ustawa o tytoniu 9.11.1995 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


samowola budowlana

samowola budowlana

zawiadomienie w sprawie wyjaśnienia sprawy o samowolkę. Chodzi o tzw. suszarnię do tytoniu którą to razem z bratem ojca i ojcem robiliśmy, gdyż wujko ma małe poletko tytoniu. (...)

Palenie na klatce schodowej - grzywna nawet do 5 tys. złotych !!!

Palenie na klatce schodowej - grzywna nawet do 5 tys. złotych !!!

3 ustawy z 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz.U. z 1996 r. Nr 10, poz. 55, z późn. zm. oraz z 1999 r. Nr 96, poz. 1107). Ustawa

Zakaz palenia

Zakaz palenia

. ayoa ayoa [cytat] Powolutku możemy zacząć odliczać dni do 15 listopada, kiedy to wejdzie w życie ustawa o zakazie palenia. Zwolennicy (...)

Zapalenie papierosa na ulicy-kara??

Zapalenie papierosa na ulicy-kara??

konkretnie nie o przystanek, czy park tylko na chodniku idąc czy też mogę dostać manadat?Z góry dziękuję za informacje Dnia 15.111.2009 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy  z dnia 9 listopada (...)

E-papierosy a zakaz palenia

E-papierosy a zakaz palenia

też ustawa o zakazie palenia. Więc e-palenie jest dopuszczalne, skoro przepisy nie zakazują jego używania.

Mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej. Jeszcze nie ma ustalonego regulaminu. Pierwsze spotkanie ma odbyć

Mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej. Jeszcze nie ma ustalonego regulaminu. Pierwsze spotkanie ma odbyć

ma odbyć się wkrótce, ale już są kłótnie sąsiedzkie dotyczące palenia papierosów. Czy to prawda ze nie można palić papierosów na klatce schodowej? Ustawa z 9 listopada 1995 r. o ochronie (...)

Zakaz palenia w ogródku należącym do lokalu gastronomicznego ???

Zakaz palenia w ogródku należącym do lokalu gastronomicznego ???

wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, której głównym celem było rozszerzenie obszarów objętych zakazem palenia tytoniu na większość miejsc publicznych. I tak (...)

Jaka jest kara dla nieletniego palącego papierosy?

Jaka jest kara dla nieletniego palącego papierosy?

nie jest ,ale może być wykroczeniem. Gdyż zgodnie z ustawą Ust. o ochronie zdrow. przed następstw. używ. tytoniu na podstawie ust. 13 pkt 2 i w zw. z art. 5 w/w Ustawy (zgodnie z art. 13 ust. (...)

sprzedaz tytoniu nieletnim

sprzedaz tytoniu nieletnim

świadka. wezwanie jest na jutro. czy będzie sprawa w sądzie? czy może mandat? i jak będzie wyglądało takie spotkanie. nigdy nie byłam na policji, nie wiem czego mam sie spodziewać. pozdrawiam i prosze (...)

co zrobić ?

co zrobić ?

tym wiedzą, robi się porządki, ludzie nie palą tytoniu, nie piją alkoholu a gdy odjeżdża wszystko wraca o normy. Jak to możliwe że zakład wie o kontrolach i jakim cudem wszystkie (...)

Podejrzany o czyn z art. 62

Podejrzany o czyn z art. 62

zawartość THC). Po 4 miesiącach dostaję zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia. Co dalej...? Słyszałem coś o warunkowym umorzeniu postępowania z powodu niskiej szkodliwości czynu. Zapraszam (...)

Łamanie prawa ?

Łamanie prawa ?

wiedzą, robi się porządki, ludzie nie palą tytoniu, nie piją alkoholu a gdy odjeżdża wszystko wraca o normy. Jak to możliwe że zakład wie o kontrolach i jakim cudem wszystkie opisane (...)

Papierosy bez akcyzy

Papierosy bez akcyzy

sprawe w Sadzie i co mi za to grozi? Prosze o odpowiedz lub o pomoc jak cos prosze o odpowiedz na moja poczte niut080@o2.pl (Arkadiusz) Gdzie są pieniądze z akcyzy? Gdybym zachorował (...)

