vat w gastronomii 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

Wnioskodawcy i nie jest związany z działalnością firmy. W związku z powyższym zadano następujące pytanie: Czy Urząd Skarbowy miał prawo zażądać opłaty podatku VAT w Polsce, jeżeli (...)

Jak obniżyć podatek do usług?

Jak obniżyć podatek do usług?

świadczenie usług, to podstawą opodatkowania jest koszt świadczenia tych usług poniesiony przez podatnika. - tego nie rozumiem 2. Przy świadczeniu usług w handlu i gastronomii podatnik może (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

. Jakie są Limity zwrotów dla osób, które złożyły pierwszy wniosek o zwrot VAT przed do 31 grudnia 2010 r., a w 2011 roku składają kolejny wniosek w II kwartale? kamila28 W (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica handlowa. (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej? Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? (...)

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

vat od paliwa 2011 - co i jak ???

przerzucić na konsumenta. Powyższe zmiany przedstawiono w założeniach do projektu nowelizacji ustawy o VAT oraz ustawy o transporcie drogowym. Po wejściu nowych przepisów w życie nie (...)

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

VAT przy proporcji nieprzekraczającej 2 proc. zabronione -> opcjonalne od 1 kwietnia * podatnik VAT przy handlu złomem sprzedawca -> nabywca od 1 kwietnia * zabezpieczenia w rozliczaniu (...)

Deklaracja VAT 2011 r. - za styczeń 2011

Deklaracja VAT 2011 r. - za styczeń 2011

Deklaracja VAT 2011 r. - za styczeń 2011 Podatnicy, którzy po raz pierwszy złożą deklaracje VAT za styczeń 2011 r., mają do wyboru dwie opcje. Mogą złożyć deklarację (...)

Rejestracja umowy leasingu w urzędzie skarbowym w 2011

Rejestracja umowy leasingu w urzędzie skarbowym w 2011

Rejestracja umowy leasingu w urzędzie skarbowym w 2011 Co powinienem zrobić żeby móc dalej odliczać VAT w całości od płaconych rat leasingowych, w związku z nowymi (...)

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

wystawienie faktury vVAT przez osobę nie będącą płatnikiem VAT

się dowiedziałem, że nie jestem płatnikiem VAT i nie mogę wystawiać faktur i odliczać podatku VAT. Pani w urzędzie skarbowym mi powiedziała, że muszę zwróci różnicę z odliczonych (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na sprzedaż dom, (...)

Nowe druki vat 7 2011

Nowe druki vat 7 2011

Nowe druki vat 7 2011 Od kiedy należy korzystać z nowych druków VAT 7? Czy jest to obowiązek od 1 stycznia czy może jednak w grę wchodzi okres rozliczeniowy?? Minister Finansów (...)

Zakup auta z tzw

Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

Doradca online Europejskiego Funduszu Leasingowego EFLdoradcaonline [cytat] raberra, jak sie uprzesz to mozesz zdazyc jeszcze w tym roku. [/cytat] Witam, decyzja o udzieleniu leasingu w EFL (...)

jaka wysokość stawki vat w przetargu?

jaka wysokość stawki vat w przetargu?

, natomiast cała usługa miała sie zacząć od 2011. W przetargu zastosowałam stawke vat 23% jak bedzie obowiązywać w 2011 roku ale moja oferta została odrzucaona z powodu (...)

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ??? Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy, aby ustalić właściwą stawkę VAT dla towarów i usług, będą (...)

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ??? Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w (...)

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to ! Nowy projekt nowelizacji ustawy o VAT już od 1 stycznia 2011 r. zmienia stawki VAT. Oto informacje na ten temat: 22% stawka podstawowa (...)

vat 2011 zmiany

vat 2011 zmiany

vat 2011 zmiany Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany w (...)

Jakie szkolenia  są zwolnione z vat w 2011?

Jakie szkolenia są zwolnione z vat w 2011?

Jakie szkolenia są zwolnione z vat w 2011? Mam pytanie, które szkolenia będą zwolnione z VAT w 2011 roku. Na podstawie przywołanych przepisów, od 1 stycznia 2011 (...)

 Wzór faktury na sprzedaż złomu w 2011

Wzór faktury na sprzedaż złomu w 2011

podatnikiem VAT czy też nie jest VAT-owcem. Jeśli jest VAT-owcem to powinna wystawić fakturę z 22% VAT za sprzedaż złomu. michał 33

W roku 2011 kupiłam piec C.O. i mam faktutę. Piec zakładał majster zajmujący się takimi naprawami,

W roku 2011 kupiłam piec C.O. i mam faktutę. Piec zakładał majster zajmujący się takimi naprawami,

powinnam chyba ubiegać się o zwrot VAT za rok 2011 w roku 2012 a nie 2013.

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

ust. 1 nie dotyczy przypadków, gdy odprzedaż lub oddanie w odpłatne używanie tych samochodów (pojazdów) na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innych (...)

Odliczanie VAT od aut 2011 - jakie zmiany ??

Odliczanie VAT od aut 2011 - jakie zmiany ??

Odliczanie VAT od aut 2011 - jakie zmiany ?? Zmiany w VAT, które weszły w życie od 1 stycznia 2011 r., przewidują m.in. likwidację obowiązku: * przedkładania przez (...)

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011 Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywać przepisy dostosowujące ustawę o VAT do PKWiU z 2008 r. Nowelizacja ustawy o VAT wprowadzająca te zmiany została (...)

jaka stawka vat na usługi budowlane w 2011

jaka stawka vat na usługi budowlane w 2011

jaka stawka vat na usługi budowlane w 2011 Witam Mam pytanie czy wie ktoś możeile teraz w tym roku 2011 wynosi stawka VAT za usługio budowlane?Z góry dziekuję

PODATEK VAT 2011 - Transakcja w 2010 r. a obowiązek podatkowy w 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Transakcja w 2010 r. a obowiązek podatkowy w 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Transakcja w 2010 r. a obowiązek podatkowy w 2011 r. Jaką stawkę zastosować w sytuacji, gdy dostawa towaru została dokonana pod koniec 2010 r., (...)

PODATEK VAT 2011 - Zaliczka w 2010 r. a transakcja w 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Zaliczka w 2010 r. a transakcja w 2011 r.

PODATEK VAT 2011 - Zaliczka w 2010 r. a transakcja w 2011 r. Co zrobić w sytuacji, kiedy to dostawa towaru (lub świadczenie usługi) miało miejsce po 1 stycznia 2011 (...)

Przetargi 2011 a podatek VAT

Przetargi 2011 a podatek VAT

Przetargi 2011 a podatek VAT Przetarg odbył się w 2010 roku, zaś umowa będzie podpisana w 2011 roku. jaka obowiązuje stawka VAT w tej sytuacji?? z góry dziękuję (...)

składki zus 2011 - co i jak ??

składki zus 2011 - co i jak ??

budżetowej. Ustawa ta wprowadziła m.in. wyższe stawki VAT w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2013 r., tj. 23%, 8% i 5% (towary objęte stawką 5% zostały wymienione w (...)

Zdrożeje prąd od 2011

Zdrożeje prąd od 2011

Zdrożeje prąd od 2011 Przeciętne polskie gospodarstwo domowe płaci rocznie 1,2 tysiące złotych za energię elektryczną. Ale to jeszcze widocznie jest za mało. Od stycznia 2011 roku rachunki (...)

1

2

3