ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


opłata skarbowa od umowy kupno-sprzedaż i ewentualna kara

opłata skarbowa od umowy kupno-sprzedaż i ewentualna kara

cywilnoprawnych. Ustawa z dnia 9.09.2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych: (...) Art. 9. Zwalnia się od podatku następujące czynności (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

chwili złożenia deklaracji VAT należności wynikających z faktur od zakupów. Podstawa prawna: * Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wartości np. 250 tys. zł? Oto wyliczenia: • podatek od czynności cywilnoprawnych - 2 proc., czyli 5 tys. zł • taksa notarialna dla mieszkania hipotecznego - 1960 zł (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Kupno mieszkania

Kupno mieszkania

powinna darować Panu swój udział (jak Pan zgłosi w skarbówce, to będzie to zwolnione od podatku), a ciotka swój udział Panu sprzeda - tu wchodzi w grę podatek od czynności (...)

Jaka forma wniesienia nieruchomości do spółki jest najlepsza ?

Jaka forma wniesienia nieruchomości do spółki jest najlepsza ?

odpowiedzi Witajcie, Jaka forma wniesienia nieruchomości do spółki jest najlepsza ? Chodzi o to iż nie chcielibyśmy płacić wysokiego podatku od aportu ani podatku od (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

dla poratowania zdrowia od przyszłego roku szkolnego czyli od 1 września ale jeszcze na starych obowiązujących zasadach. Czy zatem mogę złożyć zaświadczenie od lekarza o potrzebie (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku stawka minimalna (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

podatku należnego branego pod uwage przy zasiłku rodzinnym odlicza się nadpłacaną kwotę z tytułu ulgi remontowej z lat poprzednich kwota ta została mi odliczona od podatku przy zaświadczeniu (...)

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

kwota wolna od podatku - wysokość, PIT

znalezieniem informacji, aktualnych zaznaczam na temat kwoty wolnej od podatku na przyszły rok. Prosiłbym o pomoc:) ftr54 Witam. Ile wynosić ma kwota wolna od podatku w przyszłym (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pracowników "na czarno" , mało tego po przepracowanym miesiącu nie chcą wypłacić pensji i od nowego miesiąca - pracownik dowiaduje się, że od jutra ma się już nie pokazywać. Jak od (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

niżej zobaczył jakąś inną parę i dodał " o tam chyba ktoś chce pomóc policji" a po chwili "no niestety nie". I ja się kurwa pytam czy taki kretyn jest od pilnowania porządku czy od (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

jednego samochodu lub pojazdu, nie może jednak przekroczyć kwoty 6.000 zł. Jeśli chodzi o paliwo Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od (...)

VAT-25

VAT-25

podatku od towarów i usług w zakresie zapłaty podatku VAT z tytułu zakupu samochodu w Stanach Zjednoczonych ? jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 11 września 2008r. wpłynął ww. wniosek (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

rachunku!!! Czy to jest wogóle zgodne z prawem ??. Prosze o pomoc. Damiii Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług nabywając pojazd od podmiotu prowadzącego działalność (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

sedna sprawy w ostateczności jeśli się od nas nie odczepią chciałem zgłosić również doniesienie do Urzędu Skarbowego o zatajeniu faktu wynajmu mieszkania i nieodprowadzania podatku (...)

podatek od czynności cywilnoprawnych do zniesienia?!?

podatek od czynności cywilnoprawnych do zniesienia?!?

podatek od czynności cywilnoprawnych do zniesienia?!? Czy pobór tego podatku waszym zdaniem jest uzasadniony w obecnych czasach i realiach? Czasy nam się już zmieniły, tyle że (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

myślę,że całkiem nieźle; jeśli chodzi o umocowania prawne, to proponuję przeanalizować treść art. 3 ustawy o kuratorach sądowych; poglądów o kopaniu dołków nawet nie chce mi (...)

Służebność

Służebność

, przed którym toczy się sprawa o własność lub o wydanie nieruchomości albo jej części, jest właściwy również do przeprowadzenia rozgraniczenia, jeżeli ustalenie przebiegu granic jest (...)

prośba o odpowiedź

prośba o odpowiedź

opodatkowaniu podatkiem w zakresie uregulowanych w art.1 ust 1 pkt 1 lit. d ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Oakmoss

Przepisanie nieruchomosci

Przepisanie nieruchomosci

opodatkowaniu podatkiem w zakresie uregulowanych w art.1 ust 1 pkt 1 lit. d ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Oakmoss Witam. Rodzice zaciagneli kredyt w banku (...)

umowa pożyczki -wymogi?

umowa pożyczki -wymogi?

cywilnoprawnych stawka podatku wynosi 2%. Jezeli umowa zawarta jest pomiędzy osobami zaliczanymi do I grupy podatkowe( w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od spadków i (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

aby w koncu sie odczepili od nas bo nie zamierzamy płacic czegos co nie nalezy do nas prosze o pomoc iwonka.ban A ja dostałam od nich pismo, że zalegam za ubezpieczenie samochodu, który (...)

ile pobierać podatku?

ile pobierać podatku?

ile pobierać podatku? Jaki podatek powinien byc pobrany od czynności cywilnoprawnych przy ustalaniu hipoteki? Jak przepisy to określają? Od ustanowienia hipoteki na zabezpieczenie (...)

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

Szkolenia WOLTERS KLUWER POLSKA - czerwiec 2011 - KALENDARIUM !!!

SPRAWACH O WYKROCZENIA termin: 15 czerwca 2011 r. Warszawa, w godz. 10:00 - 16:00 wykładowca: dr Dariusz Świecki ? sędzia Sądu Najwyższego w Izbie Karnej. Więcej informacji: http

Kiedy VAT?

Kiedy VAT?

sprzedazy w poprzednim roku obrotowym przekroczyla 10.000 euro przedsiobiorca ma obowiazek placic VAT Lukasz C prosze zapoznac sie z ustawa o podatku od towarow i uslug oraz o (...)

Podatek od kupna samochodu

Podatek od kupna samochodu

Podatek od kupna samochodu Witam Siedem miesiecy temu kupilem samochod. Niezaplacilem od niego podatku od czynnosci cywilnoprawnych. Ale teraz chcialbym to zrobic. Czytalem ze (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

sprawa ta ulegla przedawnieniu? kiedy mam wyslac pismo o przedawnieniu? najpierw do firmy windykacyjnej czy od razu do sadu? bardzo prosze o szybka odpowiedz. kamila prawo-cywilne.net czy (...)

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011 Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym - art. 4 ustawy (...)

1

2

3

4

5

...

8