Czy można umieścić reklamę marek produkujących akcesoria tytoniowe na samochodzie????

Czy można umieścić reklamę marek produkujących akcesoria tytoniowe na samochodzie????

, gilzy papierosowe, e-papierosy i akcesoria do nich, także liquidy do e-papierosów. Nie sprzedajemy tytoniu! Sama nazwa firmy niewiele ma wspólnego z tymi produktami, gdyż zajmuje się o wiele (...)

Sprzedaz e papierosa na allegro

Sprzedaz e papierosa na allegro

Sprzedaz e papierosa na allegro Witam, mam pytanie, chciałabym sprzedać kilka e papierosow, zgodnie z ustawą o Ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych art (...)

Palenie na balkonie a nowe przepisy

Palenie na balkonie a nowe przepisy

papierosa na mój balkon , wiecznie mam pełno tytoniu na balkonie :( tylko że najgorsze jest to że udaje chorą psychicznie i jak raz policja zrobiła jej sprawe o zakłócanie porządku to miała (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

2001r., Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Ostatnio wprowadzona aktualizacja: Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. 13 Zatem jaka by nie była (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

mieszkania. Chciałabym sie dowiedziec jak moge odzyskac nadpłate za ogrzewanie? Prosze o odpowiedz [b]karelcia@o2.pl[/b] karelcia prawo-cywilne.net Witam. Prosze o pomoc w podobnej sprawie. 1.10.09 (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

myślę,że całkiem nieźle; jeśli chodzi o umocowania prawne, to proponuję przeanalizować treść art. 3 ustawy o kuratorach sądowych; poglądów o kopaniu dołków nawet nie chce mi (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

! Kamila prawo-pracy.net Slyszalyscie o programie Pana Janusza Weissa w RADIU ZET????????????? Dzwonie do Pani Pana...Moze wtedy sie dowiemy jaka jest cala prawda o pracy w dni ustawowo wolne! Magda (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

rozumiem.Będę na zwolnieniu przez więcej niż 180 dni a słyszałam że po tych dniach trzeba się starać o zasiłek rehabilitacyjny.Ale kiedy zapytałam o to lekarza to mi powiedział że żadna (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z gory (...)

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

, nasz kodeks cywilny to znowelizowana ustawa z 1964 r, prawo wekslowe to ustawa z 1932 roku, tylko nieliczne artykuły i pragrafy się zmieniały, natomiast niedawno zmieniła się ustawa o (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam Tych, którym nie byłem w stanie odpowiedzieć indywidualnie. postrachWKU Zwracam sie z prośba o to bysmy (chodzi o tych co walcza z nieszzcesnym wku o (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nowelizacje, o wyrażenie opinii na ten temat i ewentualne podanie ustawy i paragrafu oraz źródła literaturowego. Chciałbym nadmienić, że nie chodzi mi o zaniechanie płacenia alimentów, ale (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

( śmiesznej i małej kwoty) i o opuszczenie tej pracy.Czy jest możliwość pozwania takiego pracodawcy (po pierwsze była to praca a czarno, po drugie została oskarżona o coś czego nie zrobiła) (...)

Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

studiów wieczorowych lub zaocznych, to mogą liczyć na pomoc z urzędu pracy. Stypendium przysługuje pod warunkiem nieprzekroczenia wysokości dochodu na osobę w rodzinie w rozumieniu przepisów (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

sfabrykowanej na ten cel dokumentacji, że pytano go o zdanie (tyle, że o tym nie wie). >czy ZZN może mieć stałe pełnomocnictwa do działań wychodzących po za >zwyczajne działania bo (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

splunął sobie koło nas i powiedział "ojoj nie jest dobrze" - o co mu kurwa chodziło nie wiem do tej pory. Mandat zapłaciłem, o całej sytuacji już prawie zapomniałem, kiedy niedawno doszło (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

przepisem jest "Ustawa o własności lokali" asa [cytat] Na zebraniu mieszkańców wspólnoty której jestem członkiem zarząd poddał pod głosowanie zmianę sposobu naliczania opłat (...)

1

2

3

4

5

...

27