ustawa z 1 stycznia 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

27 Wraz z 1 stycznia 2011 roku minimalne wynagrodzenie wzrośnie z 1.317 do 1.386 zł brutto, czyli będzie wyższe o 5,2 proc. od kwoty, jaka obowiązuje obecnie. Mniej dostaną (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. okres nieprzerwanego (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

wiem dlaczego zerwali z Tobą umowę, musisz się tego dowiedzieć. To, że nie przysyłali Ci żadnych monitów to nic nie znaczy. Z tego co wiem Orange w swoim regulaminie ma zapis zgodnie z (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

podatku należnego branego pod uwage przy zasiłku rodzinnym odlicza się nadpłacaną kwotę z tytułu ulgi remontowej z lat poprzednich kwota ta została mi odliczona od podatku przy zaświadczeniu (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Witam ma pytanie co do becikowego, jeżeli synka urodziłam pod koniec stycznia 2011 to z którego roku muszę mieć dochody czy z 2010 czy z 2009? Nie pracowałam w 2010 nigdzie (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

wypłacano wynagrodzenia obliczane na bazie nowej średniej pensji krajowej z grudnia 2010 roku, a z ustawy wynikało, że powinny być na bazie średniej z 2009 roku. Dociekliwy wiceprezes, (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty stanowi: Nauczyciel w (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wyliczen z gazowni jest to 10x1,75 + abonament czyli jakies 25 zł. NIestety nie ejstem zameldowana! problem wynika z tego, że wynajmująca wmówiła mi, że musi przy tym być i powiedziała, (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopu? ANETA prawo-pracy.net PRACOWAŁAM OD MARCA 2010 DO 31.12.2010 (UMOWA NA CZAS OKREŚLONY) I OD 01.01,.2011 (UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY) DO KWIETNIA 2011 (W TYM MIESIĘCZNE WYPOWIEDZENIE DO (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

bezrobotny i niemam z czego placic no ico mam zrobic adi Musisz najpierw sie odwolac do wyzszej instancji. 1) napisz o zwolnienie z kosztow sadowych ze wzgledu na brak srodkow finansowych, (...)

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ??? Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy, aby ustalić właściwą stawkę VAT dla towarów i usług, (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

ile wynosi abonament rtv za 2011 r Witam Ile wynosi abonament RTV za rok 2011?Z góry dziekuję za pomoc i wszystkie iformacje. Pozdrawiam Witam Mam pytanie od nowego roku zmienia się opłata (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

: "W związku z rozwiązaniem Umowy o współpracy z dniem 27.10.2015r, uprzejmie informuję, że zgodnie z postanowieniami załącznika do Umowy o współpracy, regulującego kwestie naliczenia, (...)

Czy firma Hekko toleruje łamanie prawa autorskiego?

Czy firma Hekko toleruje łamanie prawa autorskiego?

początku tego roku 7 stycznia 2011, data indeksacji w google jest także z 7 Sty 2011. Jakbym był uparty to bym wszedł jeszcze w wyszukiwanie zaawansowane, ustawił przedział czasowy (...)

składki zus 2011 - co i jak ??

składki zus 2011 - co i jak ??

składki zus 2011 - co i jak ?? W Dz. U. nr 238 z 17 grudnia 2010 r., pod poz. 1578, opublikowano ustawę z dnia 26 listopada 2010 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

FININEZNE wysuwa pożyczki zarówno osobom, jak i organizacjom z bardzo niską stopą procentową w wysokości 3 % Z zabezpieczeniem, wystarczy spróbować skontaktować się z nami poprzez

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

kratką" czy również ciężarowych zakupionych po 1 stycznia 2011?

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

się nie znam na tym. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? milthir Mieszkam razem z rodzicami.Moje relacje z ojcem są na bardzo niskim poziomie.Czy mogę wystąpic do sądu z (...)

Prawo jazdy w 2011 - zdrożeje od stycznia !!!

Prawo jazdy w 2011 - zdrożeje od stycznia !!!

Prawo jazdy w 2011 - zdrożeje od stycznia !!! Od 1 stycznia 2011 wejdzie w życie nowa ustawa budżetowa. Nałoży ona podatek VAT na ośrodki szkolenia kierowców - dotąd (...)

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r.  o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami Mam pytanie odnośnie ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (więcej informacji http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jestem w błędzie?? Pozdrawiam Kasia Chcąc odbyć aplikację kuratorską z kim powinnam najpierw skontaktowaćsię w Sądzie Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

kwietniu 2011 mialem sprawe i wyrok za posiadanie 2mies na 2 lata . Lecz w marcu 2011 wzialem te zaswiadczenie z Sadu i figuruje tam jako niekarany . I tu wlasciwe pytanie ,wiem ze nie powinienem, (...)