ustawa o kw i hipotece 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o (...)

Służebność

Służebność

należy, że obszar i konfiguracja nieruchomości nie są ? na gruncie art. 5 (rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych) ustawy o księgach wieczystych i hipotece - elementami, (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

przypadajaca na rok 2011?Z góry dziekuje kamila78 czy ktos moze mi dokladnie podac ile i za co jest odliczane od płacy brutto? I czy te odliczenia sa zawsze takie same i dla wszystkich (...)

Hipoteka Służebność

Hipoteka Służebność

wierzyciel jednak mam pytanie czy ta hipoteka pozostaje z datą jaką dokonał wpis bank czy sprzedaż długu skutkuje tym że wpis jest z datą z jaką firma windykacyjna wykupiła wierzytelność i wpisała (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

podpisałm umowe o wynajem mieszkania na czas okreslony(do maja)w umowie byla zawarat klauzura o miesiecznym wypowiedzeniu i o kaucji o ktorej dowiedzielismy sie w dniu podpisywania (...)

kupno nieruchomosci w mojej sytuacji

kupno nieruchomosci w mojej sytuacji

moim przypadku gmina i starostwo nie cofnęli danych z katastru i KW i w tych instytucjach wszystko jest tak ze właścicielem jest ten od którego kupuje. W dniu ostatecznym czyli (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

i po kolejnych telefonach do nich w takim przekonaniu byłam utwierdzana. Efektem było wyrzucenie świstków i trzeba było znów płacić. Ale było minęło. Jestem o mądrzejsza o (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

dalej:) bielawica Witam, i ja mam problem z opisywaną Firmą. Przesłali do mnie już pismo o przejęciu wierzytelności i kilka porozumień, a ja o żadne porozumienie nie prosiłem. (...)

podział majątku i co dalej

podział majątku i co dalej

198006 Proponuję Pan udać się z tym do komornika i przedstawić mu całą sprawę i zapytać jakie są koszty egzekucji z majątku byłego męża i jak to zrobić w przypadku współwłasności. (...)

Nieuwidocznienie ceny

Nieuwidocznienie ceny

i miód) sprzedaję na pobliskim targowisku. Strażnicy miejscy na podstawie art. 137 § 1 kW "atakują" mnie i innych podobnych sprzedających o to, że nie uwidaczniamy cen sprzedawanych (...)

Czym jest hipoteka kaucyjna?

Czym jest hipoteka kaucyjna?

zabezpieczania wierzytelności, które nie mogą być przedmiotem hipoteki zwykłej, ponieważ nie spełniają warunków wynikających z ustawy o księgach wieczystych i hipotece. student_prawa (...)

Czy mam pierwszeństwo, gdy uzyskam hipotekę przymusową w ściągnięciu długu? - HELP?

Czy mam pierwszeństwo, gdy uzyskam hipotekę przymusową w ściągnięciu długu? - HELP?

hipoteka zwykła będzie miała pierwszeństwo (bo została wpisana wcześniej?). Chodzi oczywiście o osoby fizyczne. Proszę o pomoc. Dziękuje (Marcin) kodeks cywilny odsyla nas w tej materii do (...)

KW art. 107 oraz 51 - szukam pomocy u dobrego adwokata

KW art. 107 oraz 51 - szukam pomocy u dobrego adwokata

WYKROCZEŃ KW art.107 KW art. 51 USTAWA O WŁASNOŚCI LOKALI Art. 13.1 Art. 16.1 Jestem w stanie pójść na drogę sądową z powództwa cywilnego ale szukam mądrego człowieka (...)

Prawo jazdy na motocykl w 2011 - jakie nowości ?? kategoria A2 , kategoria A , kategoria AM - SPRAWDŹ TO !

Prawo jazdy na motocykl w 2011 - jakie nowości ?? kategoria A2 , kategoria A , kategoria AM - SPRAWDŹ TO !

Prawo jazdy na motocykl w 2011 - jakie nowości ?? kategoria A2 , kategoria A , kategoria AM - SPRAWDŹ TO ! Od 2011 powstanie nowa kategoria A2, uprawniająca do prowadzenie motocykli o mocy (...)

