wat w rolnictwie nowe przepisy od marca 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

ojcem jest były mąż). Jednak okazało się, że nie jestem osobą uprawnioną do występowania w interesie małoletniego syna oraz starania się o rozkwaterowanie. Wszelkie wysiłki załatwienie sprawy

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

traktować, wymuszać i narzucać swoje widzimisię monia Witam.Pracuję w belgijskiej firmie od 9 lat .Zaczynałem pracę jako jedyny technik w obecności dwóch sekretarek I inżyniera który (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

rozstrzygnięcia w nich zawarte są od siebie zależne i wzajemnie uwarunkowane. W toku rozpoznania sprawy na skutek wniesienia apelacji przez jednego uczestnika sąd może znieść współwłasność (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

. Może to być równie dobrze 3 lata jak również 10 lat. Nie zwalnia to jednak w żadnym stopniu od odpowiedzialności za dług. Jeżeli więc po 30 latach od dnia, w którym Panu (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

ukończyło 18 lat.Był odstęp czasowy w płaceniu przez niego alimentów,ale od marca tego roku znów płaci.Jestem drugą żoną mojego męża i mamy wspólne dziecko.W tej chwili,a w (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

-pracy.net Ja jestem w 21 tygodniu ciąży i od miesiąca siedzę na zwolnieniu. Mój ginekolog od początku pytał czy chcę już siedzieć w domu. Uważa, że kobieta w ciąży (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

komornika pisząc mi w uzasadnieniu, że nie może tego zrobić bo pozbawiłoby to moje Dzieci dopływu środków na ich utrzymanie w sytuacji gdy od 4 lat Dzieci te żadnych środków już (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Kurator z uwagi na specyfike zadań ma nienormowany czas pracy. Wykonuje swoje obowiązki w godzinach od 6 do 22-ej.W zależności pod sytuacji również w soboty i niedzielę. Wynagrodzenie (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

polski sąd to na tej podstawie można domagać się alimentów od osoby zamieszkującej w Niemczech. legate Moja sprawa toczy się juz 3 rok w Sądzie Okregowym w Łodzi-porażka.Dłużnik (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

witam JESTEM ZATRUDNIONA OD 21 LISTOPADA 2010 NA CZAS OKRESLONY NA 2 LATA. W STYCZNIU ZASZLAM W CIAZE I OBECNIE JESTEM NA ZWOLNIENIU OD 20 KWIETNIA. W ZWIAZKU Z TYM MAM PYTANIE (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. i jaki pozew napisać zeby dziecko miało nazwisko tamtego ojca. dziekuje. maja1991_2009 Dzień dobry. W wrześniu 2011 roku dostałam rozwód byłam wtedy w ciąży, mała urodziła sie (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

pozostają w stosunku pracy. 14. Podmiot, w którym funkcjonariusz celny pełnił służbę - w stosunku do funkcjonariuszy. Dla osoby prowadzącej pozarolniczą działalność i osoby z (...)

Reklamacja butów - zwrot gotówki

Reklamacja butów - zwrot gotówki

pieniedzy. tadek12345 W sklepie obuwniczym w którym pracuję w pierwszej kolejności (zaraz po naprawie) wymieniamy towar na nowy a zwrot gotówki to już ostatecznośc i zależy to od (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

. Przedsiębiorca Od ponad roku współpracuję z Firmą Veriv S.A. Szybko i skutecznie ściągają należność od dłużników. Firma swoją siedzibę ma w Wrocławiu ja natomiast mieszkam (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o (...)

odliczenie vat za paliwo 2011

odliczenie vat za paliwo 2011

odliczenie vat za paliwo 2011 Witam, wiem że zmieniły się przepisy o odliczeniu watu od paliwa, teraz aby odliczyć wat należy posiadać samochód powyżej 3,5t. Czy jest to jedyny (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

marcu. W sierpniu przyszła odpowiedź z Niemiec, że zaczynają szukać dłużnika. W grudniu przyszło pismo, że został znaleziony. Po wyciągnięciu wszystkich odpisów złożyłam w lutym (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

widywałam tylko w dniu kiedy je kupiłam, potem nawet w święta dziecko przysyłane było w za małych i podartych ciuchach. Dodatkowo mąż opłacał przedszkole w kwocie 200zł. (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

związku z tym chciałem wiedzieć jedną rzecz: jak ma się do tego ustawa meldunkowa?? Po jakim czasie pobytu w jakimś miejscu, mając stały meldunek w innej miejscowości trzeba się zameldować (...)

spadek

spadek

a podstawą do wydziedziczenia "mama" podała brak kontaktu od 12 lat . Testament był napisany w 2011 roku a mam zmarła w 2012.róznica jesy około roku od napisania do śmierci. (...)

alimenty

alimenty

pomoże. W dodatku jest nowe prawo, w którym rodzic może uchylić się w ogóle od płacenia alimetów na pełnoletnie dziecko, gdy jest to dla niego zbyt duże obciążenie (...)

gminy zbierają chętnych na ławinków

gminy zbierają chętnych na ławinków

to miejsce? Tegoroczny nabór ławników odbędzie się na podstawie znowelizowanych przepisów ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych. Nowe regulacje (...)

VAT-25

VAT-25

zakupilem w USA,a podatek zaplacilem w Niemczech, a urzednicy w US chca, zebym zaplacil im ejszcze raz VAT, co od razu uwazalem za bezpodstawne, ale jak widac urzednicy w US nie (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

śmierci babci -tato powinien wystąpic o postepowanie spadkowe i zachowek? patris Dzień dobry! Może ktoś mi podpowie w następującej sprawie: w 1999 r. dwie osoby z rodzeństwa otrzymały od (...)

windykacja oc

windykacja oc

. Do umów ubezpieczenia obowiązkowego, w sprawach nieuregulowanych w ustawie, stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.) A w kodeksie cywilnym w art.471 możemy przeczytać:Art. (...)

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

przyczyny uzasadniające istnienie zakazu konkurencji (31 maja 2011), czy może z dniem w którym zostałem o tym poinformowany (1 grudnia 2011). Uwzględniając wszystkie umowy i okoliczności, (...)

Witam
Obecnie przebywam na L4, które może się jeszcze przeciągnąć przez klika msc. Firma w której

Witam Obecnie przebywam na L4, które może się jeszcze przeciągnąć przez klika msc. Firma w której

pracowałem została sprzedana jakiś czas temu i od 1 marca mają wejść w życie nowe umowy, moim zdaniem na mniej korzystnych warunkach zarówno finansowych jak i czas pracy ( 3 (...)

ceny lokali maleją mimo wzrostu VAT

ceny lokali maleją mimo wzrostu VAT

nie stało, dlaczego jest to możliwe w przypadku mieszkań a innych dobrach nie? Rynek deweloperów osiągał ostatnio bardzo dobre wyniki i  podniesienie cen z powodu zmiany  VAT (...)

1

2

3

4

5

...

10