ustawa z 5 sierpnia 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

wiem dlaczego zerwali z Tobą umowę, musisz się tego dowiedzieć. To, że nie przysyłali Ci żadnych monitów to nic nie znaczy. Z tego co wiem Orange w swoim regulaminie ma zapis zgodnie z (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

od września = 5 dni w związku z tym że pracuje Pan w niepełnym wymiarze czasu pracy (tj 5 a nie 8 godzin) urlop przelicza sie na godziny czyli: 5 dni * 8 godzin = 40 godzin w roku (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. Aż w końcu (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje się roszczenie (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Powyższej definicji lekarza ubezpieczenia zdrowotnego nie zmieniono po zmianie przepisów związanych ze świadczeniami zdrowotnymi (ustawa z dnia 27 (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

długi żony (z którą nie mam niestety rozwodu)komornik zajął moje wynagrodzenie (z tego co wyliczyłem będzie tak przez 5 miesięcy) więc nie mam z czego płacić(zasądzone 1000 (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

wszelkiego rodzaju pożyczki z 2% stopą procentową więcej informacji, skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną (andmoris38@gmail.com) Anderson Morris Jak uzyskałem pożądaną kwotę pożyczki (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

podatku należnego branego pod uwage przy zasiłku rodzinnym odlicza się nadpłacaną kwotę z tytułu ulgi remontowej z lat poprzednich kwota ta została mi odliczona od podatku przy zaświadczeniu (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

sprzeczne z dobrem dziecka. W opiece wspólnej nie różnicuje się rodziców na lepszych i gorszych przez ustalanie miejsca zamieszkania przy którymś z nich jedynie ustala czas w którym dziecko (...)

odejście od umowy o kształcenie - proszę o pokierowanie - duzy opis razem z paragrafami

odejście od umowy o kształcenie - proszę o pokierowanie - duzy opis razem z paragrafami

sierpnia 2011, na warunkach ust. 4 i 5. 4. W przypadku rozwiązania przez Słuchacza umowy za wypowiedzeniem przed zakończeniem trwania kształcenia, umowa zostaje rozwiązana z dniem (...)

rozwiązanie umowy z tytułu ciężkiej choroby. Jakie nalężą się świadczenia ze strony zakładu

rozwiązanie umowy z tytułu ciężkiej choroby. Jakie nalężą się świadczenia ze strony zakładu

lipca. Zwolnienie lekarskie miałam do 23 sierpnia 2011 ( tu kończyło się 182 dni), lecz 19 sierpnia w wystosowałam do byłego szefa podanie o kilka dni urlopu do komisji lekarskiej która (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (WE) (...)

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r.  o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami Mam pytanie odnośnie ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (więcej informacji http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

pracodawcy wymówieniw z pracy 07.08.2017 roku za porozumieniem stron na L4 jestem od 09.08.2017 pracodaca powiedział ze podpisze umowę jeśli zrezygnuje z L4 czy to zgodne z praem i czy (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

zrozumieć, ale jeśli ja będę szczęśliwy, to moje dziecko też będzie szczęśliwe. Dlaczego? Choćby dlatego że może kiedyś dziecko uzna, że z różnych przyczyn woli mieszkać z ojcem (...)

Przedawnienie roszczeń  - zaległe czesne

Przedawnienie roszczeń - zaległe czesne

Przedawnienie roszczeń - zaległe czesne 5 Października 2011 roku podpisałam umowę z uczelnią prywatnę na naukę kształcenia, Miałam ustanowione opłąty czesnego w ratach miesięcznych (...)

podział majątku i co dalej

podział majątku i co dalej

198006 Proponuję Pan udać się z tym do komornika i przedstawić mu całą sprawę i zapytać jakie są koszty egzekucji z majątku byłego męża i jak to zrobić w przypadku współwłasności. (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

wymiarze (taka sama kwota jak renta). Komornik ściąga mu z renty alimenty, ale nie stanowi to całości zasądzonych alimentów. W związku z tym ja otrzymuje alimenty z Funduszu Alimentacyjnego. (...)

Malzenstwo z cudzoziemcem

Malzenstwo z cudzoziemcem

ktos wysle z jego kraju templar passport,To taki dokument z jego zdjeciem wydany w jego kraju w urzedzie emigracyjnym pozwalajacy na przekroczenie granicy z tym zastrzezeniem ze tylko docelowo (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

1650 zł Proponuję także zapoznanie się z opinią prawną z e-prawnik dot. bonifikaty, gdyż prawdopodobnie spółdzielnia mieszkaniowa wykupiła lub wykupi od gmniny grunt związany z budynkiem (...)

windykacja oc

windykacja oc

zawarta na okres nie krótszy niż 12 miesięcy, a poprzedni posiadacz pojazdu zapłacił tylko pierwszą ratę, to z w związku z tym, że nabywając pojazd przeszły na Pana prawa i obowiązki z (...)

WNIOSEK o leczenie w szpitalu psychiatrycznym

WNIOSEK o leczenie w szpitalu psychiatrycznym

Proszę żeby prokurator bezwlocznie zgodnie z Ustawa o Prokuraturze przystąpił do sprawy w (...)

1

2