ustawa prawo budowlane z 1974 r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

działce li 421/20 xxxx przy ul. xxx, inwestor Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa UZASADNIENIE Tut. organ prowadzi postępowanie administracyjne z zakresu ustawy - Prawo budowlane (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-cywilne.net Dzisiaj 04.03.2010 r dostalem telefon z jakiejs firmy od dlugow ze mam zaplacici dwie faktury z Centertela za rok 1999 r ! Bo sa nie zaplacone na kwota naleznosci okolo 360zl (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

nasze wynagrodzenie marnymi ochlapami !! i wlasnie wytoczylam dziala !!! do p. K. ania prawo-pracy.net Cześć Madzia i Ania!P.K. powołał sie na ustawę nr.4.poz.28 z dnia 18 stycznia 1951 r.(ustawa (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25.06.1999r., (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie (...)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

;Rzeczpospolitej" dnia 9 sierpnia 2004 r. Hipoteka legalna - alternatywna forma zabezpieczenia należności za roboty budowlane. Art. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawą z dnia 14 (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawš z dnia 14 lutego 2003 r. (Dz. U. Nr 49, poz. 408) oraz ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane (...)

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

1998 r. Nr 137 poz.887 ze zmianami). Ustawa z dnia26 czerca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U.z 1998 r. Nr 21 poz.93 ze zmianami) Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki (...)

Nielegalna altana

Nielegalna altana

. 103 ust. 2 PB. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego przez nadzór wg art. 37 prawa budowlanego z 1974 r.Jeżeli obiekt jest wybudowany na terenie przeznaczonym pod ten rodzaj zabudowy (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

projekt (najlepiej trzy egzemplarze) wszelkie uzgodnienia, oraz prawo dysponowania działką (wypis z ksiąg wieczystych), mapkę ewidencyjną z zaznaczoną Twoją działką, wypis z (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

zlecenie ?????? Hallyna prawo-pracy.net pracowałem miesiąc na czarno za 5 zł na godzinę. Mam światka ze pracowałem filmik co moge zrobić zeby mi zapłacił pomooocy prawo-pracy.net Witam prowadze (...)

Prawo Budowlane z przed 1980 a teraźniejszość

Prawo Budowlane z przed 1980 a teraźniejszość

Prawo Budowlane z przed 1980 a teraźniejszość Witam, Budynek został postawiony w 1979 roku. Czy jakieś przepisy PB późniejsze czyli po 1980 go obowiązują? Chodzi dokładnie o wody (...)

prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane

prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane

właścicielowi do dysponowania nieruchomością na cele budowlane z godnie z ustawa Prawo Budowlane a więc do występowania przed urzędami o zgody, pozwolenia i opinie (...)

 Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

o braku sprzeciwu Na podstawie art. 30 ust. 5aa ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t. j. Dz. U. 2021 poz. 735 z późn. zm.). Jednakże w decyzji organ zobowiązał (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

. filecik59 Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy działania żony i komornika (...)

	Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

Dysponowanie nieruchomością na cele budowlane

dysponowanie wskazaną w pkt. 1 nieruchomością zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane /Dz.U. z 2010 nr 243, poz. 1623/ na cele budowlane. pkt. (...)

nieuczciwy pracodawca

nieuczciwy pracodawca

mieniu.Dziennik Ustaw z 1996 roku nr 143 poz. 662 2. ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 4 października 1974 r. w sprawie wspólnej odpowiedzialności materialnej pracowników (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

własności wyłącza nasze mieszkanie z masy upadłościowej z mocy prawa. Członek spółdzielni jako właściciel prywatny wyodrębnionego z własności spółdzielczej mieszkania nie ponosi (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

butelki z kilku metrów ciężko zauważyć , a jak w butelce jest sok z agrestu . A jeśli butelkę z alkoholem zainstaluje w skarpetce i będę pił coś ze skarpetki ? mayones Stary te kurwy (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

spędzając z nim czas i widząc go radosnego, samo też będzie radosne. Kolejne związki, będą bardziej odpowiedzialne z powodu świadomości że związek z kobietą mającą dziecko z (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, Warszawa 2000. ORZECZNICTWO 1. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r., ?Orzecznictwo Sądu Najwyższego ? Izba Cywilna? 1953, poz. 47. 2. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 26 IV 1958 (...)

legalizacja budowli energetycznej

legalizacja budowli energetycznej

lat na mojej działce? Czy można prowadzić postępowanie w trybie art. 51 (doprowadzenie do zgodności z prawem)ustawy prawo budowlane z 1994r., gdy tymczasem linia została (...)

czy trzeba koniecznie meldować gościa?

czy trzeba koniecznie meldować gościa?

. Obowiązek meldunkowy - obowiązki gości i gospodarzy w związku z zameldowaniem na pobyt czasowy reguluje ustawa z dn. 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

temu /połowa listopada 2005/ otrzymałem "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" z 2005r. wraz z pozwem i zlożonymi w sadzie załącznikami. Łącznie z odsetkami i (...)

1

2

3

4

5

...

6