Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa darowizny samochodu18 Stycznia 2011

  Co powinna zawierać umowa darowizny samochodu? Z powodu konieczności przerejestrowania samochodu umowa musi mieć formę co najmniej pisemną. Umowa darowizny powinna (...)

 • współwłasność samochodu15 Lipca 2005

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji samochodu, została mi juz tylko wizyt w Wydziale (...)

 • Umowa darowizny części samochodu, kiedy nie zapłacimy podatku25 Stycznia 2011

  Czy może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć jak ominąć podatek przy darowiźnie części samochodu? Nie wiem do końca czy jest to omijanie ale jeśli darowizny dokonują osoby spokrewnione, może (...)

 • pierwszy samochod umowa oplaty darowizna pomocy11 Maja 2013

  WItam serdecznie, Z góry przepraszam jezeli zalozylam temat w zlym miejscu Opisze swoja sytuacje i proszę o pomoc ponieważ jestem "zielona" w tych sprawach a jestem ograniczona czasowo i nie wiem co dalej robić. Kupiłam (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT241 Kwietnia 2010

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu na niemieckim dowodzie rejestracyjnym. Ostatni właściciel (...)

 • Darowizna25 Lutego 2001

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac i jak ich uniknac. (Piotr) Podatek : jeżeli wartoś (...)

 • Mieszkanie w spadku23 Kwietnia 2004

  Rodzice chcą przekazać dzieciom mieszkanie kupione od gminy.Co jest korzystniejsze finansowo : darowizna czy zapis w testamencie. (mirek) Rodzice ( osobno ojciec, osobno matka ) maja prawo przekazać dzieciom (...)

 • kupno samochodu30 Czerwca 2011

  Kupilem samochod za 3500 a ze stary trup itp to umowilismy sie na 800zl. i wszystko ok tylko ze ten co od niego kupilem zglosil do urzedu ze sprzedal go za 3500 a na mojej jest ze 800, co mam zrobic? Kupiłam auto (...)

 • Zostałem ograbiony przez matkę dziecka17 Marca 2004

  Przez 1,5 roku żyłem w konkubinacie. W tym czasie spłacałem raty za jej samochód i zaległy podatek za dom. Razem zapłaciłem ponad 20.000 zł. Ponadto ponieważ konkubina straciła pracę przez kila miesięcy (...)

 • Darowizna swojej części auta28 Kwietnia 2007

  Witam Jestem współwłaścicielem samochodu mamy - mama chce mi podarować swoją część. Rozumię że musimy spisać umowę darowizny - co powinna taka umowa zawierać? Po podpisaniu umowy (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane