Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

• Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku5 Marca 2010

Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez jestem zmuszona zaplacis US 19% od wartosci sprzedazy? To (...)

• zachowek 26 Kwietnia 2009

Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, ale w perspektywie czasu nasz wspolny dorobek jest (...)

• Wraca ulga internetowa!!23 Października 2012

Ano tak, wraca ulga internetowa tyle że nie dla wszystkich. Wszystko przez to iż senatorowie uchwalili, że ulga internetowa nie będzie całkowicie zlikwidowana. Poprawki, zostały zaakceptowane przez Ministerstwo (...)

• Ulgi podatkowe 20107 Stycznia 2011

W 2010 r. podatek dochodowy można było zmniejszyć o wydatki na utrzymanie dzieci, internet, oszczędzanie w kasie mieszkaniowej, rehabilitację czy darowizny. * ulga na dzieci * ulga za internet * (...)

• Odliczenia od podatku 2012. 29 Listopada 2011

Witam. Skąd mogę pobrać najbardziej konkretne informacje na temat tego co można odliczyć od podatku w 2012 roku? Szukam informacji dotyczących odliczen od podatku 2012 a także wszystkich innych przydatnych (...)

• Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT241 Kwietnia 2010

Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu na niemieckim dowodzie rejestracyjnym. Ostatni właściciel (...)

• Kiedy przedawni się kredyt?20 Maja 2004

-cywilne.net bardzo proszę o pomoc- w latach 2001-2003 prowadził mój mąż działalność, która była zarejestrowana na mnie zalegamy za ten okres za czynsz za wynajm hali od urzędu gminy.Kilka (...)

• Ulgi podatkowe20 Lipca 2010

Witam W najbliższym czasie mam zamiar sprzedać działkę budowlaną, a moje pytanie dotyczy ulg podatkowych na które ewentualnie mógłbym się załapać. Działkę zakupiłem w roku 2008, z tego co się orientuje (...)

• Ulgi podatkowe 201128 Stycznia 2011

Witam. czy ktoś ma dostęp do wiadomości dotyczących ulg podatkowych na 2011 rok? bardzo bym prosił o takie informacje. z góry dziękuję za odpowiedź! Hej, sam sie rozliczam w tym roku, spróbuje wole (...)

• Alimenty od babki przebywającej w USA29 Maja 2004

Potrzebuję porady w następującej sprawie: mam 17 letnią córkę. Jjej ojciec (nie jesteśmy razem) od ponad 8 lat nie płaci alimentów (mam wyrok - do niedawna otrzymywałam alimenty z Funduszu Alimentacyjnego). (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.