ustawa o funduszu świadczeń socjalnych 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Fundusz socjalny

Fundusz socjalny

zasad określonych w regulaminie.Dodatkowo Ustawa o ZFŚS określa, że przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

od nich usprawiedliwionych świadczeń ? do rodziców, w ostatniej kolejności do rodzeństwa. W naszym porządku prawnym niejednokrotnie zapomina się o zobowiązanych w dalszej kolejności, o (...)

Wczasy pod gruszą zasady

Wczasy pod gruszą zasady

dziekuje za pomoc pozdrawiam bibian8 Zgodnie z przepisami ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U. z 1996 r. nr 118, poz. 561 ze zm.), pracodawca (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych ( zdrowotnych, świadczenia urlopowego), w tym dodatków socjalnych, o których mowa w art. (...)

umowa o dzieło 2011

umowa o dzieło 2011

umowa o dzieło 2011 Umowa o dzieło stanowi atrakcyjną formę zatrudnienia zarówno dla pracowników jak i pracodawców z wielu względów: * nie są od tej umowy odprowadzane składki ZUS * (...)

Bony towarowe są niezgodne z prawem?

Bony towarowe są niezgodne z prawem?

finansowany jest z funduszu świadczeń socjalnych => zgodnie z ustawą NIE MOŻNA DAWAĆ UPUSTÓW (ani w złotówkach, ani w bonach); innymi słowy ustawa wymusza płacenie 100% wartości (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

zaswiadczenia z Urzedu Pracy o bezrobociu i o wysokosci zasilku 2) dopiero wowczas mozesz napisac o adwokata z urzedu ze wzgledu na brak srodkow finansowych 3) jezeli sad wyzszej instancji (...)

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych Czy pracodawca ma prawo ograniczenia dostępu zakładowej organizacji związkowej jedynie do wglądu w treść umowy o wspólnej działalności socjalnej (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

dzisiejszego nie wystąpiłam o podwyżkę. Jestem o to zla na siebie, ale pojście do sądu i "proszenie" się o pieniądze kosztuje mnie za dużo nerwów. Alimenty powinnny być płacone (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nowelizacje, o wyrażenie opinii na ten temat i ewentualne podanie ustawy i paragrafu oraz źródła literaturowego. Chciałbym nadmienić, że nie chodzi mi o zaniechanie płacenia alimentów, ale (...)

Szkoła zaoczna, a alimenty

Szkoła zaoczna, a alimenty

, nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Proszę o odpowiedź! boskii92 Proszę szybko złożyć pozew o alimenty z wnioskiem o ich zabezpieczenie na czas toczącego się postępowania. Pozdrawiam, (...)

Witam jak napisać podanie o przyznanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jednorazowego

Witam jak napisać podanie o przyznanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jednorazowego

Witam jak napisać podanie o przyznanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jednorazowego Witam jak napisać podanie o przyznanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń (...)

Podatek od imprezy firmowej??

Podatek od imprezy firmowej??

zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (lub z funduszu + przez pracowników) i suma wszystkich świadczeń z funduszu socjalnego, które w danym roku otrzymaliście, (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

pracę na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia albo umowy o dzieło, jeżeli (...)

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

znajdą przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998 roku. Ustawa określa zasady przyznawania świadczeń, a także przepisy o (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

sufit skakać.Spójrz w krio tam jest mowa o możliwościach zarobkowych zobowiązanego nie o tym jakie ma dochody.A o tej 1/3 to jakaś bzdura. niulka To ja tez mam pytanie, jestem po rozwodzie (...)

Ulga rehabilitacyjna

Ulga rehabilitacyjna

Niepełnosprawnych lub ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. kerto czy wydatki na przewodnika i użytkowanie samochodu w celach (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

znacznie wzrosły, a ja do dnia dzisiejszego nie wystąpiłam o podwyżkę. Jestem o to zla na siebie, ale pojście do sądu i "proszenie" się o pieniądze kosztuje mnie za dużo nerwów. (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

życia adamN oooo dzięki za link koci7 Witam. Mam pytanie w związku z zasiłkiem rodzinnym. Czytałam ustawę o tymze zasiłku i chodzi mi konkretnie o ten fragment: " Art. 6. 1. Zasiłek rodzinny

od czego zalezy renta rodzinna

od czego zalezy renta rodzinna

r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353) marina41

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

skrzywdzone. W takim przypadku lepiej go unikać. abby26 [cytat] a więc mam dwójkę dzieci 3 latka i roczek. nie mam rozwodu ani separacji. chce napisac o alimenty bo ojciec dziecko nie daje pieniedzy (...)

Zmiany w świadczeniach alimentacyjnych

Zmiany w świadczeniach alimentacyjnych

kwietniu br. pobierały świadczenia ze zlikwidowanego Funduszu Alimentacyjnego, mogą starać się o nowe świadczenie. Te, które już pobierają dodatek z systemu świadczeń rodzinnych, (...)

Paczka świąteczna jest wolna od PIT?!

Paczka świąteczna jest wolna od PIT?!

stosuje się do także do świadczeń o wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym 380 zł. ultramm Dobrze wiedzieć o tej sumie do 380zł, dzięki;) miqa no to bomba, u mnie nie więcej (...)

Emerytury 2011 - waloryzacja o 2,46% - wzrost o około 16 zł. - sprawdź !

Emerytury 2011 - waloryzacja o 2,46% - wzrost o około 16 zł. - sprawdź !

. wskaźnik waloryzacji. Ustawa budżetowa na 2011 r. przewiduje, że wyniesie ona 2,46%. Oznacza to symboliczny wzrost świadczeń - w przypadku najniższych o około 16 zł. Dla porównania, (...)

Fundusz alimen.

Fundusz alimen.

dotychczasowych zasadach.W miejsce tych świadczeń ustawa przewiduje dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka.Za osobę samotnie wychowującą dziecko uważa się osobę będącą panną,kawalerem,osobę (...)

Eksmisje z lokali mieszkalnych

Eksmisje z lokali mieszkalnych

prawnego od ponad 20 lat, za nic nie płaci, nie remontuje, itp. Ustawa o ochronie praw lokatorów uczyniła go lokatorem. Uzyskaliśmy zaoczny wyrok eksmisyjny, ale od 4 miesięcy nie możemy się (...)

Czy pracownik może otrzymać dopłatę do wczasów?

Czy pracownik może otrzymać dopłatę do wczasów?

w danej firmie regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS). Sprawdź jak wygląda to w twojej firmie. prawnik27

Ile będzie wynosić odpis na zfśs 2012?

Ile będzie wynosić odpis na zfśs 2012?

Ile będzie wynosić odpis na zfśs 2012? Witam chciałbym się dowiedzieć ile ma wynosić planowana na 2012 rok, wysokość odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w 2011 r. w (...)

obliczanie pensji brutto-netto

obliczanie pensji brutto-netto

pracodawcę) wynosząca 8,75% Podstawą niniejszego wyliczenia jest Ustawa z dnia 13 października 1998 r o systemie ubezpieczeń społecznych MONIKA86 Ponadto proponujemy lekturę artukułu "Składki (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

, ze trzeba wypełnić kilka dokumentów i wpłacić 850 pln wpisowego. Zrezygnowałem z tego, bo uważałem, że opłata jest zbyt wygórowana. W lutym 2011 r. otrzymałem pismo ze spółdzielni, że (...)

1

2