ustawa o vat od 01.04.2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów Witam, czy zmiany w ustawie o podatku VAT dotyczące odliczenia maksymalnie 6 tyś zł oraz zmianach w odliczaniu VAT (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

rachunku!!! Czy to jest wogóle zgodne z prawem ??. Prosze o pomoc. Damiii Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług nabywając pojazd od podmiotu prowadzącego działalność (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z gory (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

chwili złożenia deklaracji VAT należności wynikających z faktur od zakupów. Podstawa prawna: * Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 (...)

Vat od ciężarówki

Vat od ciężarówki

likwiduję ( po zawale) i chcę oddać 22% VAT od ceny aktualizowanej amortyzacją. Skarbowcy jednak powiedzieli, że ustawa o VAT z marca 2004 r działa wstecz,teraz trzeba liczyć (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

września 2001.Jest to bardzo silny argument. Jeśli chodzi o VAT to z tego co wiem, jeśli wybierasz rozliczenie kosztorysowe, firma może obniżyć wypłatę o kwotę VAT. PS. Wczoraj (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

VAT-25

VAT-25

przepisów o podatku od towarów i usług. Zatem w sytuacji, gdy u Wnioskodawcy wystąpi nadpłata podatku od towarów i usług, będzie mu przysługiwało prawo złożenia wniosku o (...)

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

Podatek VAT a mieszkanie od Developera

? Może ktoś ma pomysł jak wybrnąc z tej sytuacji? azw Developer nie może decydować, czy naliczać VAT od sprzedaży mieszkań po 01.01.2002 r., bedzie to wynikało z ustawy o VAT. (...)

Kiedy VAT?

Kiedy VAT?

Kiedy VAT? Załozyłam małą firme usługową-nie jestem Vat-owcem.Słyszałam jednak,że nalezy płacic ten podatek po osiagnięciu pewnych dochodów. O co chodzi? O obroty czy dochody? (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

ze weszla ustawa o minimalnej kwocie placenia alimentow 500 zl.Czy to prawda?Czekam na odpowiedz. fragles alimenty.pl czy jezeli podjelam prace(umowa o prace) ojciec moze pojsc z tym do sadu (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

własności zobligowana została spółdzielnia ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych. Czasami władze i pracownicy spółdzielni przekonują nas, że nie ma powodów do obaw gdyż ustawa o (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011 Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

takiej sytuacji pamiętać także o art. 91 ustawy o VAT, który nakazuje w takiej sytuacji jednorazowo skorygować naliczony VAT od zakupu takiego samochodu w związku ze zmianą (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

01.01.2011 roku zasadniczo 23%. Zgodnie z ustawą o zwrocie osobom fizycznym części wydatków dotyczących budownictwa mieszkaniowego w 2006 roku, osoby te mogą żądać od państwa zwrócenia (...)

Odliczenie VAT z deklaracji celnej od VAT kwartalnego

Odliczenie VAT z deklaracji celnej od VAT kwartalnego

Odliczenie VAT z deklaracji celnej od VAT kwartalnego Dzień dobry, Jeśli ktoś orientuje się to bardzo proszę o informację/sugestie w sprawie podatku VAT: Moja firma (sp. (...)

wynajem lokalu a podatek VAT

wynajem lokalu a podatek VAT

. Dopiero w przypadku przekroczenia w roku podatkowym kwoty przychodu, o której powyżej - zobowiązana jest zarejestrować się jako podatnik VAT i od tego momentu wystawiać faktury VAT(z (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

może starać sie o dodatek i wyegzekwować od rady nadzorczeji zarzadu spółdzielni iż mieszkanie własnosciowe jest jego i posiada tytuł prawa do lokalu a ich obowiazkiem jest podpisanie wniosku (...)

Dług Allegro - windykacja Intrum Justitia

Dług Allegro - windykacja Intrum Justitia

na allegro dane na swoje to mi zawiesili konto i całej rodzinie po kolei i podpisywali że te konta należą do niego ... to jakieś pajac!!!... ojciec miał konto od 2003 r a ja od 2006 i mu też (...)

Udzielanie pożyczek a zwolnienie z VAT

Udzielanie pożyczek a zwolnienie z VAT

podstawie Ustawa o VAT - Ustawa o podatku od towarów i usług - 2017 - przepisy.gofin.pl

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wpis sądowy - 200 zł • VAT od taksy notarialnej z wpisem - 475,2 zł • opłata sądowa - 2820 zł • prowizja pośrednika - 3 proc. - 7500 zł • VAT (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

czas określony od 20 października 2008-20października2009r(pełny etat)Od 12 listopada dowiedziałam się że jestem w ciąży 6 tydz.-dostałam skierowanie do szpitala -od tego czasu jestem (...)

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011

nieprzekraczającej 3,5 tony). Ustawa zawiesza więc na okres dwóch lat możliwość odliczenia VAT od paliwa kupowanego do napędu samochodów o masie całkowitej nieprzekraczającej (...)

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ??? Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy, aby ustalić właściwą stawkę VAT dla towarów i usług, będą (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

podpisałm umowe o wynajem mieszkania na czas okreslony(do maja)w umowie byla zawarat klauzura o miesiecznym wypowiedzeniu i o kaucji o ktorej dowiedzielismy sie w dniu podpisywania (...)

Odliczanie VAT od paliwa w 2011, jakie samochody

Odliczanie VAT od paliwa w 2011, jakie samochody

Odliczanie VAT od paliwa w 2011, jakie samochody Ja już się pogubiłem i zastanawiam się od jakich samochodów można odliczać VAT od paliwa? Ustawa zawiesza na okres (...)

Niezłożone deklaracje vat-7 ... będą kłopoty ??

Niezłożone deklaracje vat-7 ... będą kłopoty ??

poczta nawala i deklaracje nie dochodza). Jesli byles zarejestrowany na Vat -UE to w czerwcu powinni Cie w urzedzie wykreslic. A jesli osoba nie sklada deklaracji VAT -7 w ciagu ostatnich 12 miesiecy

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

pośrednictwem DPD. prawie 4 miesiące po fakcie informują mnie o tym, że dostanę dodatkowe obciążenie (ok 120zł) za tą przesyłkę - czy mają takie prawo? czy nie powinni mnie o tym poinformować (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

musi złożyć pozew o alimenty od ojca? Czy sama musi brać udział w rozprawie w sądzie? On sam nigdy nie zapłaci dobrowolnie ani grosza bo od 2 lat od niego nic nie dostałam. Czy (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

1

2

3

4

5

...

25