ustawa o dodatku mieszkaniowym z 21 czerwca 2001 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. (...)

Trzylatka - wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

Trzylatka - wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

zameldowania, nr dowodu tożsamości]. Z poważaniem, (odręczny podpis)" Przytaczane przepisy: USTAWA z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

91,73 m2 a w ustawie (o Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.)Jest (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

związanych z orzekaniem o stanie jego zdrowia w związku z potrzebą udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia. 6. O potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia, (...)

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy . Dz.U. 2001 r. Nr 71, poz. 733 (tekst pierwotny), Dz. U. 2005 r. Nr 31 poz. 266 (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

to ostatnie zdanie nie dotyczy tylko osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, tak jesk w pkt.3 ust.1. Proszę o pomoc. Dodam tylko, że na decyzji o przyznaniu zasiłku rodzinnego, (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

się nie znam na tym. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? milthir Mieszkam razem z rodzicami.Moje relacje z ojcem są na bardzo niskim poziomie.Czy mogę wystąpic do sądu (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed (...)

Ustawa o ochronie praw lokatorów - w czasie pożaru, po nim i remontu

Ustawa o ochronie praw lokatorów - w czasie pożaru, po nim i remontu

. Obciążając tym samym najemcę naprawą i konserwacją lokalu w myśl Art.6b pkt.2 - Ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie (...)

Problem z lokatorami bez umowy najmu i zameldowania

Problem z lokatorami bez umowy najmu i zameldowania

. Jeżeli nie masz większości, to nic nie możesz zrobić. Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca (...)

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

to ma się do punktu 2 mojego pisma czyli Art. 673 §2 KC 5.) na temat terminów wypowiedzenia umowy najmu lokalu mieszkalnego przez najemcę milczy również Ustawa z dnia 21 czerwca (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

obniżenia czynszu z dany okres (zgodnie z art.6a ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów). Wyczytałam też, że niezapewnienie obowiązku (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

2013-01-07 21:45:45 no to ok ? Ja 2013-01-07 21:45:57 ale musze cie w tym zobaczyc na zywo ;) ? DZIEWCZYNA XXX bb kochnie 2013-01-07 21:46:29 czemu? ? Ja 2013-01-07 21:47:04 no (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

65 alimenty.pl Wnieś te sprawę jak najszybciej - to jest sprawa z powóctwa cywilnego. Napisz też wniosek o zwolnienie z kosztów postepowania - dokumentując tym - że komornik siedzi ci (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25.06.1999r., (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

korzystało się z pomocy mops wcześniej potrzebne zaświadczenie to od pracodawcy o udzieleniu wychowawczego na jaki okres i na jakie dziecko zaświadczenie z ZUS o odkładaniu składek (...)

Problem z mieszkaniem od babci

Problem z mieszkaniem od babci

mieszkania. Wiem że jako wnuk nie mam praw do tego mieszkania po jej śmierci na podstawie art. 691 § 1 k.c. Oczywiście są jednak wyjątki jak art. 21 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 (...)

Problem z wlaścicielem lokalu

Problem z wlaścicielem lokalu

lokalu, jeśli przyjdzie z niezapowiedzianą wizytą o 6 rano, by trochę zmądrzał? W ustawie z dnia 21 czerwca 2001 r.o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym (...)

 Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

rachunków? Zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego, dalej u.o.p.l., lokator obowiązany jest opłacać podwyższone (...)

Problem z najemcami po wypowiedzeniu umowy.

Problem z najemcami po wypowiedzeniu umowy.

zniszczeń zwłaszcza podłogi (na panelach mi najbardziej zależy). Znalazłem informację o Ustawie z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

Lokator na gape

Lokator na gape

szansą (nie gwarancją!) pozbycia się brata jest skorzystanie z uprawnień wynikających z ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym (...)

Umowa najmu garażu - termin wypowiedzenia

Umowa najmu garażu - termin wypowiedzenia

wypowiedzenia wskazanego przepisami ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, w szczególności (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

płacenia alimentow. Moja byla ex z ktora jestem pare lat po rozwodzie robi wszystko by utrudnic kontakt z moim 10-letnim synem. Wyjechała najpierw z miasta poznala faceta zaszla z (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

pierwszą sprawe, ubiegam sie o uniewaznienie z tytułu niezdolności do podjecia istotnych obowiązków mąłżeńskich [po stronie męża, bardzo Cie proaszę o pomoc, bo boje sie że nic (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

. w dodatku oszukał go z płacą za luty prawie o połowe pensji, co zrobic żeby wypłacił całe wynagrodzenie i w końcu dostał umowę bo nawet nie ma ubezpieczenia???proszę o pomoc... (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

rozpatrzeniu wniosku Pana X X z dnia 20 czerwca 2019 roku o udostępnienie informacji publicznej w zakresie udostępniania protokołu rozprawy w sprawie o sygn. akt XXX z dnia (...)

kwaterunek mieszkanie

kwaterunek mieszkanie

? Niestety nie. Ustawa z 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów nie zalicza wnuka w krąg osób wstępujacych w stosunek najmu po śmierci głównego najemcy. Najlepszym (...)

1

2

3

4

5

...

8