vat na roboty budowlane dla dewelopera w 2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

vat25. co w takiej sytyacji mam zrobić. Prosze o odpowiedz guto Witam, mam pytanie mąż sam był w Holandii, ma fakturę na wynajem lawety, otrzymał w komisie w Holandii (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

inwestycyjnym nie sš regulowane. Cena sprzedaży jest w całoœci lub w częœci uzależniona od wysokoœci należnoœci na rzecz wykonawców, podwykonawców, dostawców materiałów i usług, (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

czy limity VAT na materiały budowlane mają wzrosnać?! luc667 limit będzie wyższy jeśli złożysz wnioski o zwrot VAT w I kwartale 2012 r, to jest na bank (...)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

. 408) oraz ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane wprowadziły regulacje ochrony należności wykonawców i podwykonawców w procesie budowlanym. Bazują (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

prawem wykonania robót budowlanych polegających na utwardzeniu terenu na działce li 421/20 w xxxx przy ul. xx, inwestor Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "xxxxx". W dniu (...)

Problem z odbiorem mieszkania

Problem z odbiorem mieszkania

klientowi). W dodatku pojawiła się na nich wilgoć!!!. Drzwi wejściowe do lokalu także nie zostały zamontowane, gdyż deweloper obawia się ich uszkodzenia ze względu na zbyt duży poziom (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

matki dzieci na ograniczenie Pana zdolności alimentacyjnych raczej nie wpłynie na ich obniżenie, gdyż alimenty należne są na dzieci, a nie na nią samą. Co do odszkodowania - (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

to bywa w życiu? (walkarz) Potrzebuję informacji na temat możliwości wyegzekwowania alimentów na dziecko w od bezrobotnego? czy są na to jakies szanse? czy w momencie (...)

Umowa współpracy

Umowa współpracy

ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane. 14. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

konczyc bron boze, nie ma prawa zadac, zeby matka w koncu zapisala dziecko np. na angielski tym bardziej ze caly czas otrzymuje pieniadze na ten cel przypdkow mozna mnozyc i w ta i w (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

- jest na miejscu poprostu. w kazda sobote idzie z dziadkiem ze str ojca na drobne zakupy, ten dziadek pomaga jej w nauce jak i daje drobne na drobne zachcianki. matka dziecka (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

1177 W trakcie rozwodu (bez orzekania o winie) zgodziłem się płacić alimenty w wysokości 500 zł na dziecko i 300 zł na żonę przy średniej pensji netto 1800 zł. Żona jest na (...)

VAT-25

VAT-25

podatku VAT w innych urzędach skarbowych w Polsce, niesłusznie opłacił on podatek VAT na terenie Polski. W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Signum Wojciecha Dynasia z Sosnowca. Skutecznie w 100% choc nie ukrywam, troche się naczekałem szczególnie w kolejce na pierwsza wizyte. Gość widac rozchwytywany i pozajmowany bo nawet (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

MALZENSKIEGO ZAMIENILA JE NA WIEKSZE ( DOKLADNIE W ROKU 1988 ) . OJCIEC NIGDY W TYM MIESZKANIU NIE MIESZKAL , NAWET NIE BYL ZAMELDOWANY ( PRZEBYWA ZA GRANICA ). W ROKU 1995 MOI RODZICE (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

EUROPEJSKIEJ. Miejmy nadzieje, ze w koncu politykaka represji prawa roszczen o alimenty na rzecz doroslego dziecka czy innych czlonkwo rodziny spadnie na wydzialy polityki socjalnej. W (...)

Roboty budowlane dla obywatela Belgi ?

Roboty budowlane dla obywatela Belgi ?

Roboty budowlane dla obywatela Belgi ? Witam. Jednoosobowa działalność gospodarcza zarejestrowana w Polsce ryczałt , zwolnienie z vat . Jak wygląda sytuacja gdybym chciał (...)

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

miarę” to może Pan dochodzić swych praw w postępowaniu cywilnoprawnym, a to jest związane z kosztami (przynajmniej na początku sprawy), Prawo budowlane jest opublikowane w (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

kosztów w takiej wysokości, która odpowiadała kosztom przypadającym na jego lokal oraz do obliczania stawek eksploatacyjnych w istocie oderwanych od kosztów ponoszonych na utrzymanie (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

ROZWIEDZIONY SAD PRZYZNAL MI 12 LAT TEMU 150 PLN,[SMIESZNE] CORKA W TYM ROKU KONCZY 19 LAT W OSTATNIM CZASIE MIESIECZNIE PRZELEWAM CZESC NA MATKE CZESC NA CORKE OKOLO 2000 PLN NIE MYLIC (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

, w zyciu nie wiedzialam ze sa kuratorzy karni :)))) pomimo ze pracuje w zawodzie 12 lat pozdrowienia ula no to jestes szczesciara. Ja niedawno bylem w wiezieniu na spotakniu z niejaka (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

mieszkanie ze względu na dziecko.Po ukończeniu studiów podejmuje pracę w innej jednosce i mieszka w internacie. Po kilku latach zakłada drugą rodzinę i na jej potrzeby kupuje (...)

Akustyka w mieszkaniu - tragedia proszę o pomoc co zrobić :/

Akustyka w mieszkaniu - tragedia proszę o pomoc co zrobić :/

zamykanie głównych drzwi piwnicy. Po prostu czuję się jak w bańce akustycznej!! Było to moje z żoną pierwsze na kredy mieszkanie z rodziną na swoim, a na razie wygląda że (...)

sprawa o alimenty na matkę

sprawa o alimenty na matkę

dochodu. Asiula Wiem, ze jest taka zasada jezeli chodzi o alimenty na dzieci. Czy to samo dotyczy alimentow na byla malzonke? I jeszcze jedno: piszesz, ze obowiazek moze przejsc na rodzicow. (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

mieszkam na parterze i praktycznie nie używam windy. Wchodząc do klatki zapalam światło jedynie na parterze, natomiast osoba która mieszka od I piętra w górę zapala światło na (...)

VAT od gruntu

VAT od gruntu

wpisano paragraf 1) w przypadku wprowadzenia podatku VAT na grunty oraz podniesienia podatku powyżej 7% na roboty budowlane cena mieszkania ulegnie zmianie o w/w (...)

prawnik, VAT od gruntu

prawnik, VAT od gruntu

wpisano paragraf 1) w przypadku wprowadzenia podatku VAT na grunty oraz podniesienia podatku powyżej 7% na roboty budowlane cena mieszkania ulegnie zmianie o w/w (...)

1

2

3

4

5

...

44