ustawa prawo o szkolnictwie wyzszym 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Postępowanie dyscyplinarne

Postępowanie dyscyplinarne

osdyłający do przepisów o należnościach świadków i biegłych w postępowaniu sądowym. Zgodnie z zasadą informowania stron, organ powinien Cię pouczyć o tej możliwości oraz o tym, (...)

płatny drugi kierunek studiów

płatny drugi kierunek studiów

płacić. robert40 "Projekt, z dnia 30 marca 2010 r., ustawy o zmianie ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach (...)

na chorobowym zasiłek a nie pensja?

na chorobowym zasiłek a nie pensja?

to nowelizacja prawa o szkolnictwie wyższym z 18 marca 2011 r. (DzU nr 84, poz. 455), która będzie obowiązywac o 1 października. fantazy Teraz nauczyciele będą dostawali pieniądze zgodnie (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

nie obrzucam innych inwektywami zanim inni nie zaczną. Jeśli zaś chodzi o opowiedzi na twoje pytania to znajdziesz je w ustawie o obowiązkowych ubezpieczeniach OC. Powiem krótko, podwójne OC (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (tekst jednolity: Dz. (...)

Płatny drugi kierunek studiów - mówimy NIE!!!

Płatny drugi kierunek studiów - mówimy NIE!!!

Płatny drugi kierunek studiów - mówimy NIE!!! Cześć! W dniu 3 marca 2011 r. Senat RP po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm RP ustawy przyjął nowelizację ustawy Prawo o szkolnictwie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

życia adamN oooo dzięki za link koci7 Witam. Mam pytanie w związku z zasiłkiem rodzinnym. Czytałam ustawę o tymze zasiłku i chodzi mi konkretnie o ten fragment: " Art. 6. 1. Zasiłek rodzinny

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

mógłbym się odnieść do Pani ostatnich zdań, które to bardzo dużo o Pani mówią i o tym jak mało Pani wie o temacie o którym z takimi emocjami się Pani wypowiada. tata77 Tata77 (...)

Drobna pomoc

Drobna pomoc

, organizacje kościelne itp. -yższa uczelnia (Prawo o szkolnictwie wyższym), -fundacja (ustawa o fundacjach), a pominac mam spółka cywilna, spółki osobowe stowarzyszenia (...)

Potrzebna pomoc w zastosowaniu wykładni językowej, systemowej i celowościowo-funkcjonalnej

Potrzebna pomoc w zastosowaniu wykładni językowej, systemowej i celowościowo-funkcjonalnej

dotyczącego przepisu prawnego. "Ustawa z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Art 313. 1. Rzecznik dyscyplinarny do spraw studentów wszczyna postępowanie wyjaśniające (...)

Czy straż miejska może interweniować na terenie akademika studenckiego i terenu do niego przyległego?

Czy straż miejska może interweniować na terenie akademika studenckiego i terenu do niego przyległego?

interweniowac na terenie akademika i terenów przyległych do niego? Ustawa o szkolnictwie wyższym jasno określa, że to policja a nie straż miejska może podejmować działania i współpracę (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

ogóle się nie kalkuluję. Zresztą już nie chodzi o kasę tylko o zasadę, że bezprawnie przekazali moje dane osobowe i denerwują mnie tymi listami. Na listach podpisy są skserowane, list nie (...)

Od 10 maja 2011 można wyrzucić firmę z przetargu bez prawomocnego wyroku sądu !!!

Od 10 maja 2011 można wyrzucić firmę z przetargu bez prawomocnego wyroku sądu !!!

. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 25 lutego 2011 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2011 nr 87 poz. 484).

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r.  o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami Mam pytanie odnośnie ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (więcej informacji http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje

Służebność

Służebność

, przed którym toczy się sprawa o własność lub o wydanie nieruchomości albo jej części, jest właściwy również do przeprowadzenia rozgraniczenia, jeżeli ustalenie przebiegu granic jest (...)

Tymczasowe aresztowanie - odwołanie od postanowienia - nowelizacja  od 22 marca 2011 !

Tymczasowe aresztowanie - odwołanie od postanowienia - nowelizacja od 22 marca 2011 !

prawo do odwołania się od postanowienia o tymczasowym aresztowaniu wydanym na skutek zażalenia prokuratora. Jak było wcześniej? Prokurator wnioskował o tymczasowe aresztowanie prawdopodobnego (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

zaswiadczenia z Urzedu Pracy o bezrobociu i o wysokosci zasilku 2) dopiero wowczas mozesz napisac o adwokata z urzedu ze wzgledu na brak srodkow finansowych 3) jezeli sad wyzszej instancji (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

zawiadomienie w sprawie wyjaśnienia sprawy o samowolkę. Chodzi o tzw. suszarnię do tytoniu którą to razem z bratem ojca i ojcem robiliśmy, gdyż wujko ma małe poletko tytoniu. Suszarnie zrobiliśmy (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

, ze trzeba wypełnić kilka dokumentów i wpłacić 850 pln wpisowego. Zrezygnowałem z tego, bo uważałem, że opłata jest zbyt wygórowana. W lutym 2011 r. otrzymałem pismo ze spółdzielni, że (...)

Kredyt konsumencki - czym to sie je?

Kredyt konsumencki - czym to sie je?

Kredyt konsumencki - czym to sie je? Ustawa o kredycie konsumenckim podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego dnia 18 grudnia 2011 roku, wprowadziło nowe regulacje ułatwiające (...)

Kiedy liczyć stan 20 pracowników warunkujący prawo zwalnianego pracownika do odprawy?

Kiedy liczyć stan 20 pracowników warunkujący prawo zwalnianego pracownika do odprawy?

(...) liczba 20 pracowników warunkująca m.in. prawo zwalnianego pracownika do odprawy winna być osiągnięta w jednym ze wskazanych momentów: - w momencie składania oświadczenia woli o rozwiązaniu (...)

Spadek po Ojcu...

Spadek po Ojcu...

których jeszcze nie odebraliśmy ( prawdopodobnie o tej samej treści ). Prosiłbym o informację czego się możemy spodziewać. Jak to prawnie będzie dalej wyglądać. Z tego co słyszeliśmy (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

509 KC) oraz ustawa o ochronie danych osobowych personal@gazeta.pl Wojtal proszę o odpowiedź co można zrobić w poniższej sprawie!!! W 2005r Sąd wydał nakaz zapłaty i sprawa trafiła (...)

od czego zalezy renta rodzinna

od czego zalezy renta rodzinna

. Kwota najniższej renty jest podwyższana co roku w związku z waloryzacją świadczeń.Od dnia 1 marca 2011 roku kwota najniższej renty rodzinnej wynosi 728,18 zł.Podstawa prawna: Ustawa z dnia (...)

windykacja oc

windykacja oc

poprosicie o zeskanowanie dokumentów i podesłanie ich e-mailem (mogłem przeoczyć jakiś ważny akapit lub coś tym podobnego )" Chciałem poznać nazwisko śmiałka który ją sporządzi niestety (...)

jaka forma działalności

jaka forma działalności

to : ustawa z 25 marca 2011 o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców; DzU nr 106, poz. 622, tzw. ustawa deregulacyjna polanie

ALIMENTY dla osoby STUDIUJĄCEJ NA PRYWATNEJ UCZELNI

ALIMENTY dla osoby STUDIUJĄCEJ NA PRYWATNEJ UCZELNI

się uczysz. Nieważne czy jest to uczelnia prywatna czy państwowa. Osoba pełnoletnia, która nie uczy się traci prawo do alimentów. Eliza Ustawa z 25.02.1964r. kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz.U.64.9.59 (...)