ustawa o czasie pracy kierowcy w 2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

[racodawcy o ciąży. W każdym razie wiele kobiet o tym, że jest w ciązy dowiaduje się ok. 3 miesiąca, tak miała moja koleżanka, cały czas miała krwawienia, myślała, że to (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. W (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w Karcie Nauczyciela (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Kandydaci na aplikację nie składaja zapytań o karalność. Anca droga anco,badz anca nie moge sie z toba zgodzic, bo jestes w bledzie a co gorsza innych wprowadzasz w blad. Wystarczy zerknac (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Ubezpieczeń Społecznych, Strażą Graniczną oraz urzędami kontroli skarbowej. Równolegle kompetencje kontrolne w sprawach stosunku pracy wykonuje PIP. W 2002r. w 17% skontrolowanych (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

wnioskujaca o alimenty postępuje w sposób właściwy i nie narusza zasad współzycia spolecznego- np. dotad nie ukonczyla szkoly, a w chwili jak opisano w poscie ubiega sie o (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

alimenty.pl W 2005 roku wyjechale na stale z Polski do Anglii. W ty czasie moja ex wystapila o rozwod i w bardzo krotkim czasie go uzyskala (3 miesiace). Zostaly mi przysadzone (...)

abonament za TV i radio

abonament za TV i radio

Notak, a jeśli (zakładam, że jest teoretycznie taka możliwość) wjadę samochodem (mam w nim radio) w miejsce, w którym wykonuję swoją pracę i włączę radio w samochodzie (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

15 prawo-pracy.net Jestem na zwolnieniu lekarskim od miesiąca po wypadku samochodowym który był w godzinach pracy,byłam w zakładzie podać l-4 i zostałam powiadomiona o likwidacji (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

pisemnie/ o zamiarze skierowania sprawy do Sądu . Najlepiej na obecnym etapie udać się do Rzecznika Praw Konsumentów/ jest w każdym Starostwie/ i poprosić o pomoc w tej sprawie. (...)

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

Ryczałty za noclegi w kabinach samochodów. przez e-kierowca ? 6 mar 2009, o 18:27 Wyrokiem z dnia 19.03.2008r., syg.nakt: I PK 230/07, Sąd Najwyższy okreslił, iż umożliwienie kierowcy (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

2005r. jesteśmy w separacji (syg.Akt).Obecnie toczy się sprawa rozwodowa w Sadzie Okręgowym w P XIV Wydział Cywilny z siedziba w P(syg.Akt ). Od początku małżeństwa żona (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

problemu. bozena rudi.102@op.pl 0305 Witam, błagam kogoś o pomoc. Prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą w latach 2006 do 2012r. w międzyczasie z powodu choroby matki (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

:czy jesli zapiszę się w urzedzie pracy w moim przypadku gdy wygasla mi już umowa mogę się starać o "wychowawcze platne"kiedy już za chwile będe bez żadnych środków do życia Bardzo (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

rade miałam kredyt w żaglu , z powodu trudnej sytuacji przestałam płacić żagiel sprzedał wierzytelność do bestu w 2004 r. a oni raz na pół roku wydzwaniają straszą nawet potrafią (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

jest mowa o zakazie picia w miejscach publicznych??? art. 43 ustęp 1 mówi wyraźnie zakazuje się spożywania alkoholu w miejscach zakazanych w art. 14, a artykuł 14 nie mówi nic (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

mieszkania bez żadnego komentarza . Jak w życiu bywa to prezesi decydują o naszych mieszkaniach już w najbliższym czasie Sejm podejmie ustawę o nowym prawie spółdzielczym (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

(chyba że w gre wchodzi jakaś pomyłka wynikająca z w/w bałaganu). Pozdrawiam Tevion Mordercy to przesada ale dlaczego pracują dla nieuczciwych klientów którzy wyłudzają pieniądze (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

i opiekuńczego, tj. po dniu 13 czerwca 2009 r. W artykule tym omówione zostały ostatnie zmiany przepisów dotyczących świadczeń alimentacyjnych. W dniu 13 czerwca 2009 r. weszła (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

chodzi o nagrywanie rozmów to w zasadzie jest to w tym przypadku dopuszczalne na podstawie art 159 ust 2 PT, bo zakaz nagrywania komunikatu przeidziany w tym artykule nie dotyczy nadawcy (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

moim urlopie,a w roku 2005 w ustawie o emeryturach i rentach wprowadzono zapis,ze w at 32 uchylono w punkcie.1 ustep 2.Czyli to co nas interesuje.Nie wiem kto mowi prawdę? Czy (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

kilkunastu lat 2) nie ma znaczenia , czy podniosłam jedną czy 5 składek, bo przez kilkanaście lat prowadzenia dg wpłaciłam już ok 250.000 zł do ZUS w postaci składek 3) z L4 w czasie (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

w odwiedziny do swojej rodziny, bo syn jest za mały, albo ich nie zna, zawsze był jakiś powód. Po którymś ich powrocie syn zrobił się dziwny, jakby cofnął się w rozwoju co najmniej o (...)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

Nowe prawo o alimentacyjne (2017)

uchylaniu się, tak jak formułuje to artykuł 209 par. 1 kk w nowym brzmieniu? Joga94 Witam dostałem z policji wezwanie w charakterze świadka w sprawie o przestępstwo z art.209 & (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

dla swojej zony i dzieci, mieszkam teraz w stanie surowym, moj syn w czasie tej "nieformalnej separacji" mial przerwy w "widzeniach" nawet 9 miesiecy!! prosze moje Panie o pomoc, (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

-pracy.net w pazdzierniku 2011r przekroczyło mi 10 lat pracy(ze stażem) nie wiedziałm ze staz wlicza mi sie do lat pracy i dokumenty o stazu dostarczylam księgowej w (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

jeżeli ojciec nie bierze w tym udziału to oczywiste, że musi ponosić wyższe koszta finansowe. Mama daje Ci miłość pomoc w nauce, wychowuje Cię, troszczy się o Ciebie w czasie (...)