ustawa wypadkowa 2002 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zawodowej. Uwaga! Ustawa wypadkowa nie przewiduje możliwości przyznawania świadczeń z tytułu wypadków w drodze do lub z pracy, jeżeli wypadki te zaistniały po dniu 31.12.2002 r. Regulacje (...)

Wypadek w drodze do pracy.

Wypadek w drodze do pracy.

pracodawca nie musi wiedzieć. Ogólnie rzecz biorąc ustawa wypadkowa nie przewiduje przyznawania przewidzianych w niej świadczeń ubezpieczonym, którzy ulegli wypadkom w drodze do lub z pracy. Do (...)

Urlop macierzyński 2002

Urlop macierzyński 2002

Urlop macierzyński 2002 Czy będzie mi przysługiwał 26 tygodniowy urlop macierzyński jeżeli urodzę dziecko 1 stycznia 2002 r., a urlop rozpocznę przed narodzinami dziecka czyli np. 29 grudnia (...)

obliczanie pensji brutto-netto

obliczanie pensji brutto-netto

rentowa płacona przez pracownika wynosi 1,5%. Składka wypadkowa płacona przez pracodawcę, musisz sprawdzić na stronie Zus-u, bo od kwietnia 2009 roku były zmiany, wszystko zależy od wykonywanej działalności

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.Dz.U. 2002 nr 217 poz. 1833. Nazwa i nr CAS czynnika szkodliwego dla zdrowia Najwyższe dopuszczalne (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

administracji?. Zamykacze, Kraków 2002. 16. Szer S., ?Prawo rodzinne w zarysie?, PWN Warszawa 1969. 17. Strzebińczyk J., ?Prawo Rodzinne?, Zakamycze 2002 18.Winiarz J., ?Prawo Rodzinne?. PWN Warszawa (...)

zakup na allegro

zakup na allegro

umową i jej nieusunięcie w czasie wskazanym w art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz. U. z 2002 r. nr 141, poz. 1176)."... Zażądałem (...)

Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

) aplikacja sądowa 2003 (komplet) aplikacja sądowa 2004 (komplet) aplikacja sądowa 2005 (komplet) aplikacja prokuratorska 2001 (komplet) aplikacja prokuratorska 2002 (komplet) aplikacja prokuratorska 2003

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę z dn. 10 października 2002 (Dz.U. z 2002 r., nr 200. poz. 1679 ze zm.) Minimalne wynagrodzenie określa Komisja Trójstronna, a jeżeli tego (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

terenie.Na dzień dzisiejszy rozmiar zadań,obciążenie,przekracza możliwości tej kadry,która jest.Najpierw trzeba dobrze wykonać te zadania,które stawia przed nami ustawa,kkw itp,a póżniej dopiero (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

zgodziłem bo żadna ustawa tego faktu nie reguluje. Byłem u Rzecznika Praw Konsumenta który przyznał mi rację i uznał fakt roszczenia za zupełnie bez podstawny. W końcu dług 342zł kupiło Intrum. (...)

środki wybuchowe w piwnicy

środki wybuchowe w piwnicy

o nie pisać że grzywna i więzienie, tylko podać jaka grzywna i ile lat za to grozi? Ustawa z dnia 21 czerwca 2002 r. o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego (Dz. U. z dnia (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

oraz ustawa z dnia 18.12.2002 r. "zmiana ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz zmiana niektórych innych ustaw" Dz.U.Nr.241,poz.2074. Ludziska wczytajcie się bardzo dokładnie w te

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy i z pracy...

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy i z pracy...

pracy i z pracy? USTAWA z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. (Dz. U. Nr 199, poz. 1673) Art. 57b w dól Wypadki w drodze (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

splacic w ciagu 7 dni 2200 zlotych jako jej rodzina.Czy SKOK ma do tego prawi o czy my musimy splacac ten kredyt pomimo za siostra nie zyje? ewa197727 prawo-cywilne.net w od 2002 do 2004 roku miałam

PILNE - zostałem oszukany - Pomóżcie

PILNE - zostałem oszukany - Pomóżcie

oszustwa. Masz świadka - żonę, a może jeszcze kogoś, kto wiedział, że jedziesz na giełdę i po co, kto widział, co z niej przywiozłeś i w jakim to było stanie. Jest też taka ustawa z dnia 27 (...)

Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

straży miejskich niż blokowanie / usuwanie pojazdów; także w upoważnieniu do wydania rozporządzenia ustawa nie wspomina o szerszym zakresie uprawnień. Skoro tak, to Minister wydając rozporządzenie

Podział gruntu w spółdzielni mieszkaniowej - pytanie

Podział gruntu w spółdzielni mieszkaniowej - pytanie

Podział gruntu w spółdzielni mieszkaniowej - pytanie Jest sobie spółdzielnia, która wykonała wielobudynkowe podziały geodezyjne nieruchomości jeszcze w 2002 roku - gdy obowiązywała stara Ustawa (...)

Oszukiwanie wegetarian

Oszukiwanie wegetarian

oszukany produkt w sklepie ? To istne bledne kolo ... Pozdrawiam -wegetarianka.. (Tuvok) Jest ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu (...)

Czy zawieszenie działalności gospodarczej to jest jej wykonywanie ?

Czy zawieszenie działalności gospodarczej to jest jej wykonywanie ?

października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018 r. poz. 2177), i która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej.

reklamacja obuwia - porady

reklamacja obuwia - porady

reklamacyjnego. 5. Podstawa opinii: badanie organoleptyczne przedmiotu, wiedza techniczna oraz Ustawa z dnia 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz.U. z 2002 r. Nr 141, (...)

technik rtg powrót do pracy

technik rtg powrót do pracy

się staż ,szkolenie adaptacyjne?Czy ta ustawa weszła w życie? Jakie powinnam, podjać kroki żeby wrócić do zawodu?

Jak nie płacić abonamentu RTV?

Jak nie płacić abonamentu RTV?

mianowicie jakie konsekwencje moge za to poniesc bede wdzieczny za pomoc pozdrawiam luksik84 witam do 2002roku oplacałam abonament rtv, po roku 2002 zaprzestałam płacenia bo z pracą i pieniędzmi bywało (...)

buty GO-SPORT

buty GO-SPORT

poddana ocenie zgodnie z ustawa z dnia 27 lipca 2002 o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej. W wyniku dokonanych szczegolowych ogledzin przedmiotowej pary obuwia stwierdzono, iz jest to reklamacja

Zwrot

Zwrot

warunkach sprzedaży konsumenckiej z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176) dtk witam Chciałem się zapytać czy mogę oddać sprzęt, który używałem jeden dzień, co moge w takiej sytuacji powiedzieć?z (...)

NIEWYGODNA SOFA

NIEWYGODNA SOFA

konsumenckiej z 27 lipca 2002 DzU141 poz1176 z 2002r i DzU96 poz959 z 2004r. dtk Serdeczne dzięki za poradę. Pozdrawiam. wojtek50

filmy wgrane przez uzytnikow strony internetowej

filmy wgrane przez uzytnikow strony internetowej

odpowiedzialności za działania usługobiorców (użytkowników strony) dopóki nie wie o ewentualnych naruszeniach prawa przez usługobiorców (użytkowników) - USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. "o (...)

UMOWA ZLECENIE A WYPADEK W PRACY !!!!

UMOWA ZLECENIE A WYPADEK W PRACY !!!!

odprowadzane składki wypadkowe jest z kolei warunkiem tego, aby można było sporządzić kartę wypadku. Ustawa z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

alkoholu Ustawa o wychowaniu w trzeźwości Dz. U. 2002 r. Nr 147 poz. 1231. Tutaj wogóle jest pomieszane. Art.15 par.1 lit.2 zabrania sie sprzedaży osobom do lat 18 ale w par.2 W przypadku (...)

spór o miedze

spór o miedze

sprawy... moja zaczeła sie w 2002 roku... Mam nadzieję że w tym miesiącu otrzymam ostateczne orzeczenie sądu drugiej instancji... Zyczę powodzenia Bonia

1

2