Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  porodzie poproszono mie o zarobki z przed 2 lat moje i ojca moich dzieci!! pozdrawiam Kamila prawo-pracy.net CZY ktoś wie do ilu lat mogę wziąć urlop wychowawczy?? Syn ma już 12 lat , a ja nie skorzystałam (...)

 • Urlop ojcowski19 Lipca 2010

  Witam wszystkich, jak to jest z urlopem ojcowskim? W pracy mojego męża poinformowano go, że może wziąć taki urlop zawsze wtedy, kiedy przedstawi odpowiednie zaświadczenie, że matka dziecka pracuje (...)

 • urlop ojcowski w zatrudnieniu na umowe zlecenie17 Maja 2011

  Witam Państwa! Czy osobie zatrudnionej na umowę zlecenie przysługuje urlop ojcowski? Jeżeli tak, jak obliczane jest wynagrodzenie za ten urlop? Jakie elementy powinien zawierać wniosek (...)

 • Prawo do nagrody za 100% obecność w pracy22 Grudnia 2011

  Pracuje w instytucji, tzw budżetówce. Funkcjonuje u nas Zarządzenie Pracodawcy w Sprawie Przyznawania Nagród. Zgodnie z jednym z § cytuje: "niewykorzystana kwota zostanie rozdysponowana na nagrody dla pracowników, (...)

 • Urlop ojca na dziecko27 Grudnia 2010

  Witam Mam pytanie jaki urlop przysługuje ojcu na dziecko?Chodzi mi juz o nowy rok?Z góry dziekuję za informacje? Urlop ojcowski jeśli nie był wzięty a dziecko nie przekroczyło 1 roku (...)

 • Tacierzyński ile i dla kogo?8 Kwietnia 2011

  Czy pomimo tego, że moja żona wykorzystała już urlop macierzyński mogę wziąć tak zwany macierzyński? Ile to będzie dni? Przysługuje każdemu ubezpieczonemu ojcu, którego dziecko nie ukończyło (...)

 • Urlop ojcowski.20 Października 2011

  Cześć, czołem:) mam proste pytanie. niedługo mnie u mojemu chłopakowi urodzi się dziecko, chciałabym żeby na początku spędził z nami trochę czasu w domu i nam pomógł. Tylko że ani on ani ja nie orientujemy (...)

 • Urlop ojcowski!!8 Października 2010

  Witam Mam takie pytanie jak wygląda sprawa urlopu ojcowskiego jakie pismo należy złożyć do pracodawcy i ile taki urlop może trwać?Z góry dziekuję za odpowiedzi

 • urlop ojcowski tj. tacierzyński19 Stycznia 2010

  Czy pracownik-ojcec pracujący na dwóch etatach tj. w firmie X pełen etat, w firmie Y 1/2 etatu może skorzystać z urlop ojcowskiego w obydwu firmach w tym samym okresie?, urlop ten jest rozliczany (...)

 • urlop ojcowski a umowa zlecenie7 Lutego 2012

  witam, mam pewne pytanie, maz ma mozliwosc zatrudnienia sie na umowie zlecenie, zastanawia sie czy wtedy ma mzoliwosc skorzystania z urlopu ojcowskiego, jezeli tak to jak obliczyc wynagrodzenie za ten urlop? (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane