Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym różni się umowa o dzieło od umowy o pracę?9 Listopada 2011

  Witam Serdecznie Może pytanie wydaje się banalne, ale jeśli tak ot tym lepiej, bedzie łatwiej mi je wytłumaczyć. Chciałbym się dowiedzieć jakie sa różnice między tymi dwoma rodzajami umów. Powtarzam, (...)

 • zerwanie umowy o dzieło27 Sierpnia 2010

  W jaki sposób można przerwać umowę o dzieło? Jakie grożą konsekwencje? Czy jest jakiś czas 'wypowiedzenia' takiej umowy jeśli nie zostało to wpisane w umowę? W przypadku umowy o dzieło (...)

 • koniec umowy na czas określony5 Stycznia 2009

  Witam, mam pewien problem za półtora miesiąca kończy mi się umowa na czas określony, mój pracodawca chce mi ja przedłużyć, jednakże ja nie chcę. czy w takiej sytuacji umowa automatycznie (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka11 Lipca 2002

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. Próbowałam dowiedzieć się jaka jest moja sytuacja, (...)

 • Co zrobic jesli byly maz nie placi15 Września 2005

  Witam wszystkich serdecznie. Mam takie pytanie. Związałem się z kobietą (nie jesteśmy małżeństwem), która jest rozwiedziona i ma 11 letniego syna, który jest chory i pozostaje pod opieką specjalisty. (...)

 • Weksel in blanco26 Maja 2001

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. Teraz gdy chcę odejść z firmy pracodawca szantażuje (...)

 • Umowa o dzieło - pytania25 Marca 2004

  Witam serdecznie Po krotce postaram sie przedstawiac moj problem Wykonuje dla pewnej firmy projekty. Niestety z uwagi na niedostarczenie mi pozostalych niezbednych do wykonania dziela materialow nie jestem w stanie (...)

 • UMOWA ŁĄCZONA a urlop wypoczynkowy oraz zdrowotny L4 - pilne26 Grudnia 2011

  Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc. Pracuję w agencji Public Relations. Właśnie ma zostać przedłużona moja umowa o dzieło, która miałam na okres próbny. Pracodawca chce zaproponować (...)

 • Ile urlopu mi się należy???3 Stycznia 2006

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę (...)

 • Przekształcenie umowy o pracę w umowę na zlecenie - czy zgodne z prawem?18 Kwietnia 2011

  Przez ponad dwa lata (od września 2008r) pracowałam w firmie (Sp.J.) na umowie o pracę na czas nieokreślony. W listopadzie 2010r. pracodawca po mojej stosunkowo krótkiej nieobecności (zaszłam w ciążę (...)

< >

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane