ulgi na przewodnika za 2010 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

ma tu znaczenia). Podkreślić jednak należy, że do skorzystania z ulgi konieczne jest zameldowanie przez wskazany okres na pobyt stały. Meldunek na pobyt czasowy, bez względu na (...)

PIT 2010 - ulga rehabilitacyjna 2010

PIT 2010 - ulga rehabilitacyjna 2010

PIT 2010 - ulga rehabilitacyjna 2010 Ulga na cele rehabilitacyjne przysługuje osobom niepełnosprawnym bądź podatnikom mającym na utrzymaniu osoby niepełnosprawne, których dochód (...)

zachowek

zachowek

aktem notarialnym(darowizna) na ciotkę. Mój tata fakt faktem nie jest wzorem cnót, nigdy nie wyrywał się pierwszy do dziadków, nie jeździł na święta nie odwiedzał, nie interesował się (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

pienięzy na synka?Z góry dziękuję za pomoc krysia 54 Witam Gdzie mam donieść, że mój mąż bierze zasiłek rodzinny na dziecko, a dziecko jest ze mną nie daje nam nawet grosza z tego (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

obecnej pracy mam umowę na czas nieokreślony, ale najprawdopodobniej zmienię pracę. Czy w takiej sytuacji dostanę pieniądze za niewykorzystany za 2010 r. urlop wypoczynkowy?? (...)

Ulga na dziecko

Ulga na dziecko

, za każdy miesiąc kalendarzowy, w którym podatnik wykonywał władzę rodzicielską, pełnił funkcję rodziny zastępczej albo sprawował opiekę prawną. Miesięczna wysokość ulgi wynosi zatem (...)

Ulgi PIT za 2010 r.

Ulgi PIT za 2010 r.

Ulgi PIT za 2010 r. Ulgi PIT za 2010 r. Opłacam co miesiąc składkę, ubezpieczeniową z tytułu grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z Ubezpieczeniowym (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

wycenię dom na 500,000 a działkę na 100,000. Przepraszam za tą ilość pytań ale jestem w tym momencie lekko przerażony tym faktem. Dziękuję i pozdrawiam marpan Witam! Ile wynosi (...)

Ulga rehabilitacyjna

Ulga rehabilitacyjna

; alutka8 W razie problemów można powołać się na orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego (akta: II FSK 444/10). ulewa6 Witam jestem matka dziecka z orzeczeniem o niepelnosprawnosci. Dziecko

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

września 2015 r, z dniem 1 września 2017roku , w tym okresie miałam 1 dzien urlopu bezpłatnego. Czy 1 września 2017r będę miała przepracowane równe 2 lata czy dopiero 2 września że wzgledu (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

będę wymieniał województwa ) 6 m2 na osobę...Jeśli ilośc osób przekracza metry na osobę,można się ubiegac o zamianę takowego na większe odpowiadające państwa wymaganiom,lub nawet (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

pytanie od 16 sierpnia 2008r. po urlopie wypoczynowym poszłam na roczny urlop zdrowotny. 17 sierpnia 2009r. mam wrócić do pracy. Czy należy mi się urlop wypoczynkowy za 2009r. (...)

ulga na dzieci 2010

ulga na dzieci 2010

ulga na dzieci 2010 Zasady ulgi w 2010 roku są takie same jak w 2009. Na każde dziecko możemy odpisać od podatku 1112,04 zł. Przy dwójce dzieci limit wzrasta do 2224,08 zł. (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

należało ekwiwalentu za ten urlop. Z gory dzieki za odpowiedz soobek prawo-pracy.net ej ile urlopu nalzey sie jak pracuje na 1/2 etatu ???????????? wiem ze na caly etat 1,5 dnia a (...)

PIT 2010 - ulga odsetkowa 2010

PIT 2010 - ulga odsetkowa 2010

stycznia 2007 r. Z ulgi można korzystać do upływu terminu spłaty określonego w umowie o kredyt, ale nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2027 r. W zeznaniach za 2010 rok (...)

Ulgi podatkowe 2010

Ulgi podatkowe 2010

Ulgi podatkowe 2010 W 2010 r. podatek dochodowy można było zmniejszyć o wydatki na utrzymanie dzieci, internet, oszczędzanie w kasie mieszkaniowej, rehabilitację czy darowizny. (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

! czy mogę od niego żądać zwrotu pieniędzy za rachunki ( zrobiłyśmy nadpłaty za prąd i ogrzewanie), dezynsekcje a także ten abonament za telefonie internetową który płaciłyśmy (...)

podatek o sprzedazy  dzialki

podatek o sprzedazy dzialki

przeznaczyły te dochody np. na zakup mieszkania. pozdrawiam stowarzyszenie.compertus@gmail.com Comperio_Leges Bardzo dziękuję za opowiedz. Czy pieniadze musza byc przeznaczone na zakup (...)

spadek a podatek

spadek a podatek

poświadczenie nabycia będzie 29 września 2010 . czy obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn powstanie zatem w 2010 ?r i czy spadkobiercy będą mieć sześć miesięcy na (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

:( na początku roku poszlam na kierunek Fryzjer pierwsze praktyki bylam 1 dzien i wiecej nie poszlam:D potem szukalam i znalazlam gdzie indziej i też 1 dzien i dalej poszlam az w koncu przenioslam (...)

PIT 37 instrukcja !!!

PIT 37 instrukcja !!!

wpisać NIP małżonka/małżonki. W pole numer 5 należy wpisać rok, za który dokonujemy rozliczenia. W tym roku będziemy wypełniać pity 2010 formularze, więc w pole numer 5 będzie trzeba (...)

w styczniu 2010 pracowałam na etacie , potem -działaność gospodarcza. Składam za 2010 PIT 37 za

w styczniu 2010 pracowałam na etacie , potem -działaność gospodarcza. Składam za 2010 PIT 37 za

w styczniu 2010 pracowałam na etacie , potem -działaność gospodarcza. Składam za 2010 PIT 37 za w styczniu 2010 pracowałam na etacie , potem -działaność (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

za dużo o niej już jest napisane w internecie. Twoi starzy przesiadują najwięcej na: http://www.twojstary.info/ i http://twoja-stara.org/ Twoi starzy lub Ty doniesiecie na mnie za (...)

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej

solidnie na poziomie z innymi pracownikami, a przy okazji mam dużo przywilejów z tego powodu. bobiki46 Zwrot kosztów na szkolenia pracowników O pomoc może ubiegać się tylko Pracodawca ponoszący (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

mi czy becikowe dostaje sie na jedno dziecko czy na każde osobno? czy na drugie dziecko jest nieco więcej czy tyle samo?! pozdrawiam młoda mama hytra99 tyle co w zeszłym, na kazde (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

r Bank sprzedal dlug z odsetkami 47 tys zl do Raport.Dlug zostal sprzedany w listopadzie 2017 r. W lutym 2018 r otrzymalam pismo od firmy Raport ze mam do splacenia 75 tys zl. W polowie (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

- jak jest w umowie mojej umowie na czas określony to czy mogę iść na zwolnienie lekarskie na dziecko od jutra. Pracodawca poinformował mnie że wypowiedzenie będzie obowiązywać i tak (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

podpis i zamawiac na moje nazwisko kosmetyki ktorych ja na oczy nie widzialem,nie placila za nie,w 2005 roku przyszlo do mnie pismo z firmy avon ze jestem winien 600 zl za kosmetyki,rozmawialem (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

zawyżone, ponieważ ich wysokość nie została ustalona na poziomie wynagrodzeń z roku 2010 r. Najwyższa Izba Kontroli nie wskazuje na nieustalenie nowych zasad, czy konieczność (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

licznymi "haczykami", np. umowa na 24 miesiące, jak nie wypowiesz umowy na ponad miesiąc przed jej "niby zakończeniem", to automatycznie przedłuża się ona na 12 miesięcy. Niby dlaczego (...)

1

2

3

4

5

...

7