Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?16 Grudnia 2003

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt jaki jest stan faktyczny i czy rzeczywiscie takie naloty maja (...)

 • Prawa autorskie ?!25 Listopada 2002

  Jakiś czas temu zostało mi zlecone zrobienie strony www dla pewnej firmy. Strona została zrobiona, ale projekt nie doszedł do skutku, ponieważ szef tejże firmy wycafał się tłumacząc, że "za drogo". (...)

 • prawo autorskie - utw. lutniczy27 Lutego 2008

  Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego. O ile wiele z nich jestem w stanie zrozumieć, to co oznacza UTWÓR LUTNICZY, skąd się w ogóle wziął w ustawie i po co?

 • Utowry mp315 Sierpnia 2001

  Dzień dobry! Mam strone dla dzieci http://www.dladzieci.najlepsze.com Chciałbym na niej umieścić fragmenty piosenek dla dzieci w formacie mp3. Każda piosenka miałaby 1.50 min. Czy zamieszczenie fragmentów (...)

 • wykorzystywanie wizerunku - portret osoby publicznej/celebryty/ zmarłego piosenkarza11 Czerwca 2014

  Witam, Mam pytanie a propos wykorzystania wizerunku do celów komercyjnych (sprzedaż grafiki z wizerunkiem osoby publicznej). Czy gdy wzorując się na ogólnie dostępnych zdjęciach w internecie danej osoby, (...)

 • Czym jest tłumaczenie utworu w rozumieniu prawa autorskiego?18 Lutego 2014

  Zgodnie z generalna regułą wynikającą z art. 2 UPAIPP tłumaczenie jest opracowaniem cudzego utworu, które stanowi odrębny utwór, do którego prawa służą jego twórcy, tzn. autorowi opracowania (...)

 • Znieważenie w utworze muzycznym22 Lutego 2013

  Mam pytanie co do utworu muzycznego z wizualizacją: http://www.youtube.com/watch?v=anInRznaJ3w 1. Czy tego typu utwór jest ścigany automatycznie przez prokuraturę z art 212 KK, czy tylko i wyłącznie (...)

 • co jest dziełem w umowie o dzieło?21 Grudnia 2012

  Witam co jest dokładnie dziełem w umowie o dzieło? Czy w rozumieniu obecnego prawa dziełem może być dowolna rzecz, utwór, wykonanie zdjęć, mebli?

 • Scratch w stosunku do prawa autorskiego23 Listopada 2011

  Interesuje mnie ewentualna odpowiedzialność oraz czy ustawodawca traktuje to jako formę "psucia" utworu oczywiście posiadając licencję na dany utwór wszystkie inne informacje odnośnie Scratch a prawa (...)

 • Prawa autorskie na muzykę do filmu konkursowego27 Listopada 2010

  Witam. Robię krótki film na konkurs i pojawił problem muzyki. Chodzi o to że sam nie potrafię skomponować odpowiedniego kawałka więc znalazłem w sieci 2 darmowe pętle na dwóch różnych portalach ale (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane