ustawa o emeryturach i rentach z 17.12.1998 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

koniecznym do nabycia prawa do emerytury, lecz warunkiem skorzystania z prawa do tego świadczenia. Art. 29 ustawy o emeryturach i rentach z FUS regulujący warunki uprawniające (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy? Czy to prawda,że od 1 lipca 2005 weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i (...)

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

znajdą przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998 roku. Ustawa określa zasady przyznawania świadczeń, (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

tygodni... Od początku mojego zwolnienia dyrekcja i pracownicy z mojej pracy dzwonia z pytaniem kiedy moge przyjsc do pracy i dokonczyc moją zaczeta prace.. czy to jest zgodne z (...)

Wypadek w drodze do pracy.

Wypadek w drodze do pracy.

odnosi się ustawa z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Za wypadek w drodze do pracy uważa się zdarzenie które jest (...)

Projekt ustawy o emeryturach i rentach 2011

Projekt ustawy o emeryturach i rentach 2011

Projekt ustawy o emeryturach i rentach 2011 Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach zakłada, że osoby, które zrezygnują do końca (...)

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. Nr 162, poz. 1118 ze zm.)czyli w 1997 r? Czy ma prawo ubiegać sie o przeliczenie emerytury (...)

od czego zalezy renta rodzinna

od czego zalezy renta rodzinna

r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353) marina41

Renta inwalidy wojskowego

Renta inwalidy wojskowego

określonych w przepisach o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. W ustawie nie ma zapisu dotyczącego inwalidów wojskowych, którzy posiadają prawo do (...)

Zasiłek alimentacyjny a MOPS i Sąd

Zasiłek alimentacyjny a MOPS i Sąd

rodzinne obejmuje .......jest tam napisane o emeryturach rentach i jest jeden punkt o alimenach,"alimenty na rzecz dzieci"problem w tym że ja popieram Alimenta od Państwa które (...)

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

podstawie przepisów: art.57 i 58 ustawy z dnia 17.12.98 r. o emeryturach i rentach z FUS( Dz.U. Nr 39, poz.353 ze zmianami) W uzasadnieniu napisano, że z (...)

Renta rodzinna - prośba o rady.

Renta rodzinna - prośba o rady.

Renta rodzinna - prośba o rady. Drodzy Użytkownicy, pragnę prosić o porady w związku z moją sytuacją z ZUS-em. Z góry dziękuję za Wasz czas. Do 30-go września br. (...)

początek choroby Renta

początek choroby Renta

początek choroby Renta Pozwolę sobie poinformować, że art. 57 ustawy o emeryturach i rentach z FUS znam cały, natomiast czego nie wiem. Otóż w 24 roku życia będąc na (...)

renta

renta

dalej dostawać rentkę aż do końca nauki?Z góry dziękuję za pomoc jeree Zawrcie związku małżeńskiego nie ma wpływu na prawo do renty rodzinnej. Zgodnie z art. 68 ustawy o emeryturach (...)

Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

Formalne zmiany stanu zdrowia a pobieranie renty rodzinnej

do ukończenia nauki w szkole, jeżeli przekroczyło 16 lat życia, nie dłużej jednak niż do osiągnięcia 25 lat życia (art. 68, ust. 1, pkt 3 ustawy o emeryturach i rentach z (...)

Wniosek o alimenta

Wniosek o alimenta

emeryturach rentach i jest jeden punkt o alimenach,"alimenty na rzecz dzieci"problem w tym że ja popieram Alimenta od Państwa które należa mi się od ojca,i nie wiem czy ten (...)

renty wyjątkowe - jak się o nie starać

renty wyjątkowe - jak się o nie starać

renty wyjątkowe - jak się o nie starać Zgodnie z art. 82 i 83 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych taką wyjątkową emeryturę (...)

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

emeryturę lub rentę można ponownie rozliczyć!!!

obliczonego poprzednio. W przypadku gdy zachodzą przesłanki do ponownego ustalenia emerytury lub renty (w myśl art. 110 ustawy 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z (...)

Problem z przyznaniem wcześniejszej emerytury

Problem z przyznaniem wcześniejszej emerytury

na Ustawę z dn. 17 grudnia 1998 o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

renta rodzinna a drugi kierunek studiów

renta rodzinna a drugi kierunek studiów

renta rodzinna a drugi kierunek studiów Proszę o pomoc. Zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach, przysługuje mi renta po Ojcu. Jednak z gdy ukońzcyłem 25 lat (...)

prawo pracy a emerytura

prawo pracy a emerytura

1998 o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Uważam że wszystkie warunki spełniłam ale ZUS wydał decyzję odmowną, argumentując że do końca 2008 (...)

Nienależnie pobrane świadczenie?

Nienależnie pobrane świadczenie?

lat, będąc na IV roku studiów. Zgodnie z art. 68 par. 2 ustawy o emeryturach i rentach, miałaby możliwość otrzymywania świadczenia przez kolejny rok, gdyby wykazała, (...)

wyższe emerytury

wyższe emerytury

emeryturach i rentach z FUS, każdy udowodniony okres opłacania składek zostanie doliczony do kapitału początkowego. mecho49 Zmiany dotyczą też rent, teraz osoby o długim (...)

Minimum potrącania

Minimum potrącania

procent, w zależności oo tytułu potrąceń i ponad kwotę odpowiadającą 60 lub 20 procent najniższego świadczenia (emerytury lub renty) - art.140 - 141 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o (...)

Jeśli chce emeryturę muszę się zwolnić z pracy

Jeśli chce emeryturę muszę się zwolnić z pracy

termin zwolnienia?? Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2011 nowym art. 103a ustawy z 17 grudnia 1998 o emeryturach i rentach z FUS (DzU z 2009 nr 153, (...)

Pracujący emeryci w 2011 roku !

Pracujący emeryci w 2011 roku !

pracujących emerytów? jakie są wady i zalety tego prezydenckiego projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach?? bardzo proszę o odpowiedź!

wstrzymanie emerytury

wstrzymanie emerytury

nie wiele czasu, aby wypowiedzeć pracę w takim okresie pozostaje tylko porozumienie stron.  tadek48 Odnośne przepisy: art. 103a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i (...)

1

2

3

4

5

...

22