Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wiek emerytalny10 Grudnia 2010

  Witam Czy jest cos może już wiadomo w sparwie wieku emerytanlnego mundurowych od kiedu wchodzi zmiana i o ile ten wiem zostanie przedłużony?Z góry dziękuję Witam Mam pytanie czy cos się zmienia od przyszłego (...)

 • Zwolnienia za wiek ?!21 Grudnia 2010

  Pracodawcy nie będą mogli wypowiedzieć stosunku pracy urzędniczkom, które osiągnęły wiek emerytalny, tj. 60 lat. Tak wynika ze zmiany ustawy o pracownikach urzędów państwowych oraz ustawy (...)

 • OFE jakie zmiany od nowego roku30 Listopada 2010

  Witam Jakie zmieny nastąpią jeśli chodzi o otwary fundusz emerytalny w nowym roku?Czego sie spodziewać?Z góry dziękuję Jest całkiem możliwe, że nasz rząd położy łapę na naszych (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego roku szkolnego, aby nie dezorganizować teraz pracy (...)

 • ZUS i zadłużenie23 Września 2005

  uzyskalby ubezpieczony [wedlug stanu konta na dzień 31 grudnia ] 2008 w wieku ;emerytalnym 61.84 przekraczajacym wiek emerytalny o rok 64.11 , prakraczający wiek o2 lata 66.53.Nie (...)

 • wiek emerytalny służb mundurowych - będą zmiany w 2011 !!!15 Lutego 2011

  Do końca kwietnia 2011 rząd ma przygotować projekt ustawy zmieniający zasady przechodzenia na emerytury przez żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy. Zagadnienia podlegające opracowaniu, to m.in.: * zasady (...)

 • okres ochronny przed emeryturą23 Listopada 2012

  mój tata ma 59lat, z uwagi na pracę w warunkach szkodliwych ma skrócony wiek emerytalny z 65 na 60lat. Dziś otrzymał wypowiedzenie umowy, którego nie przyjął Czy w takim przypadku obowiązuje (...)

 • Stopień bezrobocia w śród absolwentów uczelni.11 Maja 2012

  Witam, to będzie bardziej ogłoszenie niż pytanie. Nie wiem czy sobie państwo z tego zdajecie sprawę, ale stopień bezrobocia wśród młodych wynosi 26%... piszę o tym w związku z tym iż, martwimy się (...)

 • czy mozna składki emerytalne płacic na swoje konto ?23 Grudnia 2011

  Witam ludziska, mam yptanie czy mozna składki emerytalne płacic na swoje konto chodzi mi o to czy moge powiedziec w zusie że składki emerytalnej nie beda mi wpłacac na konto zusu tylko na moje konto np . oszczednosciowe (...)

 • KNF - zmiany w kredytach od 2012 roku !!!29 Kwietnia 2011

  Jakie wymagania KNF obowiązują obecnie dla kredytów walutowych: * zdolność kredytowa musi być o 20 proc. wyższa niż w przypadku starania się o pożyczkę w złotych, * na obsługę kredytu klient może (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane