ustawy o vat art. 41 ust. 12 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

(art. 9 ust. 2 ww. ustawy).Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów ma również miejsce gdy dokonujący dostawy jak i nabywca towarów nie są podatnikami, o których mowa wyżej, a przedmiotem (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrotu VAT. Termin podstawowy - 60 dni Zasadniczym terminem zwrotu, określonym w art. 87 ust. 2 ustawy o VAT jest termin 60-dniowy, liczony od dnia złożenia rozliczenia (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

raportach, o których mowa w ust. 1-6, płatnik składek przekazuje ubezpieczonemu na piśmie w celu ich weryfikacji. Art. 41. 11. Ubezpieczony zgłasza na piśmie lub do protokołu (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

ustawy o transporcie drogowym – art. 4 ustawy - w okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy do dnia 31 grudnia 2012 r., obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

to ostatnie zdanie nie dotyczy tylko osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, tak jesk w pkt.3 ust.1. Proszę o pomoc. Dodam tylko, że na decyzji o przyznaniu zasiłku rodzinnego, (...)

co dalej z OC?

co dalej z OC?

okolicznościach niepowodujących zmiany posiadacza, z uwzględnieniem art. 79 ust. 1 pkt 5 ustawy - Prawo o ruchu drogowym; [..] Art. 42. 1. Zwrot składki, o którym (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

znalazła się natomiast w art. 43 ust. 2 ustawy o VAT. Rozumie się przez nie towary, których okres używania przez podatnika dokonującego ich dostawy wyniósł co najmniej (...)

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

społecznych , art. 10 ust.1 pkt 2 oraz art. 13 ust 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych , art. 41 ust1 ustawy o podatku (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

nie obrzucam innych inwektywami zanim inni nie zaczną. Jeśli zaś chodzi o opowiedzi na twoje pytania to znajdziesz je w ustawie o obowiązkowych ubezpieczeniach OC. Powiem krótko, podwójne OC (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

wiceprezesa, który w marcu 2011 roku zauważył, że wynagrodzenia rady nadzorczej są za wysokie. Dlaczego? Doszedł do nowelizacji tzw. ustawy kominowej. W artykule 29b ust. 2 napisano, (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Premia regulaminowa a zasiłek chorobowy

Premia regulaminowa a zasiłek chorobowy

Premia regulaminowa a zasiłek chorobowy Czy art 41 ust.2 ustawy o świadczeniach pieniężnych (Dz.U.2021.1133 t.j.) może być rozumiany w ten sposób: Pracownik oprócz płacy (...)

Premia regulaminowa a zasiłek chorobowy

Premia regulaminowa a zasiłek chorobowy

Premia regulaminowa a zasiłek chorobowy Czy art 41 ust.2 ustawy o świadczeniach pieniężnych (Dz.U.2021.1133 t.j.) może być rozumiany w ten sposób: Pracownik oprócz płacy (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

Służebność

Służebność

nieruchomościami lub innymi gruntami. Ust. 3: rozgraniczenia nieruchomości dokonują wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast). Przepis art. 33 ust. 1 wskazanej ustawy stanowi, że (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

rozumiem.Będę na zwolnieniu przez więcej niż 180 dni a słyszałam że po tych dniach trzeba się starać o zasiłek rehabilitacyjny.Ale kiedy zapytałam o to lekarza to mi powiedział że żadna (...)

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011 Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym - art. (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

administracji architektoniczno-budowlanej, którego w niniejszym przypadku nie dokonano. Przepis art. 50 ust. 1 pkt 1.ustawy - Prawo budowlane stanowi, że przypadkach innych niż określone (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

zasiłek dla bezrobotmnych w tym roku, i komu non przysługije jakie warunki trzeba spełniać?Z góry dziękuję zgrzyt56 Witam Państwa! Zasiłki od czerwca rosną, bo zgodnie z art. 72 ust. 6 (...)

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

VAT-7K z niepodpisanym wnioskiem o zwrot podatku VAT ani też podpisany wniosek o zwrot podatku VAT bez załączonej korekty deklaracji VAT-7K, nie wywołuje skutków prawnych, (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

ogóle się nie kalkuluję. Zresztą już nie chodzi o kasę tylko o zasadę, że bezprawnie przekazali moje dane osobowe i denerwują mnie tymi listami. Na listach podpisy są skserowane, list nie (...)

Pytanie w sprawie dowodu osobistego

Pytanie w sprawie dowodu osobistego

. W przypadku obywateli polskich przebywających za granicą termin, o którym mowa w ust. 1 pkt 5, wynosi 4 miesiące. 3. Unieważnienie dowodu osobistego w przypadkach, o których mowa w ust. (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. (...)

przeciekający dach w bloku

przeciekający dach w bloku

remontowego (art. 4 ust. 41 ustawy oraz art. 6 ust 3 ustawy). Również inne przepisy (np. art. 5 ust 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

jaki vat na paliwo w 2011?

jaki vat na paliwo w 2011?

jaki vat na paliwo w 2011? Paliwa do jakich samochodów nie będzie można teraz odliczyć? Nowy przepis art. 88a ustawy o VAT, obniżenie kwoty lub zwrot różnicy podatku (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. (...)

1

2

3

4

5

...

16