. na następny (...)

Prawo rodzicielskie

Prawo rodzicielskie

,KOMORNIK SKASOWAL NA RZECZ ZADLUZENIA ALIMENTACYJNEGO . UCHYLA SIE OD PLACENIA ALIMENTOW , MA ZASADZONE 1TYS NA TROJE DZIECI(ZAROBKI JEGO BRANE Z PRACY NA KONTRAKCIE W NIEMCZECH ZARABIAL 5 (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

on określa czas na jaki mogę wziąć urlop, czy najpierw do lekarza i on daje mi orzeczenie o konieczności pójścia na taki urlop? Bardzo proszę o jasne odpowiedzi. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

szłam na rękę jak mogłam, to naprawdę czuję się oszukana! I co mam teraz zrobić? Dopiero 2 tygodnie pracuje na czas określony (na rok), a już tydzień w tym czasie była na (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

. Wszystko zależy od Ciebie jak do tej sprawy podejdziesz.Jeżeli mogę Ci doradzić, to w Sądzie bądź opanowany ale wiedz czego chcesz i na czym ( na kim ) Ci zależy,na dziecku czy na (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

się przydać choć sam nie wiem czy to byłoby uczciwe. Pozdrawiam wszystkich zakłopotanych tetol Na badania kieruje Sąd. Ale na rozprawie, możesz złożyć wniosek o skierowanie (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

,ktore otrzymuje ze wzgledu na opieke nad synem.Jestem juz i tak bardzo zadluzona wlasnie przez to ze nigdy nie prosilam ojca dziecka o dodatkowe pieniadze bo i tak bym ich pewnie nie (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem W niektorych zakładach pracy jest system 12 godzinny.zaklad twierdzi , iz opieka nad dzieckiem wynosi 8 godzin a nie 12godz. Może ktoś odpowie na (...)

Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

sprawy jak seks zbiorowy lub o zdrady to niestety musi miec na to dowody-nie jest tak ze ty lub on nagadacie na siebie i sąd zaraz wyznaczy komus z was opieke na dzieckiem (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

myślę,że całkiem nieźle; jeśli chodzi o umocowania prawne, to proponuję przeanalizować treść art. 3 ustawy o kuratorach sądowych; poglądów o kopaniu dołków nawet nie chce (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

, mam podobną sytuację z żoną czy mogę prosić o wyroki na maila vbjacek@wp.pl. Z góry dziękuję jacek Paskudka77 czy mogę poprosić o wyrok i apelacje na maila? Z GÓRY DZIEKI (...)

jak odzyskac dziecko??

jak odzyskac dziecko??

sie smieciem ktory spal na ulicy,w szopie na sianie,lesie.Nie myjac sie tygodniami,nie jedzac.Szczepkiem nedzy ktora calymi dniami tulala sie po ulicach proszac ludzi o pieniadze na (...)

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

uwagę że musiałby płacić alimenty na dzieci a może i nawet żonie.... Zostaw go i poczekaj na kogoś, kto na Ciebie będzie zasługiwac...:) Moim zdaniem to zwykły krętacz. Pamiętaj (...)

Urlop okolicznościowy z tytułu opieki nad dzieckiem

Urlop okolicznościowy z tytułu opieki nad dzieckiem

. Pytanie - czy na podstawie art. 188 i 189 Kodeksu Pracy mogę się ubiegać o urlop okolicznościowy z tytułu opieki nad dzickiem? Dzięki. (Kikes) W Twoim przypadku (...)

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

chcę mieć pieniądze chociaz na to, by kupić dziecku jedzenie na cały miesiąc i pieluchy... tylko dlatego, ze nie mogąc doprosić się o pomoc zakłądają sprawy w sądzie o alimenty (...)

prawa do dziecka

prawa do dziecka

dla niego kims waznym. (sam mi o tym powiedzial) W zwiazku z tym chcialabym zapytac, co mam zrobic aby ojciec nigdy nie przejal opieki nad synem. ( Chodzi mi o np. o moja smierc, kalectwo (...)

Opieka nad zdrowym dzieckiem

Opieka nad zdrowym dzieckiem

Opieka nad zdrowym dzieckiem Czy jako nauczycielka, w dniu opieki nad zdrowym dzieckiem - tracę wynagrodzenie za godziny nadliczbowe w tym dniu? (annamak) Wynagrodzenie za prace w godzinach

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

praw rodzicielskich, to o tym zadecyduje sąd ale również może się pan o to starać. wielowład Jeśli ojciec ma być n/n, to i nie będzie roszczenia o alimenty, bo nie będzie podstawy (...)

alimenty a możliwości ojca....

alimenty a możliwości ojca....

, więc stać go na opłatę sądową w wysokości 600 zł.Była żona powiedziała żeby wycofał wniosek z sądu,dał na dzieci te 600 zł a ona zgodzi sie na alimenty przez 3 m-ce (...)

DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

. Co do ex to mam na piśmie dwa dokumenty i potwierdzenia pisemne dwóch Państwowych instytucji co do składania przez nią fałszywych zeznań odnośnie tej sprawy, na całe szczęście nie wie (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazany faktycznie ma trudną sytuację mat. kierujemy wniosek o uznanie kary za wykonaną a podstawą jest tu art 64 kkw. Michał ma pewnie na myśli art 83 kk jednak nie tyczy (...)

Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

w tej sytuacji co mam robić żeby mój syn jechał razem z nami i jak się pisze taki wniosek o pozwolenie na wyjazd mam prośbę jak toś ma taki wniosek to proszę o pomoc (...)

mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

nia.chce sie dowiedziec jakie on ma szanse w sadzie zeby dostac opieke nad dzieckiem,biorac pod uwage fakt ze ja nie mam zadnych swiadkow ktorzy mogliby zeznac na jego niekorzysc. KIEDY (...)

1

2

3

4

5

...

16