ustawa o emeryturach z dnia 17.12.1998 tekst Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

, mam podobną sytuację z żoną czy mogę prosić o wyroki na maila vbjacek@wp.pl. Z góry dziękuję jacek Paskudka77 czy mogę poprosić o wyrok i apelacje na maila? Z GÓRY (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy? Czy to prawda,że od 1 lipca 2005 weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. Aż w (...)

od czego zalezy renta rodzinna

od czego zalezy renta rodzinna

r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 39, poz. 353) marina41

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

Fundusz alimen.

Fundusz alimen.

otrzymałaś pismo z FA wczytaj się ,tam jest napisane. anka Marcinie ! masz zupełą rację.Moja stara na kolejnej sprawie sądowej o alimenty przychodzi bez makijażu,zapłakana,ciuchy z (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

jego prace a on zrobi reszte prezes z tego co widze to masz problem ale z hurtownią nie z firma windykacyjna. Jezeli zwrocisz sie do hurtowni o skorygowanie pomylkowej faktury zo zera (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

członków wspólnoty. Możecie również z pośród siebuie wybrać zarząd i zarządzać samemu. Jacek Zgodnie z postanowieniami art.4 ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o spółdzielniach (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

. 1623 z późno zm.) oraz art. 104 § l, art. 105 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (tekst (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity (...)

Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

decyzję o wypłacaniu stypendium przez następne lata nauki, aż do ukończenia nauki zgodnie z programem nauczania. Tekst ustawy o promocji zatrudnienia znajdzie się u nas na stronie (...)

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

znajdą przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998 roku. Ustawa określa zasady przyznawania świadczeń, a także (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. knox ciulu na rope (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

oraz niektórych innych ustaw z art. 2 Konstytucji RP; art. 4, art. 5 ust. 1 oraz art. 7 pkt 1-4 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach i rentach (...)

Urlop macierzyński 2002

Urlop macierzyński 2002

. zaświadczenie lekarskie o ciąży i podanie do pracodawcy o dłuższy urlop. Istnieje duże prawdopodobieństwo że ZUS nie przyzna mi 26. tygodniowego urlopu ponieważ nie byłam pracownicą dnia (...)

Obecne niewolnictwo

Obecne niewolnictwo

rzymskokatolicki”. Jeśli nie zgadzam się z warunkami umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, to zrywam umowę z operatorem ale to nie oznacza, że nigdy nie będę korzystał (...)

Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

. Jednakże jak zostało to przedstawione w w/w wyroku TK przepisy te są niezgodne z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. ? prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity opublikowany (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy . Dz.U. 2001 r. Nr 71, poz. 733 (tekst pierwotny), Dz. U. 2005 r. Nr 31 poz. 266 (tekst jednolity), (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

podane jak na widelcu!!! jak juz robic szum to z glowa!!! eeww prawo-pracy.net eeww w artykule z gazety Gdańskiej było napisane o zabezpieczeniach a raczej o braku zabezpieczeń8-) (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

;- ustawa z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz. U. Nr 86, poz. 732 ze zmianami),- ustawa z (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

lokalu (nieruchomości) – osobę bliską. Takiej stanowisko zajął Sąd Najwyższy we wskazanym przez Panią wyroku z dnia 27 maja 2002 r. (I SA 413/02) z tym, że rozstrzygana była (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

ramach pomocy prawnej i często z tego korzysta. Są urzędy, które przyjmują umowy, ale robią to z braku znajomości przepisów. Raczej będzie miał Pan z tym kłopot. Odsprzedanie pojazdu (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed (...)

Uciążliwi lokatorzy

Uciążliwi lokatorzy

nic. Kilkanaście wizyt na policji, rozmowa dzielnicowego z uciążliwymi lokatorami - efekt zerowy, a po ostatniej wizycie dzielnicowego jest jeszcze gożej. Ja po prostu rezygnuję z dalszej walki (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

1

2

3

4

5

...

11