ustawa o cudzoziemcach z 2006 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Prawo meldunkowe

Prawo meldunkowe

cudzoziemców znajdują się w Ustawie o cudzoziemcach. Wszystkie aktu prawne dostępne w inernecie. Ewa Ewa Ch Droga Ewciu, Obowiązek meldowania się cucdoziemców nie jehst okreslony w ustawie (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

przysylaja smsy o tresci ze jest jeszcze jakas ostatnia szansa zawarcia z nimi ugody i ze mam zadzwonic ale nawet nie wiem o co im chodzi, nie mam zadnego dlugu a o tej firmie dowiedzialam (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-cywilne.net Mam wazne pytanie. Moja rodzina otrzymala wczoraj list z banku SKOK z informacja ze jestesmy spadkobiercami kredytu ktory w 2004 roku zaciagnela moja siostra. Nikt z rodziny (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

po wypadku w 2006 roku! Z ubezpieczeniem było wszystko ok. Z panią, do której się dodzwoniłam, nie dało się rozmawiać. Wyszukałam w kc paragraf, który mowi o tym, że (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

65 alimenty.pl Wnieś te sprawę jak najszybciej - to jest sprawa z powóctwa cywilnego. Napisz też wniosek o zwolnienie z kosztów postepowania - dokumentując tym - że komornik siedzi ci (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 2) 91,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 3) 98,00 zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

następujące: czy w takiej sytuacji mogę skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia? Z góry dziękuję Pozdrawiam Joanna Joanna prawo-pracy.net Witam, chciałabym zapytać, co z nauczycielem, (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zapłacona ani jedna faktura.przychodzą pisna z ery o róznej treści.czego mozna się spodziewać dalej???jaki będzie tok tej sprawy.co można z tym zrobić?pozdrawiam serdeczeni i z (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

z grubej rury proszac o umorzenie(wiem ze szanse sa bliskie zeru ale przynajmniej zyskam czas )czy tez od razu wystapic z prosba o rozlozenie na raty .Czas goni a mysli coraz bardziej (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy? Czy to prawda,że od 1 lipca 2005 weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

na razie nic nie mówi o rozwodzie ale kiedyś to nastąpi. Proszę o pomoc jak sobie z tym poradziliście jeśli was ten temat dotyczy suselka@wp.pl gosik 30.03.04 złożyłam pozew o (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

za mandat nieopłacony komunikacji miejskiej w Szczecinie z 2006 roku. Czy ja muszę to zapłacić. Czy mogę napisać podanie o prośbę umorzenia tej egzekucji z powodu iż (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

szczególności koledze MAJORGRAF. Gwoli uzupełnienia mojego pierwszego postu dodam, iż chodzi o 30 mieszkań własnościowych w naszym bloku z czego 5 z mojej klatki schodowej to miejszość, (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Ustawa o kuratorach z dnia 27 lipca 2001 roku dz.u.98 poz.1071.Pozdrawiam legus szukam materiałow dotyczących pracy kuratora metodyka pracy etc. moj adres to chris-sd-114@o2.pl (...)

naprzemienna opieka nad dzieckiem

naprzemienna opieka nad dzieckiem

, wspólnie powierzyć można było tylko wyjątkowo jeżeli wymagane to było przez oboje rodziców w ramach ustawy rozwodowej z roku 1970. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy 54z (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

,jeśli była by taka możliwość proszę o pomoc,jakąkolwiek,z góry serdecznie dziękuję. marcin proszę o przesłanie podania o unieważnienie ślubu kościelnego Twojego brata,z (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wyliczen z gazowni jest to 10x1,75 + abonament czyli jakies 25 zł. NIestety nie ejstem zameldowana! problem wynika z tego, że wynajmująca wmówiła mi, że musi przy tym być i powiedziała, (...)

umowa najmu

umowa najmu

świadczenia okresowe oraz roszczen związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej ? trzy lata ?czy ona ma prawo ubiegac się o jakie klowiek roszczenia jeśli rok 2010 , 2009 , i 2008 był (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

, ulegają zawieszeniu z mocy prawa z dniem ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Natomiast po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, postępowanie to umarza (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

o Was o waszych relacjach z dziećmi Przemass Witajacie! ja mam taki problem...zylam z facetem 6 lat w zwiazku zwanym 'konkubinatem' mamy dziecko.facet mnie wyrzucil z domu,wczesniej (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

podane jak na widelcu!!! jak juz robic szum to z glowa!!! eeww prawo-pracy.net eeww w artykule z gazety Gdańskiej było napisane o zabezpieczeniach a raczej o braku zabezpieczeń8-) (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

, mam podobną sytuację z żoną czy mogę prosić o wyroki na maila vbjacek@wp.pl. Z góry dziękuję jacek Paskudka77 czy mogę poprosić o wyrok i apelacje na maila? Z GÓRY (...)

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

. Dziecko odzyskalam. Od tego momentu minelo 1,5 roku. Nie pytał nawet 1 raz czy moze sie z dzieckiem spotkac. Teraz po 1,5 roku gdy wystąpilam o rozwod on nagle jest kochajacym ojcem, (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

-pracy.net Witam, w II 2008 obroniłam lic. w lutym 2010 roku bronie magistra. Od 25 IV 2006 byłam na stażu a od 10 października 2006 jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

;- ustawa z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz. U. Nr 86, poz. 732 ze zmianami),- ustawa z dnia (...)

Cudzoziemiec problem z pobytem

Cudzoziemiec problem z pobytem

humanitarnych bądź zgodnie z art 303 Ustawy o Cudzoziemcach wniosku o ochronę uzupełniającą, gdyż zgodnie z brzmieniem art. 303 Art. 303. [Odstąpienie od wydania decyzji (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

was slyszała cos o tym ze od nowego roku 2009 weszla ustawa ze lekarz prowadzacy ciaze musi wystawic zaswiadczenie ze jestem w ciazy i z tym zaswiadczeniem trzeba sie zglosic do lekarza (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

1

2

3

4

5

...

14