ustawa o zmianach stawek vat z dnia 26.11.2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

24.09 , z odmową wydania zaświadczenia o zwolnieniu z podatku uzasadniając tym ,że jest inna osoba w dowodzie a inna na umowie? Co mam z tym zrobić? Jak rozwiązać sytuacje? Pozdrawiam (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

o własne interesy SN w uchwale z 9 lutego 2005 r. za wystarczające dla rozstrzygnięcia przedstawionego mu zagadnienia prawnego uznał stwierdzenie, że sąd orzekający w sprawie o eksmisję (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

? 5, 8 oraz 23 proc. 5-proc. stawka VAT znajdzie zastosowanie do pieczywa świeżego (zgrupowanego w pozycji PKWiU 10.71.11.0 według klasyfikacji z 2008 roku, która będzie stosowana dla potrzeb (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

podane jak na widelcu!!! jak juz robic szum to z glowa!!! eeww prawo-pracy.net eeww w artykule z gazety Gdańskiej było napisane o zabezpieczeniach a raczej o braku zabezpieczeń8-) (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej, o kształcie okrągłym, cylindrycznym, owalnym, o nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami lub (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, o (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium Niemiec na terytorium kraju. W myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

, mam podobną sytuację z żoną czy mogę prosić o wyroki na maila vbjacek@wp.pl. Z góry dziękuję jacek Paskudka77 czy mogę poprosić o wyrok i apelacje na maila? Z GÓRY (...)

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów Witam, czy zmiany w ustawie o podatku VAT dotyczące odliczenia maksymalnie 6 tyś zł oraz zmianach w odliczaniu VAT (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

to ubezpieczenie reguluje ustawa. jartur Znajomi ostatnio wspominali o tej firmie Mobile Cash Kraków, ale z tego co wiem to ich prawnik walczył z PZU. Podobno nieźli są jeśli chodzi (...)

Ustawa o podatku VAT 2011-gdzie szukać?

Ustawa o podatku VAT 2011-gdzie szukać?

Ustawa o podatku VAT 2011-gdzie szukać? Witam Gdzie mogę odszukać ustway o podatku Vat o zmianach na nowy rok i jak o tym trzeba poinformowac swoich klientów?Z (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

prezentowanych w Sklepie. Przetwarzanie zbieranych danych będzie się odbywać zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych i ustawy z dnia (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

z prawem, to że wybudowanie bloku zostało wykonane z innych materiałów niż tych podanych w projekcie? z góry dziękuję bartek001 Chciałabym się ubiegać o zwrot (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

zawiadomienie w sprawie wyjaśnienia sprawy o samowolkę. Chodzi o tzw. suszarnię do tytoniu którą to razem z bratem ojca i ojcem robiliśmy, gdyż wujko ma małe poletko tytoniu. Suszarnie (...)

Szkoda całkowita z OC

Szkoda całkowita z OC

szkody. Zgodnie z Uchwałą SN III CZP 24/04 Biul.SN 2004/5/6 z dnia 2004.05.18 Odszkodowanie, przysługujące z umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów (...)

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Notariusza) Podaję część, którą możesz wykorzystać: Dz.U. 1983 Nr 45 poz. 207 USTAWA z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn Art. 16. 1. W przypadku nabycia (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011 Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od zakupionego (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

własności wyłącza nasze mieszkanie z masy upadłościowej z mocy prawa. Członek spółdzielni jako właściciel prywatny wyodrębnionego z własności spółdzielczej mieszkania nie ponosi (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. Aż w (...)

Wniosek o uchylenie PODPISANEGO mandatu karnego - prędkość ( ISKRA)

Wniosek o uchylenie PODPISANEGO mandatu karnego - prędkość ( ISKRA)

zabroniony przed ukończeniem 17 lat, albo gdy ustawa stanowi, że sprawca nie popełnia wykroczenia z przyczyn, o których mowa w art. 15?17 Kodeksu wykroczeń. Uchylenie następuje na wniosek (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

VAT. W zakresie samochodów osobowych należy jednak pamiętać o pewnej sytuacji szczególnej. Otóż, jak wskazuje § 8 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia ministra finansów z dnia 27 kwietnia (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ustawie z 2001r., Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Ostatnio wprowadzona aktualizacja: Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. (...)

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ???

VAT 2011 - jakie zmiany ??? Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w (...)

rozwiązanie umowy z nieuczciwym operatorem

rozwiązanie umowy z nieuczciwym operatorem

rozwiązanie umowy z nieuczciwym operatorem Witam serdecznie zawarłem umowę z operatorem sieci komórkowej w 07.05.2014 umowa zawarta do 07,05,2016 z uwagi na rachunki udałem się 16.11.2014 (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Ustawa o kuratorach z dnia 27 lipca 2001 roku dz.u.98 poz.1071.Pozdrawiam legus szukam materiałow dotyczących pracy kuratora metodyka pracy etc. moj adres to chris-sd-114@o2.pl (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

lokalu (nieruchomości) – osobę bliską. Takiej stanowisko zajął Sąd Najwyższy we wskazanym przez Panią wyroku z dnia 27 maja 2002 r. (I SA 413/02) z tym, że rozstrzygana była (...)

1

2

3

4

5

...

12