Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa zlecenie-co trace17 Listopada 2001

  Jestem zatrudniony w firmie ktora umika jak ognia zawierania umow stalych o prace.Wiec jestem zatrudniany na odnawialnych co miesiac umowach zleceniach.Pracodawca czasami skraca czas trwania umowy np o (...)

 • Kruz A ZUS opłaty8 Września 2003

  Czy można będąc rolnikiem nie płacić Zusu z pensji szeregowego pracownika - tj osoby fizycznej. (214235) Trzeba zlikwidować kruz. Bla dobra wszystkich ciężko pracujących Polaków. Płacą oni wygórowane (...)

 • Wypowiedzenie umowy o dzieło24 Października 2002

  Około miesiąc temu dostałem pracę, a w zasadzie miała to być umowa o dzieło na okres 3 miesięcy. Zacząłem pracować 1 października i jak do tej pory (24.10) żadnej umowy nie podpisywałem. (...)

 • Rozliczenie umowy o dzieło i zlecenia8 Listopada 2005

  Witam W jaki sposob obliczyc kwoty dla Umowy Zlecenie i Umowy o Dzielo jezeli ktos kogo dotyczy ta umowa ma w innej firmie Umowe o prace na czas nieokreslony? Zalozmy ze ustalona (...)

 • Rozliczanie z usług informatycznych28 Listopada 2013

  Witam Z góry przepraszam, za mój poziom wiedzy w temacie. Piszę tutaj, bo wiem że to porządne forum i z pewnością rozwieje moje wątpliwości. Podstawowe informacje Jestem studentem. Zajmuję się informatyką, (...)

 • umowa zlecenia a składki zus12 Października 2007

  Witam! Jestem zatrudniona na umowę o pracę gdzie są odprowadzane składki ZUS. Równocześnie pracuję na umowę zlecenia ( biuro odprowadza składki ZUS). Jestem studentką i od pażdziernika 06' do lipca (...)

 • Czym różni się umowa o dzieło od umowy o pracę?9 Listopada 2011

  Witam Serdecznie Może pytanie wydaje się banalne, ale jeśli tak ot tym lepiej, bedzie łatwiej mi je wytłumaczyć. Chciałbym się dowiedzieć jakie sa różnice między tymi dwoma rodzajami umów. Powtarzam, (...)

 • jaka jest roznica miedzy umowa o dzielo a umowa zlecenie ??10 Września 2010

  witam za kilka dni mam isc podpisac umowe chcialbym sie dowiedziec jaka jest roznica miedzy umowa zlecenie a o dzielo??? na co powinienem zwrocic uwage przy podpisywaniu umowy ??

 • koniec umowy na czas określony5 Stycznia 2009

  Witam, mam pewien problem za półtora miesiąca kończy mi się umowa na czas określony, mój pracodawca chce mi ja przedłużyć, jednakże ja nie chcę. czy w takiej sytuacji umowa automatycznie (...)

 • zerwanie umowy o dzieło27 Sierpnia 2010

  W jaki sposób można przerwać umowę o dzieło? Jakie grożą konsekwencje? Czy jest jakiś czas 'wypowiedzenia' takiej umowy jeśli nie zostało to wpisane w umowę? W przypadku umowy o dzieło (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane