ustawa184 z grudnia 1998 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Wypadek w drodze do pracy.

Wypadek w drodze do pracy.

odnosi się ustawa z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Za wypadek w drodze do pracy uważa się zdarzenie które jest wywołane (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

sklepach z córcią i picie piwa 1 za drugim na szczęscie siostra i mama mi pomogły i nie musiałam juz zostawiać małej z nim.Wszystkie moje prosby o skończeniu z piciem były na darmo.Wyjazd (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. Nr 162, poz. 1118 ze zm.)czyli w 1997 r? Czy ma prawo ubiegać sie o przeliczenie emerytury na korzystniejszych (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 z (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. Aż w końcu (...)

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

znajdą przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998 roku. Ustawa określa zasady przyznawania świadczeń, a także przepisy (...)

od czego zalezy renta rodzinna

od czego zalezy renta rodzinna

. Kwota najniższej renty jest podwyższana co roku w związku z waloryzacją świadczeń.Od dnia 1 marca 2011 roku kwota najniższej renty rodzinnej wynosi 728,18 zł.Podstawa prawna: Ustawa z (...)

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

wychowawczych, lub pobierających zasiłek macierzyński finansuje w całości Budżet Państwa za pośrednictwem ZUS. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 paźdxiernika 1998 r. o systemie ubezpieczeń (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)

Zabudowa na działce rolnej

Zabudowa na działce rolnej

brzegowej jeziora. Niestety moja działka w całości znajduje się w granicy tych 100m przy samym jeziorze! W listopadzie 2002 zostałem poinformowany przez burmistrza gminy, że zgodnie z MPZP z (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

kontakcie z operatorem jak sprawa jak cesji to i tak operator zaleci kontakt z firmą windykacyjną Laska 10 lat od decyzji sądu Laska tak do mnie tez wysłali pismo ze mam zapłacic rachunek i (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

SPRAWY W SADZIE PRZECIWKO PRACODAWCY??? JAK INACEJ ZMUSIC PRACODAWCE DO WYPEŁNIANIA SWOICH OBOWIĄZKÓW??? JADZIA USTAWA z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. (...)

okulary od pracodawcy

okulary od pracodawcy

Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe reguluje te kwestie. ---> Dz.U. 1998 nr 148 poz. 973 proszę (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje się roszczenie (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

majątku dla osoby najbliższej od 2007 roku jest zwolniona z opłat, z wyjatkiem taksy notarialnej [b]oraz wyłączona z masy spadkowej po zmarłym darczyńcy.[/b] Wyjątkiem jest sytuacja, (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

budynku muszą byc wyodrębnione, a żaden właściciel nie powinien być członkiem spółdzielni, żeby mogła zaistnieć wspólnota mieszkaniowa. Fix Spóůdzielcze puůapki… Zgodnie z postanowieniami (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

ponoszonych przez wspólnote na windę jedynie w np. 10 %, ponieważ z windy nie korzystają. Jednakże niesłusznym byłoby całkowite zwolnienie ich z opłat za windę (co jest zasadne w spóldzielniach) (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

pkt 6 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (Dz. (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

. Ewa. Ewa Odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy obejmują odszkodowania od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z ubezpieczeń dobrowolnych oraz od sprawcy wypadku. W przypadku uznania choćby (...)

Problem z przyznaniem wcześniejszej emerytury

Problem z przyznaniem wcześniejszej emerytury

na Ustawę z dn. 17 grudnia 1998 o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku

Wspólnota a nakaz zakładania kagańców wszystkim psom na terenie budynku

nie mogło się z nich wydostać; 2) przy każdym dojściu do terenu posesji lub mieszkania - być wyposażone w: a) w przypadku psów niebezpiecznych tabliczki ostrzegawcze o minimalnym formacie 15 x 20 (...)

Zmiany w świadczeniach alimentacyjnych

Zmiany w świadczeniach alimentacyjnych

wprowadzają jednak w błąd co do terminu, w jakim można będzie skorzystać z tego świadczenia. Ustawa nowelizacyjna w artykule 2 stanowi "Ustawa wchodzi w życie pierwszego dnia miesiąca (...)

1

2

3