Co oznacza termin

Co oznacza termin "właściciel każdoczesny"?

wieczystych i hipotece , bo przypuszczam ze chodzi ci o hipoteke darek Czy to oznacza jeżeli podpiszę umowę notarialną która wnosi : "- o wpis w dziale II księgi wieczystej (...)

mieszkanie od dewelopera

mieszkanie od dewelopera

mieszkanie od dewelopera Mam poważny problem z deweloperem i błagam o pomoc. Podpisaliśmy umowę przedwstępną w grudniu 2008 i mieliśmy otrzymać mieszkanie do 30 sierpnia 2009. Niestety (...)

Zmniejszenie hipoteki  od lutego 2011

Zmniejszenie hipoteki od lutego 2011

. nowelizacji ustawy o księgach wieczystych i hipotece. z góry dziękuję za pomoc!

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

barier administracyjnych, zmieniającą ustawę o świadczeniach rodzinnych. tadeusz 54 Witam i proszę o radę, o pomoc! Już jestem po rozwodzie od dzisiaj - dostałam papiery. Ale (...)

nielegalny handel

nielegalny handel

nielegalny handel Nowelizacja kodeksu wykroczeń z 31 sierpnia 2011 r. dała nowe uprawnienia dla straży miejskich i gminnych. Zgodnie z art. 603 par. 1 k.w. za takie zachowanie przewiduje (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

, zrobią się panu z tego odsetki karne a zapłacić i tak pan będzie musiał. Alimenty mają być świadczeniem na utrzymanie ale i edukacje dziecka, poza tym chodzi też o to co pan powinien (...)

Prawo meldunkowe

Prawo meldunkowe

tej działki?? Czy możę ma wejść w życie jakaś ustawa dotycząca meldunku na działkach i kiedy taka ustawa ma wejść w życie?? Bardzo prosze o szybką odpowiedz Monika G. Witam, (...)

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

mysl ustawy o sm i tak nalezalby sie spoldzielni ( nad przejsciem pomiedzy budynkami - przeswit) o pow. ok.500m2 zostal zamieniony z dzialką o pow. wiekszej zabudowanej przy lecznicy (...)

swietlik63

swietlik63

wstawilismy do lokalu moje (i partnerki) meble. Przypominam, że jedynym wlascicielem prawnym lokalu jestem JA. Pytanie brzmi: czy istnieje jakis przepis, na mocy ktorego mogę zabronic żonie wstępu do (...)

Od 10 maja 2011 można wyrzucić firmę z przetargu bez prawomocnego wyroku sądu !!!

Od 10 maja 2011 można wyrzucić firmę z przetargu bez prawomocnego wyroku sądu !!!

. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 25 lutego 2011 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2011 nr 87 poz. 484).

Opłaty sądowe za wpis do ksiegi

Opłaty sądowe za wpis do ksiegi

. obowiązuje nowa ustawa o kosztach sądowych, która wprowadza w sprawach z zakresu ksiąg wieczystych tzw. opłąty stałe. Jednakże są on różne w zależności od rodzaju wpisu. Wpis w wysokości (...)

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ???

PKWiU 2011 - ustawa o VAT 2011 - klasyfikacje statystyczne JAKIE ZMIANY ??? Od 1 stycznia 2011 r. podatnicy, aby ustalić właściwą stawkę VAT dla towarów i usług, (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

mam pewnosci co do swego ojcostwa i na 1 sprawie wnioslem o ustalenie ojcostwa DNA z prosba w wypadku przegranej o zwolnienie z oplaty 1.800 PLN. Sedzina odparla ze jak przegram to bezdyskusyjnie

Jak i czy można eksmitować żonę jeśli jest wymeldowana z mieszkania?

Jak i czy można eksmitować żonę jeśli jest wymeldowana z mieszkania?

dziećmi i ze mną. Czy można ją wyrzucić z mieszkania nie występująć do sądu? Np. wezwać policję i eksmitować ją ? Czesć,czeka cie eksmisja z nią ,ale lepiej zrobic eksmisje sąd przydzieli (...)

Zmiana w KW

Zmiana w KW

siedzibie spółdzielni w celu umówienia terminu. Prosimy o zabranie dowodu osobistego lub jego kserokopii.? Pismo nr 2 Cytat: ?Spółdzielnia XXX informuje że podpisanie aktu notarialnego Pełnomocnictwa (...)

A jakby tak dołożyć firmie Kruk

A jakby tak dołożyć firmie Kruk

windyki (ustawa z 06 czerwca 2011 Bardzo domagają się by płacić odszkodowania za art karne i cywilne O tak!!!!!!!! w pełni pracują na art 190akk,- stalking, art115par12, art191kk.. (...)

1

2

3