Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spółka cywilna11 Lutego 2001

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć solidarność. Czekam na solidne argumentacje. Zobaczymy (...)

 • Spółka cywilna a słowna umowa.6 Października 2013

  Witam. Ponad rok temu z ówczesnym przyjacielem postanowiliśmy zainwestować równe pieniądze w otwarcie sklepu. Na początku stwierdziliśmy, że nie warto zakładać spółki, aby nie płacić podwójnie (...)

 • długi os.fizycznej a zalozenie spółki z o.o.?17 Marca 2009

  Witam, jestem na etapie zakladania spolki z o.o. wedlug nowych zasad i mam kilka pytan, liczac na fachowe i pomocne odpowiedzi 1. jak wygląda sytuacja odpowiedzialności zarządu i wspólników spółki (...)

 • Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.)22 Kwietnia 2013

  Dotyczy: Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.) Dzień Dobry, w spółce z o.o. podział własności jest następujący: Udziałowiec A1: 40% Udziałowiec A2: 37% Udziałowiec A3: 20% Udziałowiec (...)

 • Wszyscy wspólnicy mają równe prawa w spółce?24 Września 2012

  Witam, moje pytanie brzmi czy wszyscy wspólnicy mają równe prawa w spółce? Jeżeli ustawa lub umowa spółki nie stanowi inaczej, wspólnicy mają równe prawa i obowiązki w spółce. Jednak (...)

 • Udziały w spólce jawnej2 Grudnia 2002

  Czy występtępuje możliwość przekazania udziałów na rzecz dziecka niepełletniego (pawelzwierz) Przeniesienie udziału w spółce jawnej na osobę niepełnoletnią jest możliwe, jednakże osoba ta powinna (...)

 • Umowa spółki cywilnej30 Kwietnia 2001

  W obecnej sytuacji w jakiej są spólki cywilne zastanawiam się czy w jakiś sposób trzeba zmienić samą umowę. np. słowo "wspólnicy" zastąpić słowem "przedsiębiorcy". (KrystynaW) Nie. (...)

 • Spółka cywilna i Spółka Z o.o2 Czerwca 2010

  Witam, mam pytania odnośnie spółki cywilnej i spółki z o.o. Czym one się dokładnie różnią? Jakie są ich plusy i minusy? Oraz czy można przerejestrować spółkę cywilną na spółkę z (...)

 • Jak sprzedac udziały w spółce z o.o.?23 Października 2002

  Po śmierci mojego Ojca stałam się wlascicielka udzialow w społce z o.o., które to udzialy sa juz prawnie moja wlasnoscia, po przeprowadzeniu sprawy spadkowej. Czesc udzialow w tej spolce jest moja, czesc nalezy (...)

 • umowa u notariusza czy nie?26 Maja 2007

  witam serdecznie Chciałem zapytać, czy decydując się na założenie spółki jawnej, stosowną umowę należy spisać u notariusza, czy też nie? Różne źródła podają różne informacje na ten temat (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane