umowy cywilnoprawne zmiany w 2011 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ?? Najniższa krajowa 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto, tj. w 2011 roku stawka minimalna brutto wynosi 1386 zł. tak (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

odpowiedzieć na kilka kwestii, które pojawiły się w tym wątku dotyczących firmy P.R.E.S.C.O. 1. P.R.E.S.C.O. jest legalnie działającą firmą w Polsce już od 1998 roku zarejestrowaną (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

, czemu tak się dzieje. Ten materiał nadaje się do programu Państwo w Państwie i na skargę do ETS w połączeni z informacją do mediów. Jedyną drogą do zmiany tego stanu rzeczy jest (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 2) 91,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 3) 98,00 zł na dziecko w wieku powyżej (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje w (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

obowiazki przechodzą na nowego właściciela, a tymczasem ubezpieczyciel wystawił polisę OC na mnie oraz na poprzedniego (!!!) właściciela, czyli w zasadzie w roku 2011 samochód (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lutego znowu sie zatrudniłam w tej samej firmie ile mi sie należy urlopu i czy po pół roku mi się należy urlop i ile mańka prawo-pracy.net pracuje od grudnia 2008 roku w tygodniu (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł czy (...)

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie

dostaniesz - bo nie ma umowy. A sądzenie się w tym wypadku to strata czasu, choć masz do tego prawo. mdfan mam parę pytań o ubezpieczenie w ramach umowy zlecenie, mam szanse popracować (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

na 3 roku studiów licencjackich. w lipcu mam obronę. Jednak w styczniu tego roku zawarłam związek małżeński (cywilny). Ale nie mieszkamy z mężem razem i ja nie pobieram od niego (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

zarzut, że w umowie jest inna osoba niż w dokumentach pojazdu. Natomiast nabywca pojazdu w Niemczech może odsprzedać pojazd bez dokonania rejestracji. Taka transakcja może nie być udokumentowana (...)

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy W latach 2009 - 2011 pracowałem na podstawie umowy o pracę. W okresie tym podpisałem 3 umowy o prace: 1. Dnia 11 grudnia (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w momencie rozwiązania umowy o pracę, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. tj. w tym przypadku 3/12 z 26 dni albo z 20 dni. Pozdrawiam Ela prawo-pracy.net (...)

umowa najmu

umowa najmu

ile zapłaciliśmy dopiero po kilku mc w 2008 roku?? umowa trwała dalej?. W 2010 roku w grudniu dowiedziałam się że wyprowadzam się z Polski? więc muszę zamknąć działalność? (...)

kupno nieruchomosci w mojej sytuacji

kupno nieruchomosci w mojej sytuacji

chciał mi sprzedać tez dzwonił i mówił ze jest gotowy do podpisania a my mamy w notatce info o tym co zaistniało i nie podpisaliśmy w wyniku zaistniałych okoliczności świadczących ze ktoś (...)

Zakup auta z tzw

Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie chwile na odlicznenie VAT

zakupie bądź podjęciu samochodu osobowego w leasing, można maksymalnie odliczyć 60% podatku VAT (ale nie więcej niż 6 tyś zł). Wg projektu ustawy od nowego roku przepisy te jednak mają ulec (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

ZAMIESZKUJĘ DALEJ Z TATĄ. DZIECKO RÓWNIEŻ ZGŁOSIŁAM DO OPŁAT. W 2010 ROKU WYMELDOWAŁAM SIĘ OD MAMY WRAZ Z DZIECKIEM.W 2011 ROKU TATA ZŁOŻYŁ WNIOSEK O ZAMELDOWANIE MNIE WRAZ (...)

urlop wychowawczy 2011

urlop wychowawczy 2011

urlop wychowawczy 2011 Ile dni przysługuje zarówno matce jak i ojcu w ramach urlopu wychowawczego? Czy nastąpiły jakieś zmiany w wymiarze urlopu w 2011 roku? (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

zasięgnąłem porady w kancelarii Grzybkowski-Guzek w Poznaniu. Oczywiście sprawa skończyła się w sądzie ale została wygrana więc bardzo się z tego powodu cieszę. Fachowe porady i (...)

Zmiany w kodeksie pracy -2011

Zmiany w kodeksie pracy -2011

Zmiany w kodeksie pracy -2011 Witam Mam pytanie czy są jakies zmiany jeśli chodzi o kodeks pracy w nowym roku 2011 jeśli macie potwierdzone informacje prosze piszcie (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

wynagrodzenie za prace praktykanta w wkacje?? ju***** prawo-pracy.net Za prace praktykanta w wakacje jest takie samo wynagrodzenie jak dostajesz w ciągu roku szkolnego.... W (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

528 ? 14.839,02 zł + 32% nadwyżki ponad 85.528 zł czy w 2011 roku zajdą jakieś zmiany ?? z góry dziękuję za odpowiedź! warsza Witam, chciałbym zmienić pracę ale w (...)

Nazwisko dziecka

Nazwisko dziecka

Pajór. W 2011 roku wziwlismy slub i syn oraz maz zmienili nazwisko na Zys. Od tego roku od lipca jestesmy z mezem po rozwodzie. Teraz byly maz zmienia nazwisko na swoje Pajór i chce (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

prawnika!!! Mało tego-wiem,że alimenty działają w obie strony-nie tylko rodzic-->dziecko, ale też dziecko--->rodzic w sytuacji,gdy ten pozostaje w niedostatku.Ja wiem,że w tej (...)

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

zdziwiony dowiedziałem muszę zapłacić im od tej kwoty opłatę bo : "Witam, Zgodnie z zapisami umowy każde zmniejszenie salda długu w trakcie trwania obsługi w KRUK jest traktowane jako (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

instancyjnego: a. nowe uprawnienia i obowiązki sądu w postępowaniu dowodowym, b. nowe uprawnienia i obowiązki stron w postępowaniu dowodowym, c. zmiany w obrębie art. 126 KPC, d. zmiany (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

instancyjnego: a. nowe uprawnienia i obowiązki sądu w postępowaniu dowodowym, b. nowe uprawnienia i obowiązki stron w postępowaniu dowodowym, c. zmiany w obrębie art. 126 KPC, d. zmiany (...)

1

2

3

4

5

...

7