ustawa od spadków i darowizn 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

jak ominąć podatek od spadku i darowizn?

podatku od spadków i darowizn obowiązek podatkowy powstaje powtórnie z chwilą uprawomocnienia się postanowienia sądu o stwierdzenia nabycia spadku. Wysokość podaku określa art (...)

spadek

spadek

, dziadków i ich zstępnych ), pod warunkiem, że nie żyje oboje z rodziców biologicznych. karinka33\' Aktualny porządek dziedziczenia: I Krąg - Dzieci (wnuki) i małżonek II (...)

Darowizna

Darowizna

obowiązujące od 29.02.2000 do ... Kwoty wolne od podatku: I grupa podatkowa: do 9.057 zł II grupa podatkowa: do 6.838 zł III grupa podatkowa: do 4.607 zł Skala podatku od (...)

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Notariusza) Podaję część, którą możesz wykorzystać: Dz.U. 1983 Nr 45 poz. 207 USTAWA z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn Art. 16. 1. W przypadku nabycia (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

ustalenia wysokości zobowiązania w podatku od spadków i darowizn z tytułu umowy darowizny z dnia 29 stycznia 2015 r. W toku prowadzonych czynności sprawdzających Naczelnik Urzędu (...)

Spadek po mężu - interpretacja indywidualna ustawy

Spadek po mężu - interpretacja indywidualna ustawy

prowadzone przeze mnie przez 5 lat od dnia nabycia tj. 9 maja 2014r. Wobec powyższego w myśl Ustawy o podatkach od spadków i darowizn  Art.4 Ust.1 pkt.1 zostało zastosowane (...)

koszty uzyskania przychodu 2011

koszty uzyskania przychodu 2011

ust. 1 pkt 12, który stanowi, że do kosztów nie zalicza się podatku dochodowego oraz podatku od spadków i darowizn. Inne podatki mogą być kosztem. Jako tzw. koszty pośrednie (...)

Powstanie obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn

Powstanie obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn

Powstanie obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn Mój ojciec zmarł w grudniu 2011 roku, zostawił testament, w którym do całości spadku powołał mnie. Wniosek (...)

Ile ma wynosić taksa notarialna 2012 roku??

Ile ma wynosić taksa notarialna 2012 roku??

rozumieniu przepisów ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn nie więcej niż 7 500 zł. To jest maxymalna stawka w przekroju przez wszystkie dostępne stawki, (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

przypadajaca na rok 2011?Z góry dziekuje kamila78 czy ktos moze mi dokladnie podac ile i za co jest odliczane od płacy brutto? I czy te odliczenia sa zawsze takie same i dla (...)

Wysokość podatku od spadków i darowizn.

Wysokość podatku od spadków i darowizn.

Wysokość podatku od spadków i darowizn. podatek od spadków i darowizn oblicza się od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną od (...)

Jak uniknąć podatku od spadków i darowizn

Jak uniknąć podatku od spadków i darowizn

Jak uniknąć podatku od spadków i darowizn Witam, tak jak w tytule: jak uniknąć podatku od spadków i darowizn?? Z góry dziękuję za odpowiedź!

osoby trzecie

osoby trzecie

osoby trzecie W ustawie - Ustawa o podatku od spadków i darowizn z dnia 28 lipca 1983, Dz.U. z 1983 roku, Nr 45, poz. 207; - jest taki zapis: w artykule 16 "3. Jeżeli nabyty (...)

Zwolnienie z podatku od spadku

Zwolnienie z podatku od spadku

zwolnienia z zapłaty podatku od spadków i darowizn. Otrzymałem w spadku mieszkanie po osobie niespokrewnionej (III grupa podatkowa). Przez ponad 2 lata sprawowałem opiekę nad spadkodawcą (...)

Przepisanie mieszkania.

Przepisanie mieszkania.

, notariusza trzeba opłacić. Dowiedz się wcześniej ile taka przyjemność kosztuje. kula89 Tę sprawę reguluje ustawa o podatku od spadków i darowizn. Będzie to kosztowało (...)

Umowa darowizny części samochodu, kiedy nie zapłacimy podatku

Umowa darowizny części samochodu, kiedy nie zapłacimy podatku

jeśli darowizny dokonują osoby spokrewnione, może się okazać, że nie zapłacimy od niej ani grosza tytułem podatku od spadków i darowizn. godnie z art. 9 ust. 1 ustawy (...)

Jak interpretować zapis w art 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn ?

Jak interpretować zapis w art 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn ?

Jak interpretować zapis w art 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn ? Witam ,napotkałem się z takim zapisem w art 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn (...)

Czy art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn odnosi się do darowizny w postaci nieruchomości

Czy art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn odnosi się do darowizny w postaci nieruchomości

Czy art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn odnosi się do darowizny w postaci nieruchomości Czy art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i (...)

Darowizna drugiego mieszkania

Darowizna drugiego mieszkania

. Zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, jeżeli zaliczamy się do I grupy podatkowej, jestem całkowicie zwolniony z zapłaty podatku. Warunkiem (...)

Spadek po Ojcu...

Spadek po Ojcu...

tz chwilówek. Matka listów nie odbierała i zaznaczyła na poczcie iż ojciec zmarł i prosi o robienie zwrotów i że nie będzie odbierać jego korespondencji. Ojciec zmarł w maju 2011r. (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

zapłaty". Było to w maju 2011 roku. Od razu zadzwoniłam do nich i wyjaśniono mi, że dokumenty dostali, sprawą się zajmują, a tymczesem takie wezwania będą przychodzić i mamy (...)

podatek od spadku - .Liczy sie data otwarcia spadku - czyli śmierc spadkodawcy czy termin uzyskania postanowienia

podatek od spadku - .Liczy sie data otwarcia spadku - czyli śmierc spadkodawcy czy termin uzyskania postanowienia

ustawowego?Jeśli mieszkanie , dom powyżej 110m2 a nie obejmuje Pan ulga z art.16 ustawy od spadków i darowizny to podatek się należy zgodnie z taryfikatorem .Proszę podać bliższe informacje (...)

Spadek i podatki

Spadek i podatki

ulga w podatku od spadku i darowizn dla tych co nie maja wlasnego mieszkania ( moja matka posiada mieszkanie, ja nie ). Dziekuje za porade. (zenek) Jeśli nie ma testamentu i do tej (...)

Darowizna mieszkania

Darowizna mieszkania

podatek nie nalezy sie. Następnie moze pani darowac corce swoj udziasl w tym mieszkaniu u notariusza . Jesli córka bedzie tam mieszkac przez 5 lat bedzie zwolniona z podatku od spadków i (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

zapłać dla Świętego spokoju". Jak to się stało? zlapali mnie w autobusie w 1999 roku i wlepili mandat na kwote 70zł. Na drugi dzień pojechalem i ten mandat zaplacilem i był spokój, (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

; wllodek99 Witam.Od blisko 5 lat mój mąż i jego siostra zostali włascielami domu i działki po zmarłych rodzicach.Dom został wybudowany w 1964 roku.Na podwórku od frontu budynku stoi (...)

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

czegoś inego ? (hronus) Przeczytaj przepisy ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn., które załączam poniżej i sam wybierz: "Art. 4. 1. Zwalnia (...)

podatek od umowy najmu

podatek od umowy najmu

rozumieniu przepisów o podatku od spadków i darowizn, chyba, że to używanie jest świadczeniem otrzymywanym na podstawie stosunku pracy, pracy nakładczej (wtedy trzeba zapłacić (...)

Podatek od spadków i darowizn a błędny przelew

Podatek od spadków i darowizn a błędny przelew

Podatek od spadków i darowizn a błędny przelew Dzień dobry, W marcu ojciec przelał ze swojego konta oszczędnościowego w Banku Spółdzielczym na konto syna (rachunek bieżący) (...)

Darowizna działki, sprzedaż jej i nieodprowadzony podatek. Postępowanie komornicze

Darowizna działki, sprzedaż jej i nieodprowadzony podatek. Postępowanie komornicze

córka małżonki mojego taty (w 2013r) a drugie ja (w roku 2015). Fakt ten został zgłoszony do urzędu skarbowego i na podstawie ustawy o podatku od spadków i darowizn zostaliśmy (...)

1

2

3