ustawa o bezrobociu i promocji zatrudnienia 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Staz absolwencki a Unia???

Staz absolwencki a Unia???

ubieganiu się o dni wolne. Nie ma pożyczek, są dotacje. Jedną z istotniejszych zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy są zmiany w zakresie (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

( śmiesznej i małej kwoty) i o opuszczenie tej pracy.Czy jest możliwość pozwania takiego pracodawcy (po pierwsze była to praca a czarno, po drugie została oskarżona o coś czego (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

zaswiadczenia z Urzedu Pracy o bezrobociu i o wysokosci zasilku 2) dopiero wowczas mozesz napisac o adwokata z urzedu ze wzgledu na brak srodkow finansowych 3) jezeli sad wyzszej (...)

Ukarana za chęć do pracy!

Ukarana za chęć do pracy!

mieć staż pracy równo 30 lat. Usilnie szukałam zatrudnienia, by nie pozostać bez środków do życia. Nie było to łatwe, gdyż mieszkam w rejonie o wysokim bezrobociu strukturalnym. (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozwiązujesz. Wypowiedzenie i rozwiązanie to nie są wyrażenia równoznaczne. Zobacz, że w niedozwolonych postanowieniach umownych występują i wypowiedzenie, i rozwiązanie, i (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

pieniądze i w którym zostały moje meble i mych rodziców)!Kobieto i wy wszystkie iddzcie po rozum do głowy,albo wreszcie przestańcie tylko myśleć o sobie,a zacznijcie naprawde (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 69, poz. 415, z późn. zm.) są one walory- zowane o średnioroczny wskaźnik cen towarów (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

, założylam sprawę w sądzie o zaprzeczenie ojcostwa, sprawa już odbyła się i dzieciaki mają nazwisko swojego ojca. i wtym moje pytanie co powinnam teraz robić z RODZINNYM i (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

przypadajaca na rok 2011?Z góry dziekuje kamila78 czy ktos moze mi dokladnie podac ile i za co jest odliczane od płacy brutto? I czy te odliczenia sa zawsze takie same i dla wszystkich (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nowelizacje, o wyrażenie opinii na ten temat i ewentualne podanie ustawy i paragrafu oraz źródła literaturowego. Chciałbym nadmienić, że nie chodzi mi o zaniechanie płacenia (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lutego znowu sie zatrudniłam w tej samej firmie ile mi sie należy urlopu i czy po pół roku mi się należy urlop i ile mańka prawo-pracy.net pracuje od grudnia 2008 roku w tygodniu po 8 godzin (...)

Mam  ukończone  55 lat/ kobieta /  i  35  lat pracy  zawodowej.Czy  mogę  starać  się na świadczenie

Mam ukończone 55 lat/ kobieta / i 35 lat pracy zawodowej.Czy mogę starać się na świadczenie

2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, przez co najmniej 6 miesięcy, a po upływie tego okresu jest nadal zarejestrowana jako bezrobotna, 2. w okresie pobierania (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

komornika i bezpodstawnie odwiesiła mu alimenty berta25 Witam i proszę o pomoc w sprawie mojego partnera.Chodzi o alimenty 700zł które opłacał regularnie od lipca 2015 (...)

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

. 92 z późn. zm.) 2) Ustawa z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. 2008r. Nr 69, poz.415 z późn. zm.). 3) Rozporządzenie Ministra (...)

koniec umowy na czas określony

koniec umowy na czas określony

zaległy, przysługujący Wam urlop wypoczynkowy. Pozdrawiam Mecenes Czesław Dzień dobry, Mam taką sytuację, że mam umowe terminową o prace do końca roku i powiedziałem szefowi, że nie (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

i po kolejnych telefonach do nich w takim przekonaniu byłam utwierdzana. Efektem było wyrzucenie świstków i trzeba było znów płacić. Ale było minęło. Jestem o mądrzejsza o (...)

czy wniosek o zaprzestanie ściągania kwot alimentacyjnych od ojca mam składać u komornika czy w sądzie???

czy wniosek o zaprzestanie ściągania kwot alimentacyjnych od ojca mam składać u komornika czy w sądzie???

81zł. W związku z powyższym mam pytanie czy należały mi się alimenty które pobrałem w grudniu 2011??? I czy wniosek o zaprzestanie ściągania kwot alimentacyjnych od ojca mam składać (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

lekarza i on daje mi orzeczenie o konieczności pójścia na taki urlop? Bardzo proszę o jasne odpowiedzi. Z góry dziękuję. [/cytat] chmielewskamag czy można zmienić warunki pracy (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

dziewczyny dawno mnie nie było bilans ostatnich dni 4 wygrane sprawy o podleganie i 7 o zasiłek , gratuluje tym którzy się mnie słuchają i żałujcie Ci którzy jednak się nie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

rozumiem.Będę na zwolnieniu przez więcej niż 180 dni a słyszałam że po tych dniach trzeba się starać o zasiłek rehabilitacyjny.Ale kiedy zapytałam o to lekarza to mi powiedział że żadna (...)

staż a wymiar urlopu

staż a wymiar urlopu

bezrobotnego do 25 roku życia , stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy na zasadach określonych w art. 30 ustawy z dnia 14 grudnia 1994r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu( (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

wpis Raportu i wyszło, że jestem niesolidnym partnerem. Proszę o pilną odpowiedź. a.b. w 2001 rozpoczęłam szkołę, wpłaciłam wpisowe i pierwszą ratę, ale zrezygnowalam ze szkoły (...)

Sylwester Studencki  Góral Party Camp 2011

Sylwester Studencki Góral Party Camp 2011

idealne rozwiązanie... dołącz do najbardziej imprezowych studentów z całej Polski i jedź z nami na Góral Party Camp 2011 !!! Razem zwiedzimy całą okolice i podbijemy wszystkie stoki (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

dalej:) bielawica Witam, i ja mam problem z opisywaną Firmą. Przesłali do mnie już pismo o przejęciu wierzytelności i kilka porozumień, a ja o żadne porozumienie nie prosiłem. (...)

Alimenty od syna

Alimenty od syna

to komornik się wreszcie za mną ujął (co rzadko się zdarza) i powiedział " jeżeli on robi doktorat to musi pracować i alimenty mu się nie należą". Nie sposób opisać całe życie (...)

jak napisać podanie o zwrot kosztów podrózy

jak napisać podanie o zwrot kosztów podrózy

podstawie art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2004 r. Nr 99, poz. 1001 z późn. zm.) oraz Regulaminu Nr 1/2008 (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

pismo i dal mi je do podpisania. Glupioa pospisalam po czym wybieglam szybko z tamtad i w domu dopiero zobaczylam co podpisalam. Tresc pisma jest nastepujaca: Zwracam sie z prosba o rozwiazanie (...)

Alimenty od Matki

Alimenty od Matki

pelnoletnie) staramy sie pomagac i radzic na tyle ile sie da,ale przeciez skoro rodzice chcieli miec nas i tak gadaja o wyksztalceniu,ktorego oni sami czesto nie posiadaja to sa nam winni pomoc (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

teoretycznie gdyż pomaga mu matka/Zapomniałam wspomnieć że ma swoje mieszkanie i bardzo drogi samochód i ogólnie żyje w luksusie a ja spłacam wszystkie długi i kredyty za wychowaczy.prosze (...)