ustawa z dnia 23.05.1991 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r.  o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami Mam pytanie odnośnie ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (więcej informacji http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 199, poz. 1673 z późn. zm.) oraz ? ustawa z dnia 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów prawnych. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. W art. 22 przeczytasz, co uznaje (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

;- ustawa z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz. U. Nr 86, poz. 732 ze zmianami),- ustawa z dnia (...)

Ograniczenie wynagrodzenia na podstawie tzw.

Ograniczenie wynagrodzenia na podstawie tzw. "ustawy kominowej"

. "ustawy kominowej" (ustawa z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, Dz.U. nr 26, poz. 306 z późn. zm.) wynagrodzenie osoby zatrudnionej (...)

opłata skarbowa od umowy kupno-sprzedaż i ewentualna kara

opłata skarbowa od umowy kupno-sprzedaż i ewentualna kara

opodatkowania nie przekracza 1.000 zł (...) magnet [cytat] Nie opłata skarbowa, tylko podatek od czynności cywilnoprawnych. Ustawa z dnia 9.09.2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych: (...) Art. (...)

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne Witam, bardzo bym prosiła o podstawy prawne dotyczące ustalenia ojcostwa. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 Nr (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca (...)

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

wychowawczych, lub pobierających zasiłek macierzyński finansuje w całości Budżet Państwa za pośrednictwem ZUS. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 paźdxiernika 1998 r. o systemie ubezpieczeń (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

latach alimentów. kowalski65 Prosze bardzo art 137 KRO - "Roszczenia o świadczenia alimentacyjne przedawiniaja sie z uplywem lat 3" ustawa z dnia 17.06.2004r , ktora wchdzi (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

zrozumieć, ale jeśli ja będę szczęśliwy, to moje dziecko też będzie szczęśliwe. Dlaczego? Choćby dlatego że może kiedyś dziecko uzna, że z różnych przyczyn woli mieszkać z ojcem (...)

zakup na allegro

zakup na allegro

sprzedającego wraz z pismem reklamacyjnym. W reklamacji powołałem sie na ustawa z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz.U. z 2002 r. nr (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

chwili złożenia deklaracji VAT należności wynikających z faktur od zakupów. Podstawa prawna: * Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Notariusza) Podaję część, którą możesz wykorzystać: Dz.U. 1983 Nr 45 poz. 207 USTAWA z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn Art. 16. 1. W przypadku nabycia budynku (...)

windykacja oc

windykacja oc

wszystkie istotne dla Pana stanu faktycznego akty prawne, w tym powołana przez Pana ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zm.).Z poważaniem Zespół (...)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

nieruchomości z wykonawcą lub dostawcą. W przypadku wykonawców związanych z inwestorem bezpośrednią umową, hipoteka powstaje z chwilą zawarcia takiej umowy. Powstanie hipoteki innych (...)

Reklamacja z rękojmi z żądaniem zwrotu gotówki, a samowolna naprawa.

Reklamacja z rękojmi z żądaniem zwrotu gotówki, a samowolna naprawa.

zgodnie z Dz.U.2018.0.1025 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny art. 556 ? 576 - sprzedawca nie ustosunkował się do tego w terminie 14 dni kalendarzowych, należy (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

uwage że pracujesz a nie siedzisz.na pewno nie będzie tak jak ona mówi.trzymaj się . siepa142 alimenty.pl W dniu 13 czerwca 2009 r. weszła w życie ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. (Dz. (...)

Alimenty od przyrodniej siostry???

Alimenty od przyrodniej siostry???

Alimenty od przyrodniej siostry??? Mam pytanie , czy moge żądać alimentów na rzecz mojego syna od jego przyrodniej siostry tzn. córki z pierwszego małzeństwa mego męża? Otóż jestem po separacji (...)

jestem oskarżona

jestem oskarżona

zniewazac o czym mowi regulujaca to odpowiednia ustawa: Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny. (Dz. U. z dnia 2 sierpnia 1997 r.) Art. 216. § 1. Kto znieważa (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawš z dnia 14 lutego 2003 r. (Dz. U. Nr 49, poz. 408) oraz ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane wprowadziły (...)

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

dyskryminacją (art.113 Kodeksu Prawa Pracy) karolla24 Podstawa prawna: 1) Ustawa z dnia 27.08.1997 r.o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( t.j. (...)

ZASIŁEK ALIMENTACYJNY

ZASIŁEK ALIMENTACYJNY

samym nikt poza zobowiązanym do łożenia na dziecko nic ci nie zapłaci. Nowa ustawa o świadczeniach rodzinnych od 1.05 wprowadza dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

SPRAWY W SADZIE PRZECIWKO PRACODAWCY??? JAK INACEJ ZMUSIC PRACODAWCE DO WYPEŁNIANIA SWOICH OBOWIĄZKÓW??? JADZIA USTAWA z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. (...)

Oszukiwanie wegetarian

Oszukiwanie wegetarian

oszukany produkt w sklepie ? To istne bledne kolo ... Pozdrawiam -wegetarianka.. (Tuvok) Jest ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie (...)

Trzylatka - wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

Trzylatka - wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

zameldowania, nr dowodu tożsamości]. Z poważaniem, (odręczny podpis)" Przytaczane przepisy: USTAWA z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy (...)