Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak odzyskać od pracodawcy należne pieniądze?17 Października 2002

  Witam, Mój tata został zwolniony z przyczyn ekonomicznych zakładu w dniu 31.09.2002 .. Przysługuje mu świadczenie przedemerytalne i dokumenty zostały już złożone w Urzędzie Pracy. Jest tylko problem z (...)

 • REKLAMACJA z tytułu 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową23 Grudnia 2013

  Witam, kupiłem TV lecz po kilku dniach okazało się że pojawiła się wada (okresowy brak głosu). Wystosowałem więc odpowiednie pismo do sklepu w którym zakupiłem TV: "..... Z uwagi na ww. niezgodności (...)

 • zasiedzenie działki2 Maja 2011

  Witam! Po upływie jakiego czasu można wnieść do sądu o zasiedzenie działki? Witam, mam pytanie odnośnie ,możliwości zasiedzenia działki przez spółdzielnie, czy będzie ona mogła zasiedzieć (...)

 • Czy istnieje możliwość przejęcia długu osoby fizycznej ????4 Lutego 2010

  Czy istnieje możliwość przejęcia długów Żony na siebie z zobowiązaniem ich spłaty w całości ? Czy taki mechanizm jest możliwy w przypadku osób fizycznych ? Przy przejęciu długów mogę przedstawić (...)

 • karany prawnik??9 Grudnia 2004

  jestem studentem prawa i mam wyrok w zawieszeniu za przestepstwo umyslne. Okres trwania kary zakonczy mi sie jeszcze w czasie nauki na uczelni i uzyskam wtedy wymaz z rejestru osob karanych i bede mogl legitymowac (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie16 Września 2004

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło wg ustawy) zaczęły sie pisma i telefony. po rozmowie (...)

 • Towar nieodebrany przez klienta9 Października 2002

  Klient oddał do naprawy komputer, w którym wcześniej dokonał wady poprzez samodzielne nieprawidłowe podłączenie kabli. Obecnie odmawia zapłaty za usługę serwisową, zabrania sprawnego sprzętu,co więcej (...)

 • Wypowiedzenie stosunku pracy a zwolnienie26 Listopada 2013

  Pracowałam w firmie 6 lat.Dostaliśmy wszyscy(Ja+10 pracowników)wypowiedzenia (powód:likwidacja stanowiska pracy)i świadectwa w jednym dniu 30.09. Na wypowiedzeniach były daty odpowiednio wcześniejsze do okresu (...)

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane