umorzenie egzekucji z art 9231 par 1 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

o wszczęcie egzekucji w razie jej umorzenia na podstawie art. 823 k.p.c. stosuje się odpowiednio art. 182 § 2 k.p.c. W konsekwencji - jeżeli wierzyciel wszczął egzekucję (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

mnie enakazpl. maciej99 Witam. Mam mały problem z komornikiem. Podczas trwania egzekucji dogadalem się z wierzycielem ze go splace, on napisał pismo do komornika o wstrzymanie egzekucji (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

uzna , że zachodzi podstawa do podjęcia czynności na podstawie art. 759 par. 2 kpc - sąd może z urzędu wydawać komornikowi zarządzenia zmierzające do zapewnienia należytego (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

przysługuje wówczas powództwo z art. 840 par.1 pkt2 kpc. Dłużnik bowiem w postępowaniu egzekucyjnym( np. skarga na czynnośc komornika) nie może się bronić zarzutem, że objęte (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

zbiegliśmy z mężem na doł i mąż chciał zaciągnąć jednego z nich, aby policja zbadała go alokomatem. ten, najpierw , ze chętnie, a potem wyrwał się i uciekł. Dzisiaj na poczcie nie wydano (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

sprawie z komornikiem i poinformowałem go że dogadałem się z wierzycielem i spłaciłem zadłużenie zaś wierzyciel wysłał pismo do komornika z wnioskiem o umorzenie postępowania. Komornik (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

makówki i przeczytajcie art 369 par 1 i 2 kpc Sławek - prawnik he, he, ale przecież "zanim zaczniesz udzielać porad - sam się nieco naucz. Wprowadzając w błąd swoją niewiedż (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

długi żony (z którą nie mam niestety rozwodu)komornik zajął moje wynagrodzenie (z tego co wyliczyłem będzie tak przez 5 miesięcy) więc nie mam z czego płacić(zasądzone 1000 zł)I (...)

jak pozbyc sie komornika?

jak pozbyc sie komornika?

komornika w zakresie obciążenia go kosztami egzekucyjnymi (art. 767, 770 KPC). Ponadto wyrok alimentacyjny z mocy prawa ma rygor natychmiastowej wykonalności. Co oznacza to, że jeszcze (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania (...)

jak pozbyć się egzekucji komorniczej

jak pozbyć się egzekucji komorniczej

. Usunie też wiele nieporozumień." Andrzej Cubała, adwokat w Warszawie mrozowskim można zastosować art. 883 par.2 ( Art. 883. § 1. Zajęcie jest dokonane z chwilą doręczenia (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par (...)

Bezskuteczna egzekucja

Bezskuteczna egzekucja

powinnam zrobić. Z czym wiąże sie umorzenie a z czym zawieszenie postępowania? edyta45

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest niezwykle (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

brzmieniem art 25 par 1 kodeksu karnego sąd musi to wziąc pod uwagę przy rozpatrzeniu sprawy. Jesli tak to zgodnie z art 17 par 1 pkt 2 kodeksu postepowania procesowego, (...)

koszty komornika

koszty komornika

, takich kosztów nie da się raczej umorzyć. Nawet jesli dogadałeś się z Sądem to zaczynasz spłacać już po wszczęciu egzekucji. Możesz jedynie spróbować zwrócić się do Sądu /czyli (...)

Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?

Bezradność komornika czy mściwość wierzycielki?

ściągał jakąś kwote na poczet swojego wynagrodzenoia, z tego co wiem ściaga alę z kwoty wyegzekwowanej. julka Wszystko się zgadza,mam zajęcie komornicze na bieżące alimenty, a komornik (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

majątku wspólnego, uwzględnia się także nakład osobistej pracy przy wychowaniu dzieci i we wspólnym gospodarstwie domowym. Art. 45. 1. Każdy z małżonków powinien zwrócić wydatki (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

najchetniej byscie zabily swoich bylych mezow ale nie robicie tego tylgo by ciagnac z nich alimenty pomaga wam w tym patologia w sadach i komornicy ktorzy zrobili sobie z windykacji niezly dochod mezczyzna (...)

1

2

3

4

5

...

12