Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT241 Kwietnia 2010

  się na poziomie US właśnie o to, co nie zostało mi przekazane. Wszystkim proszącym o pomoc staram się coś doradzić, ale nie chcę marnować czasu na zajmowanie się sprawami, których szczegółów (...)

 • Zwrot podatku19 Marca 2004

  na tematy o ktore ja pytalem bo jest kolsultantka a nie specjalista od reklamacji) - czy celowe wprowadzenie klienta w blad jest zgodne z prawem (to bedzie chyba proste) - czemu podczas pierwszej rozmowy (...)

 • Rozwód kościelny8 Stycznia 2002

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem prawa kanonicznego, ale intuicja podpowiadałaby żeby (...)

 • VAT-2529 Marca 2013

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone 6% cło oraz 19% VAT od wartości motocykla, z Niemiec (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce8 Czerwca 2006

  polecić Krajową Platformę Odszkodowań firma działa na terenie całego kraju, nie pobiera opłat wstępnych od swoich klientów wiec wstępna weryfikacja, która ukazuje szacowaną wysokość odszkodowania, (...)

 • Problem z wydawnictwem10 Grudnia 2006

  Witam jesteśmy małą firmą i mamy problem z wydawnictwem "wiedza i praktyka" sp. z o.o. w Warszawie mianowicie zadzwoniono do mnie ponad pół roku temu z tej firmy z ofertą na publikacje (...)

 • Kryteria naruszen praw i wolnosci jednostki??16 Września 2004

  Potrzebuje konkretne kryteria naruszen jakie wystepuja przy naruszeniu praw i wolnosci jednostki a nie informacji ogolnych. Informacji potrzebuje moja dziewczyna ktora ma w poniedzialek egzamin czyli czasu jest (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......18 Października 2006

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie przyjeżdża (dziecko ma 14 miesięcy) Był tylko trzy razy. (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat10 Grudnia 2009

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 r. część (około 25% powierzchni) wyodrębniono (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC12 Grudnia 2001

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi kosztorys naprawy. 2 elemnety wzbudziły mój niepokój: za (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.