Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana nazwiska dziecka22 Sierpnia 2001

  Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to czy dziecko przybiera nazwisko jej męża automatycznie, (...)

 • Nazwisko dziecka21 Lipca 2003

  Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie pociechą przejawia babcia ze strony ojca niż (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.13 Września 2011

  oświadczył, iż prawo do bycia ojcem Daniela przysługuje nowemu partnerowi jego matki. Nowy tatuś zyskał prawa ojcowskie dzięki zeznaniom matki, która przed sądem wskazała go jako ojca chłopca. (...)

 • zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych19 Lipca 2007

  niedługo mam sprawę w sądzie o uwiarygodnienie ojcostwa. ojciec dziecka nie chce go uznac i mimo że mi obiecał że nie zostawi z dzieckiem to właśnie zrobił to 3 miesiące temu. mówił że (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie4 Grudnia 2005

  przyczynił się do wychowania i utrzymania dziecka. Pozbawiony jest władzy rodzicielskiej. Alimenty na córkę o trzymywałam z FA ( nie są spłacane). Czy w przyszłości będzie mógł wnieść (...)

 • Uznanie dziecka9 Września 2002

  Mam dziecko z mężatką. Z urzędu dziecko otrzymało nazwisko męża matki. Co mamy zrobić aby dziecko zostało prawnie uznane za moje? (piotr) Jestem w sytuacji, że mam dziecko z męzczyzną, który nigdy nie (...)

 • alimenty27 Listopada 2009

  wnieść pozew o podwyższenie alimentów tylko mam problem z tym, że nie wiem gdzie jest w tej chwili ojciec dziecka wiec,że za granicą i tyle.Czy mogę taki wniosek złożyć skoro nie (...)

 • Prawo rodzicielskie10 Kwietnia 2001

  wyczekiwać pod śmietnikiem osiedlowym kiedy się zjawi i czy wogóle się zjawi. Ojciec nigdy więcej nie zadzwonił ani nie przyjechał. Prosząc go o przyjazd do USC w celu zarejestrowania dziecka (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM12 Marca 2003

  jeszcze jego popieprzona mamunia ktora wiecznie ublizala mi w towarzystwie dziecka..pare dni temu tatus nagle sobie przypomnial o dziecku..domaga sie wizyt,spacerkow,,wysyl aluzje swiadczace o (...)

 • Podwyższenie alimentów22 Lipca 2004

  porady kogos kto jest lub był w podobnej sytuacji dostaje po nosie za to,że chce walczyc o pieniadze dla dziecka,żałosne...Ja sie oczywiscie nie poddam i będe walczyc o to co się należy (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane