ustawa o obligacjach z 2000r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy przypada (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ustawie z 2001r., Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Ostatnio wprowadzona aktualizacja: Dz.U. z 2010 roku Nr 3, (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

podane jak na widelcu!!! jak juz robic szum to z glowa!!! eeww prawo-pracy.net eeww w artykule z gazety Gdańskiej było napisane o zabezpieczeniach a raczej o braku zabezpieczeń8-) (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

65 alimenty.pl Wnieś te sprawę jak najszybciej - to jest sprawa z powóctwa cywilnego. Napisz też wniosek o zwolnienie z kosztów postepowania - dokumentując tym - że komornik siedzi ci (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Twoich dłu?gów, skontaktuj się z wierzycielami, tj. z osobami, którym jesteś dłużny pieniądze, i poproś o dane. Trzeba ich poinformować o Twej sytuacji. 2.Dowiedz się tego, (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu. Z powodu zaległości w opłatach eksploatacyjnych rada nadzorcza spółdzielni podjęła pod koniec 2002 r. uchwałę o wykluczeniu Danuty K. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 199, poz. 1673 z późn. zm.) oraz ? ustawa z dnia 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z tytułu wypadków (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

z grubej rury proszac o umorzenie(wiem ze szanse sa bliskie zeru ale przynajmniej zyskam czas )czy tez od razu wystapic z prosba o rozlozenie na raty .Czas goni a mysli coraz bardziej (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

butelki z kilku metrów ciężko zauważyć , a jak w butelce jest sok z agrestu . A jeśli butelkę z alkoholem zainstaluje w skarpetce i będę pił coś ze skarpetki ? mayones Stary te kurwy (...)

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

, nasz kodeks cywilny to znowelizowana ustawa z 1964 r, prawo wekslowe to ustawa z 1932 roku, tylko nieliczne artykuły i pragrafy się zmieniały, natomiast niedawno zmieniła (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

dokumentacje moich blagan o kontakt z dzieckiem wznawianych raz na miesiac... Moja ex uparla sie i nie pozwala mi na zaden kontakt z corka. Nawet jak moja coreczka pisala maile do mnie lub (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

podstawione osoby z wykupionymi identyfikatorami.UWAZAJCIE. [/cytat] zgadzam sie z tym.mi napisali sms ze prosza o kontakt by dogadac sie jak zadzwonilem pani z tej frym grzecznie (...)

Służebność

Służebność

. Z tego względu ww. argumenty są jedynie próbą uzasadnienia jednego z dwojga możliwych stanowisk. Przepis art. 36 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

działalnosc i sam opłacam sobie zus w miejscu pracy w kturym pracuje własciciel lokalu z kturym miałem podpisanom umowe zakaczyłem wspułprace z ostatnim dniem kwietnia. własciciel lokalu podpisał (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

mógłbym się odnieść do Pani ostatnich zdań, które to bardzo dużo o Pani mówią i o tym jak mało Pani wie o temacie o którym z takimi emocjami się Pani wypowiada. tata77 (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 poz. 70. 14. Wyrok SN (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

KRK.Sedziowie wychodzą z założenia,że to kurator prowadzi karę do końca.Zamierzam troche z tym powalczyć.W poprzednim poście pisałeś o zapisie w Regulaminie wewnętrznego urzedowa....,o (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

szczególności koledze MAJORGRAF. Gwoli uzupełnienia mojego pierwszego postu dodam, iż chodzi o 30 mieszkań własnościowych w naszym bloku z czego 5 z mojej klatki schodowej to miejszość, (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

jego prace a on zrobi reszte prezes z tego co widze to masz problem ale z hurtownią nie z firma windykacyjna. Jezeli zwrocisz sie do hurtowni o skorygowanie pomylkowej faktury zo zera (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

płacenia .proszę o rade bo już jestem załamana .z góry dziękuje za odpowiedz . Beata Ta nowa ustawa to pic na wode.Mój ex ma dług ponad 12000.Założyłam zawiadomienie do prokuratury (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

to ostatnie zdanie nie dotyczy tylko osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, tak jesk w pkt.3 ust.1. Proszę o pomoc. Dodam tylko, że na decyzji o przyznaniu zasiłku rodzinnego, (...)

1

2

3

4

5

...

10