ustawa o spadkach i darowiznach 2011 art.4a Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Darowizna

Darowizna

cen jakie obowiazuja w tej miejscowosci, nastepnie ,jezeli niemasz zadnych zwolnien biezesz tabele z ustawy o spadkach i darowiznach i mnozysz przez odpowiednie twojej grupie (...)

Zasiedzenie podatek pomocy!

Zasiedzenie podatek pomocy!

to do cholery znaczy? I jeszcze jedno połowa tej nieruchomości jest zajęta przez najemców z tzw. najmu przez przydział ustawa o najmie lokali. W ustawie o spadkach i (...)

podatek spadkowy

podatek spadkowy

podatek spadkowy Czy obejmuje mnie nowa ustawa o spadkach i darowiznach. Moja matka zmarła w 1995 roku nie pozostawiając tetamentu. Spadkoborcami jest mój ojciec oraz ja. Dotychczas (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

przypadajaca na rok 2011?Z góry dziekuje kamila78 czy ktos moze mi dokladnie podac ile i za co jest odliczane od płacy brutto? I czy te odliczenia sa zawsze takie same i dla wszystkich (...)

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne Witam, Chciałbym prosić o wyjaśnienie pewnego zapisu prawnego Ustawy z dn 8 marca 1990 r o samorządzie (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

tzw. ponaglenie, przypomniienie o wykonaniu kow. Jesli i to nie przynosi rezultatu, pisze wniosek o zastepcza. Technika przyznam bardzo skuteczna jasna i klarowna. Ogolnie opisana i (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

i po kolejnych telefonach do nich w takim przekonaniu byłam utwierdzana. Efektem było wyrzucenie świstków i trzeba było znów płacić. Ale było minęło. Jestem o mądrzejsza o (...)

handel ludźmi

handel ludźmi

handel ludźmi Witam, Powiedzcie mi proszę dlaczego w kk z 1997 przestępstwo handlu ludźmi jest w art 189a, w kk z komentarzem z 2008 w art 253 a z kolei w kk z 2011 znów w art 189a?? Piszę (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

NIE Z TATĄ POROZUMIENIE O ROZŁOŻENIU NA RATY ZADŁUŻENIA GDYŻ NIE POSIADAŁ STAŁYCH DOCHODÓW A JA BYŁAM JEDYNĄ OSOBĄ KTÓRA PRACOWAŁA. W 2008 ROKU URODZIŁAM SYNA I JESTEM SAMOTNIE WYCHOWUJĄCĄ (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

dalej:) bielawica Witam, i ja mam problem z opisywaną Firmą. Przesłali do mnie już pismo o przejęciu wierzytelności i kilka porozumień, a ja o żadne porozumienie nie prosiłem. (...)

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

mysl ustawy o sm i tak nalezalby sie spoldzielni ( nad przejsciem pomiedzy budynkami - przeswit) o pow. ok.500m2 zostal zamieniony z dzialką o pow. wiekszej zabudowanej przy lecznicy (...)

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

z artykułu art. 190a par. 2 kodeksu karnego (zdjecie zamiesciłem z sympatii, i zadnych tekstow oprocz zdjecia nie bylo na blogu ) i pytanie jak się zachowac w sadzie, pojde na (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

sklepach z córcią i picie piwa 1 za drugim na szczęscie siostra i mama mi pomogły i nie musiałam juz zostawiać małej z nim.Wszystkie moje prosby o skończeniu z piciem były na (...)

Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

? ze zm.). Przepisy ustawy (art. 130a ust. 4 i 9) przyznają bowiem strażnikom jedynie uprawnienie do unieruchamiania (blokowania), przemieszczania lub usuwania z drogi pojazdów pozostawionych (...)

Jeśli chce emeryturę muszę się zwolnić z pracy

Jeśli chce emeryturę muszę się zwolnić z pracy

termin zwolnienia?? Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2011 nowym art. 103a ustawy z 17 grudnia 1998 o emeryturach i rentach z FUS (DzU z 2009 nr 153, poz. 1227 ze zm.) Trzeba (...)

Przycinanie ogonów i stawianie uszu psom.

Przycinanie ogonów i stawianie uszu psom.

. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.) nie reguluje tego problemu w sposób jednoznaczny. grzegorzzzzz Rozstrzygający w tej mierze jest Art. 34a ustawy o ochronie zwierząt, który (...)

Zapalenie papierosa na ulicy-kara??

Zapalenie papierosa na ulicy-kara??

konkretnie nie o przystanek, czy park tylko na chodniku idąc czy też mogę dostać manadat?Z góry dziękuję za informacje Dnia 15.111.2009 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy  z dnia 9 listopada (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

barier administracyjnych, zmieniającą ustawę o świadczeniach rodzinnych. tadeusz 54 Witam i proszę o radę, o pomoc! Już jestem po rozwodzie od dzisiaj - dostałam papiery. Ale (...)

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy i z pracy...

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy i z pracy...

pracy i z pracy? USTAWA z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. (Dz. U. Nr 199, poz. 1673) Art. 57b w dól Wypadki (...)

Kamera przemysłowa wycelowana w okno!!

Kamera przemysłowa wycelowana w okno!!

w tych nowych blokach poprosiłem ich o informacje dotyczące tych kamer. Dowiedziałem się żę kamery mają spore zbliżeniad i dobrą ostrość i że a kanciapie ochrony którą jest bardzo (...)

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 k.k wymierzył 50 stawek (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

, zrobią się panu z tego odsetki karne a zapłacić i tak pan będzie musiał. Alimenty mają być świadczeniem na utrzymanie ale i edukacje dziecka, poza tym chodzi też o to co pan powinien (...)

Od 10 maja 2011 można wyrzucić firmę z przetargu bez prawomocnego wyroku sądu !!!

Od 10 maja 2011 można wyrzucić firmę z przetargu bez prawomocnego wyroku sądu !!!

. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 25 lutego 2011 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2011 nr 87 poz. 484).

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ??? Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy, aby ustalić właściwą stawkę VAT dla towarów i usług, (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

mam pewnosci co do swego ojcostwa i na 1 sprawie wnioslem o ustalenie ojcostwa DNA z prosba w wypadku przegranej o zwolnienie z oplaty 1.800 PLN. Sedzina odparla ze jak przegram to bezdyskusyjnie

Służebność

Służebność

dziadka na przybudówkę i chlewik (ich część) stanowi trwałe i widoczne urządzenia. I takiego więc ustalenia nie można z góry wyłączać. Przy czym uwzględnić zarazem należałoby, (...)

A jakby tak dołożyć firmie Kruk

A jakby tak dołożyć firmie Kruk

windyki (ustawa z 06 czerwca 2011 Bardzo domagają się by płacić odszkodowania za art karne i cywilne O tak!!!!!!!! w pełni pracują na art 190akk,- stalking, art115par12, art191kk.. (...)

Tymczasowe aresztowanie - odwołanie od postanowienia - nowelizacja  od 22 marca 2011 !

Tymczasowe aresztowanie - odwołanie od postanowienia - nowelizacja od 22 marca 2011 !

jest teraz? Nowelizacja daje mu taką możliwość. W takiej sytuacji zażalenie można złożyć do innego, równorzędnego składu sądu odwoławczego. PODSTAWA PRAWNA Ustawa z 20 stycznia 2011 (...)

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r.  o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami Mam pytanie odnośnie ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (więcej informacji http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje

1

2

3