Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czynsz w spółdzielni3 Listopada 2004

  została spółdzielnia ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych. Czasami władze i pracownicy spółdzielni przekonują nas, że nie ma powodów do obaw gdyż ustawa o spółdzielniach (...)

 • Wykup mieszkania lokatorskiego31 Października 2006

  Zastanawiam się nad przekształceniem lokatorskiego prawa do mieszkania na spółdzielcze własnosciowe prawo do mieszkania , ale moja sółdzielnia zawiesiła wykup mieszkań od lipca zeszłego roku usprawidliwiając (...)

 • Sąsiad chce abyśmy po jego smierci przejęli jego mieszkanie lokatorskie!!!5 Sierpnia 2006

  Sąsiedzi moich teściów nie mają dzieci ani żadnej bliskiej rodziny. Zaproponowali nam ich mieszkanie po ich śmierci (są już w sędziwym wieku, oboje po 85 lat). Niestety jest to mieszkanie spółdzielcze (...)

 • Śmierć głównego najemcy i problem!7 Listopada 2008

  Witam. Jestem zameldowny w mieszkaniu razem ze swoją babcią i ojcem. Oboje zmarli w krótkim czasie. Wpierw babcia (ona była głównym najemcą), później ojciec (decyzja o tym czy pozytywnie rozpatrzono (...)

 • Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe9 Października 2004

  W 1999 r. przekształciłam mieszkanie spółdzielcze na własnościowe, podpisując jedynie umowę ze spółdzielnią mieszkaniową i wpłacając oczywiście odpowiednią kwotę na wykup tego mieszkania na własność. (...)

 • Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków12 Kwietnia 2005

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia z listy członków? Mam po prostu problem finansowy, (...)

 • Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?10 Listopada 2004

  Mam mieszkanie własnościowe w spółdzielni, założona jest księga wieczysta, opłacam grunt (mieszkanie jest wyodrębnione). Pomimo tego spółdzielnia co miesiąc pobiera opłatę jako czynsz (poza tym oczywiścię (...)

 • Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna12 Sierpnia 2002

  Szanowni Państwo! Art. 12 ustawy o własności lokali z 24 czerwca 1994r. reguluje udziały członków wspólnoty w pożytkach i kosztach części wspólnej. Przy założeniu, że wspólnota mieszkaniowa (...)

 • Mieszkanie w spółdzielni na zasadach odrębnej własności a zawiązanie wspólnoty25 Sierpnia 2006

  Kupiłem mieszkanie w spółdzielni mieszkaniowej, cały blok będzie (bo jeszcze się buduje) na zasadach odrębnej własności (akt własności gruntu) natomiast 22 lipca 2005 zmieniła się ustawa o (...)

 • wklad mieszkaniowy16 Lutego 2008

  witam! mam taką sytuację:gdy wyszłam za maż,moja mama zapisała mnie głównym lokatorem mieszkania spoldzielczego,w ktorym mieszkam od urodzenia.tata zmarł pare lat wczesniej.mam jeszcze siostre,ktorej poprostu (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane