ustawa vat art.43 ust. pkt.17stan na 2011 rok Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

cholery linii przechodzących przez pole jakieś 250 m naliczyli 6 tyś i 500 zł na rok a na końcu prawnik powiedział że się nie opłaca Remek55 Jeśli jest to za rok to oczywiście (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

składaniu wniosku na przyszły rok, urzędniczka stwierdziła, iż takiego prawa nie posiadam. I nie wiem na podstawie jakiego aktu prawnego ona tak powiedziała. madzia292929 Art. (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

art. 3 ust. 1. (a więc samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony). Ustawa zawiesza więc na (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

-pracy.net Witam, mam 22 lat stażu pracy w przedszkolu .Była przerwa na macierzynski i urlop wychowawczy .Od 3 lat pracuję bez przerwy . 1 rok na niepełnym wymiarze godzin o od 2 lat na (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

podstawie art. 86 ust. 3 ustawy przysługiwało prawo do częściowego odliczenia podatku VAT, jeżeli pojazdy te są towarami używanymi. Art. 86 ust. 3 ustawy mówi natomiast, (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

towarów, objętych tą należnością. Ponadto, zgodnie z art. 97 ust. 5 ustawy o VAT, zwrot bezpośredni nadwyżki podatku naliczonego nad należnym dokonywany jest również w terminie 180 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy okres (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku stawka minimalna (...)

Służebność

Służebność

nieruchomościami lub innymi gruntami. Ust. 3: rozgraniczenia nieruchomości dokonują wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast). Przepis art. 33 ust. 1 wskazanej ustawy stanowi, że wójt (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

kilku miesiącach sami wystawili mi pismo, że rozkładają dług na raty. Z tym, że ja wpłacałam wszystko na konto TP, nie na ich ponieważ nigdy nie dostałam informacji z TP, że mój (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przekazaniem pieniędzy Mojej Byłej. Była złożyła wniosek o kredyt na moje nazwisko na poczet alimentów bez mojej wiedzy.Czy to jest możliwe?czy prawo na to pozwala?Dzieci odwiedzam,zabieram (...)

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011

nieprzekraczającej 3,5 tony). Ustawa zawiesza więc na okres dwóch lat możliwość odliczenia VAT od paliwa kupowanego do napędu samochodów o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

prawo-pracy.net WITAM.CZY JESLI DOCHOD NA OSOBE PRZEKROCZYL 504 ZŁ NA OSOBE,A WYNIUSŁ 529 ZŁ NA OSOBE.CZY W TEJ SYTUACJI NALERZY MI SIE DODATEK W KWOCIE 400ZŁ?JESTEM NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM.UMOWE (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

INSPEKTOR NADZORU BUDOWLANEGO PINB.7355-100112/WH Decyzja Działając na podstawie art. 80 ust. 2 pkt l, art. 83 ust. l ustawy z dnia 07.07.1994 r. - Prawo Budowlane (tekst jednolity (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

przekazuję przez Internet od razu do windykacji na koszy dłużnika na eNakazpl maciej99 szukam kogoś kto korzysta lub korzystał kiedyś z firmy windykacyjnej-Alibi Bartłomiej Kucharski z Warszawy (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

za czynsz i media? Czegoś tu nie rozumiem. Z taką łatwością mnie Pani osądza, sama o sobie pisząc że bierze Pani na klatę utrzymanie dwóch synów, bo ojciec się nie poczuwa, a jednocześnie dorzuca (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

to miejsce w kwietniu podczas robienia projektu organizacyjnego na nowy rok szkolny. Z dniem 4 maja 2011 pracownik poszedł na zwolnienie lekarskie, przypuszczam że na zwolnieniu (...)

USTAWA VAT 2011

USTAWA VAT 2011

USTAWA VAT 2011 Witam Gdzie znjade ustawe o podatku Vat na rok 2011 dokładnie interesuje mnie teks jednolity tej ustawy.Z góry dziekuję

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

wytrwała w tym związku. Ja na twoim miejscu dawno rzuciłbym męża podał o alimenty na dzieci i siebie. Szkoda Ciebie dla takiego faceta odzyskaj wolność dla siebie samej i dzieci a na (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

. Przecież zdrowie nauczyciel traci w pracy. potem korzysta z przywileje przez rok i zdrowieje. To tak jakby pracował. Dlaczego usunięto ten punkt 2 w art.32 ustęp1a ? Kto niby ma na tym (...)

Vat od ciężarówki

Vat od ciężarówki

likwiduję ( po zawale) i chcę oddać 22% VAT od ceny aktualizowanej amortyzacją. Skarbowcy jednak powiedzieli, że ustawa o VAT z marca 2004 r działa wstecz,teraz trzeba liczyć VAT (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

reszty społeczeństwa. Bo to nie ZUS wam płaci, to reszta tych, która zapieprza i odprowadza na was pieniądze. Trudno, jak was nie stać na kolejna dzieci, to nie powinnyście się na nie (...)

USTAWA O VAT NA 2011 - TEKST JEDNOLITY !!

USTAWA O VAT NA 2011 - TEKST JEDNOLITY !!

USTAWA O VAT NA 2011 - TEKST JEDNOLITY !! Ustawa o VAT na 2011 rok - TEKST JEDNOLITY !! do pobrania w pdf na: http://www.sendspace.com/file/xr7nx6

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

niewątpliwie może sprawiać problemy, tym bardziej na tle przedstawionego stanu faktycznego. Jednakże, podkreślić należy, że art. 14 ust. 1 ustawy kominowej kładzie nacisk na (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

sytuacje i czekam na jakieś wskazówki z Waszej strony: Wynajmuję (a raczej wyrozumowywałam) 3 pokojowe mieszkanie w Warszawie wraz z 2 koleżankami. Z właścicielem podpisałyśmy umowę na 1 (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

licznymi "haczykami", np. umowa na 24 miesiące, jak nie wypowiesz umowy na ponad miesiąc przed jej "niby zakończeniem", to automatycznie przedłuża się ona na 12 miesięcy. Niby dlaczego (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

na ten lokal uzupełnienia wkładu budowlanego z tytułu modernizacji budynku. 3. spłaty przypadających na ten lokal zobowiązań spółdzielni z tytułu kredytów i pożyczek zaciągniętych na (...)

1

2

3

4

5

...

9